Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25380 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:19:11 »
Ja od konsoli generalnie wymagam żeby bawiła mnie dłużej niż 15 minut :P Nie przywykłem do robienia kilkunastominutowych przerw w trakcie sesji, które to są dla mnie chwilą relaksu. Być może to wina tego że jestem graczem starej daty :P Młodzi pewnie robią sobie przerwy w celu oszczędzenia wzroku i dla zdrowia :)

@Rhigavo: Generalnie problem bólu oczu i głowy nie jest odosobnionym przypadkiem i występuje w przypadku tej technologii u każdego. Różnica pomiędzy poszczególnymi grającymi tkwi w okresie tolerancji nienaturalnej perspektywy, którą 3DS mami nasz narząd wzroku. Dla niektórych 15 minut to za dużo, dla niektórych 2 godziny. A próbowałeś grać przez 5 godzin? Ja mam w zwyczaju ucinać sobie tego typu imprezki np. w GB. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której tego typu rozrywka mnie zmęczy, spowoduje pogorszenie samopoczucia związanego z jakimkolwiek bólem i konieczność odstawienia maszynki. To jest po prostu dla mnie śmieszne i wyklucza możliwość zakupu na dzień dzisiejszy.

Czy 3D jest przełomem? Nie wiem. Nieomylne Niny też popełnia błędy jak choćby w przypadku Virtual Boy'a. Tam też miał być przełom. Co ciekawe symptomy po dłuższych partyjkach w dane pozycje były podobne jak w przypadku gier na 3DS. Tam Nintendo otwarcie przyznało się do porażki. Tutaj zapewne będzie walczyć do końca, mając za sobą plecy w postaci całego świata, Japonii i start z pozycji lidera branży. Jeżeli jednak nie uda się wyeliminować tych mankamentów związanych z pogarszaniem się stanu zdrowia grającego to może być ciężko.

Drugi analog w dzisiejszych czasach to już powinien być standard. Nie chodzi tutaj wyłącznie o obsługę FPS'ów lecz przede wszystkim gier TPP jak np. seria Uncharted, Infameous, Jak, Sly itd. Sztywna kamera była dobra parenaście lat temu w przypadku platformówek takich jak Rayman 2, lecz dzisiaj zakrawa o pomstę do nieba. Kid Icarus będzie obsługiwalny jedynie w pozycji leżącej z konsolą na kolanach. Ja tak sobie gry na handheldzie nie wyobrażam. Ale spoko, poczekamy jeszcze jedną generację i może Nina odkryje że jednak ten drugi analog aż tyle miejsca nie zajmie i faktycznie się przydaje w trakcje rozgrywki. Jakby nie patrzeć dopiero w GC wprowadzili pada z dwoma gałkami. FPS'y można ogarnąć za pomocą Touchscreena na DS i 3DS, ale sposobu w jaki należy trzymać konsolę nie zaliczyłbym do wygodnych. Można grać w domu, w łóżku przykryty kołderką z konsolą na kolanach ale w autobusie na stojaka czy siedząco w tłumie obcych ludzi? Raczej ciężko.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:29:13 »
Ok, specjalnie dla Was spróbuje walnąć sobie 5 godzinną sesję z 3D. ;)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 16, 2011, 19:09:39 »
Antari, nawet gdyby wprowadzono 2 analog to byś sobie w autobusie w 3D nie pograł. Niestety ten nowy system 3D bez okularów wymaga od grającego siedzenie na miejscu. Jeśli grasz w miejscu gdzie jesteś popychany lub tak jak w autobusie, że się cały ruszasz to 3D niestety nie działa.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 16, 2011, 19:42:21 »
Wiem hehe, chodziło mi bardziej o możliwość standardowego "grania" bez efektu 3D. Takiego Resident Evil 4 na ps2 sobie nie wyobrażam bez drugiej gałki, a tutaj w przypadku zmierzającej sagi o zombie będę musiał to zrobić ;( Nie wiem, może po prostu sama formuła efektu  pseudo "3D" do mnie nie trafia i dlatego zrzędzę.

Dla mnie to coś pokroju zajawki Nintendogs na DS i możliwości interakcji ze zwierzakiem na niespotykaną dotąd skalę. Do dziś pamiętam pierwsze "własnoręczne" wyrzucenie mu dysku, widok mokrego psiaka, którego należało wyszorować gąbką, czy podrapać za uchem. Niestety mimo iż pierwsze wrażenie było potężne, z czasem wyblakło i gra do dziś wyłącznie leży u mnie na półce. Pierwsze wrażenie było niezapomniane i takie świeże. Lecz później przyszedł kubeł zimnej wody i ostatecznie wygrał gameplay i esencja rozgrywki.

Z tą zajawką 3D może być podobnie. Nina z marketingowego punktu widzenia jest genialna - idealnie bazuje teraz na tej zajawce efektem 3D. Po czasie gdy jaranie się tym efektem opadnie i zwyczajnie ów patent spowszednieje przyjdzie czas na prawdziwe produkcje na 3DS'a. Póki co koncern robi nas w balona. Tak myślę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 19:48:45 wysłana przez Antari »

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:30:13 »
No i Nintendo dostało zadyszki...
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,10020826,3DS_sprzedaje_sie_zle__naprawde_zle___beda_obnizki.html

Obniżka cen o 1/3!! Łoo, tak szybko po premierze. :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:03:52 »
To było pewne z takim biednym line-upem. Ale i tak jestem pod wrażeniem bo takiego posunięcia spodziewał bym się po Sony a nie po wielkim N (wszyscy wiemy z jakim bólem oni opuszczają ceny swoich sprzętów).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:59:12 »
HAHA no proszę. Mogą obniżać ile chcą :P Do zakupu przekona mnie nowa wersja konsoli i lepsze gry nieważne za ile. Jeżeli nie chcę czegoś kupić za 1000 zł ze względu na inne aniżeli pieniężne aspekty, to nagle kupię za 700 zł? Bez sensu xD Aż strach bierze że nie widzą dlaczego takiego faila łapią...

Mały update z mojej strony. Miałem okazję pobawić się 3DS'em i jakie wyciągnąłem wnioski. Przede wszystkim pozytywnie zaskoczyło mnie wykonanie konsoli. Oczekiwałem tandety i braku dopracowania detali obudowy a bardzo miło się zaskoczyłem - wszystko zostało wykonane z należytą starannością przez co konsola na prawdę wygląda równie dobrze co DS Lite/DSi. Widać kunszt koncernu, który sobie cenię.

3D tak jak myślałem - rozczarowało. Efekt 3D był ciekawy przez pierwsze 10 sekund. Później zobaczyłem że wszystko odbywa się jakby w środku ekranu konsoli i emocje opadły. Po kilkunastu minutach zabawy zaczęły boleć oczy slash łzawić, później doszedł ból głowy. Po wyłączeniu efektu 3D suwakiem, całość sprawiała wrażenie podrasowanego psp. Dla mnie to za mało jak na rewolucję.

Aplikacje dostępne w konsoli ciekawe - robienie zdjęć 3D, łączenie dwóch zdjęć ze sobą w jedno, karty AR, Mii Plaza i inne pozwalają nacieszyć się konsolą przez jakiś czas. Menu bardzo intuicyjne i czytelne.

Generalnie brakuje dobrych gier a główna karta przetargowa konsoli jest oparta na niepewnej technologii. Jeżeli tych dwóch aspektów nie poprawią w jej następnym wcieleniu, to nawet i obniżka o 50% nie pomoże.

Offline SroQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • See you, space cowboy...
    • karawana.eu
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:35:19 »
Ja tam sie ciesze, swojego 3DS kupilem i tak za 7 stów, a dostane 20 gier z Virtual Console za friko :D

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 01, 2011, 15:39:21 »
Pomyślcie jaki dobry ruch wykonało Nintendo obniżką cen... rodzic naciskany przez swoją pociechę będzie zastanawiał się co kupić pod choinkę - będzie miał do wyboru 3DS oraz PSP Vita. Wybór będzie prosty, niższa cena oraz chwytliwy efekt 3D. Zobaczymy, pożyjemy, ale moim zdaniem 3ds nadrobi jeszcze straty.

No i oczywiście bardzo się cieszę z 20-stu darmowych tytułów - 10 z NESA 10 z GBA. Są wśród nich takie perełki jak metroid, mario kart, super mario bros, zelda.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:00:16 »
Pomyślcie jaki dobry ruch wykonało Nintendo obniżką cen...

Jedyny mozliwy wobec "oszalamiajacej" sprzedazy i "niezwyklego" zainteresowania rynku Virtual Boyem... *ekhem* chcialem powiedziec 3DSem.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:16:33 »
Brak większego zainteresowania kupców wynika z braku dobrych tytułów, pomijając zelde/doa/RE ...
Kiedy pojawią się tytułu typy mario kart, RE revelations, Kid Icarus sprzedaż 3ds'a zdecydowanie wzrośnie ;) a obniżka ceny takiego 3ds'a będzie dodatkową zachętą.

Zobaczymy jak PSP Vita będzie się sprzedawała na samym początku, myślę że podobnie jak 3ds, no może ciut lepiej ze względu na lepszy line-up.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 08, 2011, 23:13:39 »
Ok, specjalnie dla Was spróbuje walnąć sobie 5 godzinną sesję z 3D. ;)

I jak z tą sesją? :D
3DS jest jednak nie dla mnie, pseudo efekt 3D do mnie nie przemawia ,tak samo masa innych "bajerów".DS Lite jest idealny :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 08, 2011, 23:37:31 »
Oj tam, oj tam, masę bajerów to będzie miała PS Vita ;)

A efekt umila doznania, to jest bezsprzeczne.

Partyjki 5 godzinnej nie było, ale podejrzewam że i tak trzeba by zrobić przerwę po jakichś 2,5 h. ;p

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 09, 2011, 14:51:15 »
3DS kusi coraz bardziej, w ultimie już po 699 :) Efekt 3d zawsze można wylaczyć :) Gry z innych regionów z dsa na 100 % chodzą?? Blokada regionalna dotyczy tylko eshopu?

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 09, 2011, 14:59:32 »
tylko gier dedykowanych na 3ds'a

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 09, 2011, 15:03:16 »
To lipnie ze nin, postanowilo blokade regionalna na przenoske ;/ Da sie to jakoś obejść?? Zapewne europa nie dostanie masy tytułów z jap czy chociasz z usa ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 09, 2011, 15:13:16 »
Prosta rada - kup po jednej konsoli z każdego regionu. Jakie to proste ;)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:43:59 »
Prosta rada - kup po jednej konsoli z każdego regionu. Jakie to proste ;)

Dziękuje za taką rade :]
Kolekcjonuje, żeby grać, a nie patrzeć na półkę i 3 te same konsole.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:50:32 »
Podziękowania należą się koncernowi i ich polityce, której założenia wyartykułowałem we wcześniejszym poście :P

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 10, 2011, 22:02:35 »
No właśnie, a PlayStation Vita nie będzie miał blokady regionalnej, tak samo jak PSP. Da się? :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/