Autor Wątek: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?  (Przeczytany 4076 razy)

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
[DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« dnia: Luty 05, 2011, 15:34:00 »
Hej,

Zastanawiałem się czy istnieje możliwość kupowania czegokolwiek na Nintendo Store, jeżeli mieszkam w Polsce. Zauważyłem, że dostęp do ów sklepu uzyskamy dopiero po zmianie kraju w ustawieniach (gdyż dla naszego kraju nie przewidziano takich atrakcji)...

Chodzi mi głównie o zakup aplikacji, które możemy używać w naszym DSi, wszystkie darmowe już mam, ale czy te płatne (ponoć jest kilka za 200 pointsów) mogę z powodzeniem działać na mojej konsolce? Mam europejską konsolę i jeśli jest to możliwe to proszę o jakieś wskazówki odnośnie doładowania konta (w jakiej walucie, czy coś) i ogólne wypowiedzi, czy jest to możliwe i jakie aplikacje są godne uwagi...

//PatrykO

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2011, 17:01:33 »
Tak samo jak darmowe możesz i płatne pobierać. Konto doładujesz kupując kartę z punktami np. na ebay. Na Allegro też bywają ale droższe są zazwyczaj. Wpisuj "nintendo points" szukając aukcji.

Co warto kupić? Zależy od preferencji osobistych polecam tą stronę i recenzje na niej zawarte http://dsiware.nintendolife.com/games

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2011, 17:18:39 »
o właśnie o coś takiego mi chodziło, dzięki muszę czymś uzupełnić te puste sloty w DSi menu : )

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2011, 19:04:03 »
Zapomniałem wspomnieć iż my czyli europejskie DSi może pobierać tylko gry z Europejskiego DSi Ware (ustawiając np UK w konsoli) Nie możemy ściągać gier z USA ani JAP DSi Ware. I tak samo będzie w 3DSie, i nie ma sposobu by to pominąć.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 02:45:36 »
...poza sprowadzeniem sobie konsoli z USA czy Japonii.
odi profanum vulgus et arceo

Offline bielin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Nobody, without heart.
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2011, 06:33:53 »
Zapomniałem wspomnieć iż my czyli europejskie DSi może pobierać tylko gry z Europejskiego DSi Ware (ustawiając np UK w konsoli) Nie możemy ściągać gier z USA ani JAP DSi Ware. I tak samo będzie w 3DSie, i nie ma sposobu by to pominąć.


Czy gry na kardach też będą blokowane regionalnie na 3DSie? Bo mam 3-4 gry NTSC i chaziają mi na XLuuu
Who are you...again? It's weird. I feel like I'm forgetting something really important.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2011, 12:19:06 »
3DS będzie posiadał już pełną blokadę regionalną ale na gry z 3DSa (i 3DS Ware) Gry ze zwykłego DSa będą działać normalnie.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2011, 18:12:48 »
Tak samo jak darmowe możesz i płatne pobierać. Konto doładujesz kupując kartę z punktami np. na ebay. Na Allegro też bywają ale droższe są zazwyczaj. Wpisuj "nintendo points" szukając aukcji.

Przestań, ceny za te kody mają z kosmosu. Jedyne sensowne wyjście to kupienie samemu z poziomu konsoli. 1000pkt kosztuje jakoś 33zł.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2011, 19:25:00 »
W jaki sposób zakupić ów punkty z poziomu konsoli?

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2011, 00:52:32 »
Cytat z instrukcji:
Cytuj
Start the Nintendo DSi Shop -> Select START SHOPPING, then ADD NINTENDO DSi POINTS -> Follow the on-screen instructions
Jeżeli mamy wybrane UK to 1000 punktów kosztuje 9 funtów. W przypadku innego kraju jest to odpowiednio 10 euro, 10 dolarów amerykańskich (konsola z USA) lub 1000 jenów (japońska). Trzeba mieć kartę płatniczą z możliwością płacenia przez internet.
odi profanum vulgus et arceo

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2011, 18:31:28 »
Cytat z instrukcji:
Cytuj
Start the Nintendo DSi Shop -> Select START SHOPPING, then ADD NINTENDO DSi POINTS -> Follow the on-screen instructions
Jeżeli mamy wybrane UK to 1000 punktów kosztuje 9 funtów. W przypadku innego kraju jest to odpowiednio 10 euro, 10 dolarów amerykańskich (konsola z USA) lub 1000 jenów (japońska). Trzeba mieć kartę płatniczą z możliwością płacenia przez internet.

Sorki, że tak późno, zapomniałem, że tu pisałem. ;P

Nie wiem jak jest w DSi, w Wii wchodzę do sklepu, klikam tam add points czy coś, podaję numer karty (akurat używam mBankowej Visy) i ściąga środki. Przy kursie ~4.8zł za funta wyszło mi jakoś 33zł za 1000pkt. W Menago i na Allegro widziałem je za 80zł. :D

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [DSi] Zakupy aplikacji na Nintendo Store?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2011, 21:48:42 »
Tak. W przypadku Wii shopu UK 1000 punktów jest po 7 funtów.
odi profanum vulgus et arceo