Autor Wątek: Nintendo 3DS XL - problem z sekcjami 3D  (Przeczytany 2035 razy)

Offline mac433

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Nintendo 3DS XL - problem z sekcjami 3D
« dnia: Marzec 03, 2018, 19:11:44 »
Witam wszystkich

Mam problem z Nintendo 3DS XL Konsola cierpi na nietypową przypadłość., mianowicie górny wyświetlacz nie działa w sekcjach, gdzie wyświetlany jest obraz  w 3D - czyli w głównym menu, grach etc.

Za to działa bezbłędnie, gdy uruchamianą grę poprzedza np filmik - wtedy owy filmik wyświetlany jest prawidłowo. Po pominięciu go - wyświetlacz wyłącza się. Tak samo wygląda sytuacja, gdy odpalimy konsolę kombinacją klawiszy z wymuszeniem aktualizacji softu  - działają oba. W aplikacji FBI (konsola była już przerobiona, pomińmy kwestie etyczne) również obraz działa na obu ekranach. Analogicznie w grach z DS - oba ekrany wyświetlają obraz prawidłowo.

Czy macie jakiś pomysł co to może być? Czy ekran naprawdę mógł ulec uszkodzeniu w taki sposób, żę ekran 2D wyświetlany jest poprawnie, a 3D już nie?

Próbowałem regulacji suwakiem od 3D - czasami tylko pojawia się migotanie górnego ekranu. W 90% przypadków jednak ekran jest czarny, działa tylko podświetlenie.

Link do filmów z problemem:
https://youtu.be/vgryv84ZVFM
https://youtu.be/Y_j5HWXzESs

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo 3DS XL - problem z sekcjami 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2018, 08:19:02 »
Chyba nie w pełni rozumiem. Piszesz, że 3D w 3DSie w grze działa tylko w niektórych momentach? Cóż. To jest normalne. Wiele gier ma tak, że tylko wybrane sekcje ma w 3D, reszta jest w 2D, w tym czasem i menu. Niewygodnie po prostu by się przeglądało je w trybie 3D :L

Chyba, że z tego co widzę, po filmiku ekran się "wyłącza" - to tak. To coś jest nie tak, chyba, że masz na myśli, że trym 3D się wyłącza?

Offline mac433

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nintendo 3DS XL - problem z sekcjami 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2018, 20:39:00 »
Górny wyświetlacz wyłącza się w momencie, gdy na ekranie ma pojawiać się obraz 3D.

Na zwykłych fimikach w grach i aplikacjach typu homebrew, gdzie nie jest wykorzystywany efekt 3D działa prawidłowo - widać wszystko na filmach. Działa również prawidłowo z grami z DS, które jak wiemy również nie korzystają z 3D.

Tak, też już ustaliłem, że jest coś nie tak.

Próbuję natomiast ustalić, czy to usterka wyświetlacza, czy raczej płyty głównej. Przeszłości konsoli nie znam - właściwie wiem tylko tyle, że nie była zalana.