Autor Wątek: [3DS/2DS] Sprzedaż/kupno używanej konsoli z wbudowaną grą  (Przeczytany 2026 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Ostatnio zdarzyło mi się dorwać konsolki 3DS/2DS z czego jedna była "z wbudowaną grą" tzw. "pre-installed". Konsola była używana i poprzedni właściciel zalogował się na tejże konsoli, na której gra już była od początku. Twierdzi on, że przy sformatowaniu konsoli - gra nadal jest dostępna i w e-shopie zauważył, że bez zalogowania się do konta Nintendo, może ją pobrać.
Moje pytanie zatem brzmi: czy gry, które są pre-instalowane na konsoli 2DS/3DS, (czyli najczęściej jakieś limitowane, czy to z Pokemonami, czy innymi grami) są przypisane do konsoli, czy zostają one przypisane do konta po zalogowaniu? I czy jeśli zaloguję się na innym 3DS'ie to tejże gry z poprzedniej konsoli już nie ściągnę ze sklepu? (Nie bawiąc się w transferowanie między konsolami). I co by się stało, gdybym właśnie z konsolki z pre-instalowaną grą przetransferował zawartość do innej konsoli? Czy z pierwszej konsoli już na stałe zniknie gra?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: [3DS/2DS] Sprzedaż/kupno używanej konsoli z wbudowaną grą
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2017, 23:45:40 »
Pytałem o to Nintendo, i taka gra jest przypisana do konsoli, nawet teraz. Tworząc nowe konto, lub transferując stare na konsolę z pre-instalowaną grą, będziesz miał ją do pobrania w e-shopie.
Wątpię, żeby gra zostawała po transferze konta z konsoli z pre-instalowaną grą, ponieważ wtedy miałoby się dwie kopie (tą na konsoli z pre-instalowaną grą oraz tą na konsoli, na którą się przetransferowało konto). Ta informacja jest jednak nie potwierdzona, ale wydaje mi się bardzo prawdopodobna