Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25382 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2011, 17:50:52 »
Starsi grają w gry "dla starszych". Nie lubię takiego szufladkowania ale masz rację w Polsce chyba tak jest. Choc chętnie bym poczytał jakieś wyniki badań dla różnych rejonów świata.

Osobiście idę tam gdzie jest biblioteka gier które mnie interesują. A jak mam ocenić system - Nintendo mnie zawsze zaskoczy. W 3DSie mocno mnie kręci efekt 3D i jest dla mnie przełomem, znajomi mówią że sprawdza się świetnie. Mam nadzieję tylko że producenci gier sprostają zadaniu i gry będą ten efekt dobrze wykorzystywały. Bo jak nie średnio budżetowe gry staną się grami nie średnimi a beznadziejnymi. Natomiast mnie NGP jest dla mnie nudne. Ale podkreślam dla mnie i do gier w jakie gram.   

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2011, 18:06:11 »
Mnie niestety samo PSP bardzo zawiodło i teraz w sumie się tylko kurzy... Jeżeli NGP poprawi błędy, tak jak pisał Antari - to OK. Ale jednakże z powodu poprzedniczki zachowuję pewien dystans. Co oczywiście nie znaczy, że na pewno co nieco mnie zaciekawi.
Od dzieciństwa - zwłaszcza jeśli chodzi o konsole przenośne - jestem wierna Ninny i jak narazie mnie nie zawiodło : )

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2011, 18:44:14 »
Nadal ciekawi mnie kwestia wysokości krzyżaka w 3DS :) Niestety, wygląda na to że zmuszeni będziemy grać we wszystko na analogu ^^

@kei: To już sobie sam dopowiadasz do moich wypowiedzi. Nikt, (a już na pewno nie ja) ci nie broni grać we wszystko co tylko uważasz za interesujące i warte uwagi. Może i moje wypowiedzi są naiwne, ale nadal obstaje że niektóre gry czy serie są adresowane do określonych wiekowo odbiorców. Podobnie jak programy telewizyjne czy filmy, ogół ''dorosłych'' zazwyczaj świetnie się bawi przy wysokobudżetowym filmie akcji z nutą seksu w tle niż przy przygodach kota Filemona, Gumisiów, Smerfów czy smoka Tabalugi. Oczywiście są jednostki nie przejmujące się ogółem - uwielbiam kreskówki :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2011, 19:23:07 »
No ale gry są podzielone na takie dla dzieci, dla dziewczyn i dla młodzieży. Ja nie widzę za bardzo definicji gra dla dorosłych. Dla mnie coś takiego jak np. Bioshock (nie obrażając fanów gry) itp. inne błyskotliwe FPSy to są gry dla młodzieży. No ale ja się na tym nie znam. Tylko wydaje mi się że większość gier w nastolatków jest kierowana. A gry dorosłe? hm to nie wiem eroge dla otaku xD

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 12, 2011, 16:15:03 »
Już po premierze 3ds'a, co sądzicie o tej konsolce? ma ją już ktoś ? ja zamierzam sobie ją sprezentować tak w maju, bo to istne cudo!

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 12, 2011, 17:13:56 »
Schematyczna ma, zajrzyj na temat z jej kolekcją, opisywała co nieco. Mnie do tej konsolki kompletnie nie ciągnie, może za parę lat jak: A) stanieje. B) dorobi się pokaźnej biblioteki gier, tak aby było w czym przebierać :P

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:23:40 »
Miałem ja sobie odstawić na później ale ciągnie mnei do niej wciąż jak diabli. Pożyjemy zobaczymy, póki co tetris na Boy'u ;)

Offline SroQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • See you, space cowboy...
    • karawana.eu
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 13, 2011, 21:27:16 »
Jestem posiadaczem 3DS od +/- czasu premiery w Polsce musze powiedziec, że póki co jestem sprzętem zawiedziony. To pewnie kwestia wzroku, ale efekt 3D jest  w większości gier taki sobie, zaś same gry póki co sa albo słabe, albo są odgrzewanymi kotletami. Jasne, Zelda jest genialna i wciągnęła mnie niesamowicie, ale już raz mnie emocjonowała, tylko w nieco brzydszej postaci. mam nadzieję, że najbliższy okres trochę poprawi sytuację.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 14, 2011, 08:41:15 »
Opłaca się kupować 3DS'a? Nie wiem czy kupować tą konsolkę ,poopowiadajcie o wrażeniach z gry, u mnie na pierwszym miejscu liczy się grywalność, jest dużo tytułów wartych uwagi? Konsolkę jak już bym miał kupować to tylko w przyszłym roku. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:20:13 »
Mario_77, to chyba najlepszy czas na zakup tej konsoli - w przyszłym roku. Pod koniec 2011 w sprzedaży pojawi się PlayStation Vita, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że konsola stanieje. Chociaż niekoniecznie musi się tak stać...
Faktem jest, że na alledrogo chodzą nowe już po 899 zł.

Teraz tak naprawdę nie ma zbyt ciekawych tytułów nie licząc jednego - The Legend of Zelda: Ocarina of Time! Epicka gra, megahit, pozycja, dla której warto kupić tą konsolę. Jednak mówię, lepiej poczekać, ponieważ ma się pojawić nowa platformówka z Mario w roli głównej i Mario Kart. Ale to gdzieś pod koniec roku dopiero. Wtedy już będą fajne gry i można pobiec do sklepu po 3DSa. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:35:39 »
Tak jak już zostało powiedziane, poczekaj jeszcze z zakupem. Póki co 3DS to jest wielka odgrzewarka tytułów z n64 (nowych jest bardzo mało).  Za rok nie dość, że konsola pewnie znacznie stanieje to jeszcze będzie jak z ds'em, że dopiero pół-rok po premierze zaczęły wychodzić gry, naprawdę warte uwagi (ludzie zaczną odkrywać różne zastosowania konsolki). Ja mimo, że posiadam prawie wszystkie handheldy to najdłużej siedzę z ds'em bo on zapewnia najlepszą zabawę (moja dziewczyna na początku nazywała mnie dużym dzieckiem a teraz sama mi go kradnie by pograć w laytony itd.). Nintendo nie zawiedzie ;] (nie jestem fanboyem)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 16, 2011, 00:48:56 »
Póki co jest parę fajnych gier ale nie są to jakieś mega-hity ot takie przyjemnie: SSF IV, Ghost Recon, Pilotwings, Rayman... no a z tych lepszych to mógłbym na razie polecić Zelde i jeżeli lubisz takie klimaty to Resident Evil: Mercenaries. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z kupnem konsoli, poczekałbym aż stanieje, sam teraz nie mam w co grać.. czekam na wszelkiego rodzaju Mariany, nowego RE, MGS, Kid Icarus ;) jak widać za jakiś czas 3ds będzie proponował na prawdę bogatą biblioteką świetnych tytułów.

PS Teraz gram w GTA CTW i gierka świetna, polecam!! w 2 dni 10 h nabitych ;p wciąga jak diabli.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 16, 2011, 01:11:16 »
Rayman 3D - jeżeli o tej grze mówisz - to nic innego jak port Rayman 2: The Great Escape z N64. Gra świetna ale ma 12 lat - a autorzy nie poprawili i nie dodali w niej absolutnie nic. Mało tego tę grę przeportowali wcześniej nawet na DS'a. nie ma tu mowy o jakimkolwiek festynie graficznym, ta gra powinna stanowić aplikację wbudowaną w konsolę a nie tytuł, za który każą sobie płacić kwoty gier pudełkowych.

W ogóle śmiesznym jest fakt, że DS praktycznie poradziłby sobie z uciągnięciem takiej Okaryny, co udowodniły np. Super Mario 64, Star Fox DS, Rayman DS, Mario Kart DS i wiele innych. 3DS miał możliwościami dorównać czy też przewyższyć GC a tymczasem wszyscy jarają się, że koncern wypluł parę zgnuśniałych "rimejków" z 15 letniej platformy. Ja tego nie rozumiem. Patrząc wstecz począwszy od GBA, który był jak widać prawdziwym potworem obliczeniowym, widać stopniowy regres graficzny w odniesieniu do wydawanych gier. No może przesadzam. Nie regres lecz stopniowa degrengolada...

Niestety chwilowo absolutnie nic nie jest w stanie mnie przekonać do zakupu 3DS'a. Designersko i funkcjonalnie konsola do mnie nie trafia - design jest dziwny, co pewnie było zaplanowane w celu wydania "ulepszonego graficznie" następcy za kilka lat. Żywotność baterii to jakiś żart... Dodatkowo zawroty głowy, dziwne uczucia po dłuższym seansie... to nie odosobnione przypadki. Za dużo niewypałów jak dla mnie. Na bank koncern stanie na rzęskach żeby te mankamenty poprawić w nowszej wersji. Byłbym w stanie te wady nawet przeboleć gdyby...

...Line-up tytułów nie był taki słaby. Dla osoby, która ogarnia co się dzieje w tym przemyśle rozrywkowym absolutnie nic nie stanowi zaskoczenia. Street Fighter IV? Dwuletni fighter, który i tak lepiej sprawdza się na padzie/AS. O Raymanie już mówiłem. Zelda może i świetna ale nie oferuje niczego nowego względem tej z N64. Jeżeli ktoś ograł gre na N64 na wszystkie możliwe sposoby, to pytanie czy będzie się mu chciało zagrać kolejny raz w tę samą grę? 3D okeeej, jest słitaśne ale dlaczego by nie pokusić się oryginalną wersję przygód Linka tylko serwować znany wszystkim kotlet? A co w kolejce? MGS3D - 7 letnia gra, którą ograłem na wszelkie możliwe sposoby. Gra kultowa ok, ale nie dam 200 zł za jakieś dodatkowe buble graficzne i wychodzące oczy węża z ekranu. Nie wiem może za stary jestem, ale nie kupuje tego. Mario Kart to już żywcem zrzyna z MK Wii, tyle że gorsza graficznie. Po E3 jedynie dobrze rokuje nowy Marian i Luigi Mansion 2. Nie mówię że 3DS to zła konsola. Za parę lat gdy przetrwamy pierwszą falę "rimejków", gdy koncern nachapa się już, wyciągając resztki pieniędzy za towar nie jeden raz już sprzedany, wypuści 3DS Lite & Awesome, oraz nastąpi powolne zalanie marketu falą nowych marek lub kontynuacji znanych tasiemców tym razem ściśle dedykowanych konsoli matce. Ja na to czekam. A póki co przyglądam się z boku :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 01:17:25 wysłana przez Antari »

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 16, 2011, 01:49:23 »
Rayman: Jak to nic nie dodali ? dodali efekt 3D który dodaje tej grze mase uroku! :p grało mi się świetnie chociaż gry do końca nie przeszedłem.

Wątpię aby ds dał radę uciągnąć tak dopicowaną wersję Zeldy, no cóż, to takie gdybanie z Twojej strony, nigdy się nie dowiemy jak by było gdyby...

Jak wiadomo z czasem gry coraz bardziej będą wykorzystywały moc obliczeniową 3ds'a, nie można patrzeć na dotychczasowe gry i oceniać po nich potencjał konsoli, dopiero wszystko wyjdzie na jaw jak wyjdą PRAWDZIWE gry.

Wygląd konsoli - sprawa indywidualna, mi się bardzo podoba sam design jak i kolor aqua blue. Owszem bateria pracuje bardzo krótki, ale nie oczekujmy aby taki handheld wytrzymywał więcej, zresztą PS Vita też nie będzie lepsza w tej dziedzinie. Zresztą można sobie dokupić rozszerzenie do baterii które przedłuża czas pracy o jakieś 40%.

Bóle głowy ? kto Ci takich bzdur naopowiadał ? takie odczucia mogą występować jedynie przez 1 godzinę grania, potem nie ma żadnych efektów ubocznych, są jedynie rzadkie przypadki, ale powtarzam rzadkie. Nie wiem kto takie ploty rozsiewa że występują mdłości, bóle głowy ... Zresztą jak oczka są zmęczone po paru godzinnym seansie to nic nie szkodzi .. Nintendo pomyślało i dodało do konsoli wyłącznik efektu 3D.

Owszem startowa lista tytułów nie jest oszałamiająca.. SSF IV, Rayman itd. to już było ! ale co z tego jak gierki są zacne i fajnie prezentują efekt 3D. Jeżeli komuś zależy na prawdziwych nie odgrzewanych kotletach to niech poczeka z kupnem konsoli jakiś rok, do tego czasu na 3ds'a wyjdą świetne gry! Zresztą DS też nie miał jakiegoś super startu.

Zelda OoT jest świetnym posunięciem, masa graczy przywitała ciepło tą grę, jest to stara najwyżej oceniana gra w nowej oprawie, czego chcieć więcej ? Żeby nie było nudno dodali master quest, czy coś takiego, krótko mówiąc jest 2 razy trudniej, więcej potworków itd. Dla hardkorowych graczy coś w sam raz.

MGS - owszem gra znana i niektórym się już przejadła co nie uwłacza jej świetności. Kto Ci każe ją kupować w dniu premiery? Możesz poczekać trochę czasu aż stanieje, sam tak robię...  200 zł to też cena z kosmosu, premierowe gry idzie wyrwać już za 170-190~.

Nie wyobrażam sobie aby kolejny handheld od Niny nie otrzymał Mario Kart, nie wiem czemu tak narzekasz że jest to kontynuacja, gra jest świetna sama w sobie do tego otrzymamy możliwość latania oraz pływania pojazdami + lepsza grafika, więc robi się ciekawie no i oczywiście to tego świetne multi.

Takie jest moje zdanie na nową konsolę Nintendo. Nie jestem fanboyem, bo widzę jakie ma ona minusy ale nie można też za bardzo jej tępić oraz bagatelizować efekt 3D który jest kosmiczny! Zapraszam do dyskusji ;)



Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 16, 2011, 08:35:42 »
Pod względem projektu konsoli nie pasuje mi brak drugiego analoga :P Tyle lat praktyki koncernu na handheldowym poletku i jedyne na co ich stać to 1 analog? Jak widać konkurencja w tym względzie lepiej odrobiła lekcje. No ale wiadomo po co uczyć się od Sony i wyciągać wnioski z ich porażki? Jeden analog jest git, zawsze lepiej wypada sztywna kamera w grach 3D niż jakaś tam możliwość jej kontroli. Nie mówiąc o FPS'ach.

PS Vita będzie w teorii oferował tytuły graficznie zbliżone do ps3 w wysokiej rozdzielczości co już mieliśmy okazję zaobserwować na prezentacjach gameplay'u gier pokroju Uncharted. Dlatego też mniej dziwi mnie fakt, iż wytrzymałość baterii w tej konsoli będzie niska. 3DS to takie ładniejsze ps2/wii, generalnie prezentuje się podobnie do psp. Wiem, że masa mocy obliczeniowej idzie na podwójne generowanie obrazu przez konsolę, co samo w sobie jest innowacyjne i może usprawiedliwiać szybkie zużycie baterii. Nie jest to kwestia jednoznaczna lecz ciężko mi oprzeć się wrażeniu że można to było lepiej dopracować :P

A odnośnie dziwnych sensacji związanych z użytkowanie 3DS'a to przykładowo kolega yano ze strony i forum niedawno kupił sobie 3DS'a i wspominał o tym zjawisku, pamiętam pytałem też użytkowników z tego forum i również wspominali mi o czymś takim. Poza tym na prawdę istnieje masa opinii dostępnych w internecie

http://www.3dready.pl/dowiedziono-ze-3d-powoduje-bol-glowy-i-oczu/

A tłumaczenie, że przecież "można wyłączyć efekt 3D", jest wyjściem ewakuacyjnym Nintendo, które w moim mniemaniu wygląda groteskowo - wyłączyć główny atrybut konsoli bez którego konsola po prostu przegrywa z możliwościami przyszłego konkurenta w postaci Vity? No dajcie spokój. Oczywiście w teorii bo o wszystkim zadecydują gry i użytkownicy. Zresztą sama implementacja możliwości wyłączenia tego efektu mówi samo za siebie - koncern w trakcie testów zdał sobie sprawę odnośnie wad tej technologii i implementacja tego rozwiązania była po prostu konieczna żeby nie przyznać się do całkowitej klęski na rynku.

Niestety dla mnie 3DS w wyłączonym efektem 3D to nie opcja. Rozwiązanie ruchem wykorzystano znacznie lepiej na Wii i w ten sposób raczej nie prędko koncern mnie do siebie przekona.

MK faktycznie skrytykowałem zbyt szybko, ale po prostu bardzo pachnie mi wersją w Wiika :) Wersja z DS'a była świetna i ograłem ją solidnie na lewą stronę. Jednakże nie wiem czy jesteś świadomy ale efekt 3D w wyścigach wypada dość średnio :P Miejmy nadzieję, że Nina coś w tym względzie zrobi, lecz całkiem możliwe że w manualu przed odpaleniem gry przeczytamy "w celu osiągnięcia większej satysfakcji z grania radzimy wyłączyć efekt 3D" :P A wtedy ekhm...

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:17:20 »
Po co drugi analog jak mamy dolny ekran? zastępuje on go doskonale co udowodniła już nie jedna gra na ds'a np. metroid: prime hunters.

Co do zawrotów głowy .. siedzę długo na pewnym forum o tematyce 3ds'a i nie spotkałem się z żadnymi opiniami odnośnie złego samopoczucia w trakcie zabawy 3ds'em. Wiadomo zawsze znajdą się 1-2 osoby na 100 które takowe problemy mogą mieć. Mogę tutaj posłużyć się przykładem choroby lokomocyjnej - pełno osób bezstresowo przeżywa podróże różnymi środkami lokomocji a jednak niektóre mają problemy z wytrzymaniem, tak samo jest z 3'ds.

Do takich nowinek podchodził bym z lekkim dystansem, jest napisane tam ogólnie o efekcie 3D a z tego co wiem 3ds nie prezentuje klasycznego 3D.

Wyłącznik jest bo być musi, gdyby go nie dali, pomyśl jakiś flame poleciałby na Niny.

A odnośnie efektu 3D w ścigałkach mam inne zdanie, nadaję on takiej głębi dzięki której można łatwo opanować samochód na zakrętach. Ogólnie jak na razie nie spotkałem się z grą której efekt 3D odejmowałby uroku.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:13:58 »
Rhigavo niestety ja mimo, że chętnie gram u znajomego na 3ds'ie, muszę sobie suwaczek zmieniać co około 15 minut bo niestety bolą mnie oczy a potem głowa. Jest to spowodowane tym, że efekt 3D wykorzystuje nasz niedoskonały aparat wzroku jakim są oczy a tak się złożyło, że mój jest jeszcze gorszy bo mam tak zwany astygmatyzm :p
Podobne rozmowy są na forach o kinie i filmach. Wiele osób uważa narzekania na 3D za głupie ponieważ według nich, wprowadzenie 3D jest zmianą podobną do wprowadzenia dźwięku i koloru do kinematografii. Jednak żadna z tych zmian nie powodowała jakiegoś szczególnego dyskomfortu u widza (mnie niestety filmy 3D bardzo męczą, po wczorajszym Harrym P. musiałem z dziewczyną z 1h w kawiarni posiedzieć bo dość niebezpiecznym było prowadzenie samochodu. Nie mówię już o filmach w stylu Imax po których mam czasem wręcz paraliżujący ból głowy).

Ja poczekam na 3DS'a w wersji "light" gdzie na pewno poprawią baterię, wielkość a i może do tego czasu wymyślą coś z ekranem co umożliwi ludziom takim jak ja dość normalną grę (niestety nie jest tak jak powiedział Rhigavo i patrząc na przykład moich znajomych średnio co 4-5 osoba, ma jakieś problemy z 3D).

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:33:09 »
hmm na prawdę dziwne, ja jakoś bardzo ale to bardzo rzadko słyszę aby ktoś miał jakieś problemy spowodowane efektem 3D. Może Twoi znajomi mają również astygmatyzm ?

W każdym razie ja potrafię grać 2 godziny z 3D i nic nie czuję. Kwestia indywidualna, więc nie należy uogólniać że ten efekt 3D jest "be" bo powoduje zawroty głowy, mdłości.

W 3D tkwi ogromny potencjał, wprowadza do gier na prawdę dużo świeżości.

mingan, spróbuj sobie ustawić suwaczek na połowę i wtedy graj, powinno być ciut lepiej.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:51:27 »
Rhigavo ja nie uważam 3D za coś złego, wręcz przeciwnie, widzę w nim ogromny potencjał. Czekam tylko na taki, który nie będzie powodował u mnie żadnych negatywnych stanów.
Napisałem, że niektórzy moi znajomi mają problemy z 3D. Nie znaczy to, że mają jakieś bóle (choć część ma) tylko niektórzy na przykład niezbyt widzą 3D itd.
Oczywiście u mnie przy grze na 3Ds'ie też nie występują mdłości i tego typu atrakcje, u mnie na początku pojawia się delikatny ból oczu potem trochę mocniejszy (jak po parogodzinnej sesji z komputerem). Potem takie ćmienie w głowie.
Ale od konsoli do grania oczekuję, że nie będzie miała żadnego wpływu odczuwalnego na moje zdrowie (oczywiście, nie mówię o tym jak się siedzi 6h non stop i narzeka, że oczy bolą). 
Za około rok będę miał robioną operację oczu (jestem lekkoatletą i okulary mimo, że dodają fasonu trochę mi w tym przeszkadzają ;D) to zobaczymy czy coś pomoże.
Ustawianie suwaczka do połowy troszkę mija się z celem bo to 3D jest wtedy takie ni pies ni wydra i czuję się jak bym lizał lizaka przez papierek. Wolę sobie pograć w pełnym 3D i po jakimś czasie zmienić na normalne 2D :]

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:54:54 »
Mingan, powodzenia z operacją! ;D

Hmm...nie grałem nigdy na 3DS'ie ,ale np. filmy 3D nie wywołują u mnie "efektów ubocznych".
Każdy jest inny ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC