Autor Wątek: Pokemon Gold/Silver  (Przeczytany 4400 razy)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Pokemon Gold/Silver
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:31:11 »
Witajcie. Zacząłem przygodę z II generacją na GBC. Gram w Goldy i jestem na samym początku. Wybrałem już Totodile'a jako startera bo jakoś tak najbardziej mi przypadł do gustu. Ogólnie nie lubię żadnych Poków po I generacji bo nie przypominają już Pokemonów za jakie pokochaliśmy te anime tylko jakieś na siłę stworzone stwory. Jednak zachęciły mnie opinie o wersjach Gold/Silver jakoby byłyby to najlepsze wersje jakie kiedykolwiek wyszły. Postanowiłem więc to sprawdzić. Ale do rzeczy:) Jest tu wielu zapaleńców, którzy II generację znają na wylot. Jakich rad byście udzielili komuś kto dopiero zaczyna przygodę po lidze Joto? Jakie poki z II-gen warto posiadać? Są jakieś nowe typy? Można w jakiś miejscach się zaciąć? Przeszedłem Blue ale grałem z poradnikiem. I jeszcze takie pytanie: jak ukończymy Joto league i już będziemy tam mistrzem to gra nas przenosi do Pallet Town i tam zaczynamy tak jak w B/R/Y ? Za takimi silnymi Pokami znowu mamy do pokonania Brocka, Misty itd? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady :)

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:36:05 »
metal czy steel i dark to nowe typy poków

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 13:43:00 »
Jak pokonasz ligę to będziesz w stanie przepłynąć po prostu do Kanto. Będzie ono trochę zmienione, bo jednak trochę czasu minęło, i będziesz walczyć w większości starych gym'ów (ale trenerzy też nie próżnowali i się podszkolili). Na sam koniec zostanie Ci walka z Red'em, bohaterem pierwszej części.

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:11:56 »
Będzie ono trochę zmienione, bo jednak trochę czasu minęło

konkretnie 3 lata od pokemon Red/Green/Blue/Yellow

Taka ciekawostka:
nazwy pokemon r/g/b/y to kolory wykorzystywane w wielu monitorach i telewizorach marki sharp

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:38:34 »
Taka ciekawostka:
nazwy pokemon r/g/b/y to kolory wykorzystywane w wielu monitorach i telewizorach marki sharp

A co masz konkretnie na myśli?
BTW: Proszę moda jeśli to możliwe o przeniesienie tamatu do działu GRY/GAME BOY. Omyłkowo napisałem w dziale gier nie na GAME BOY.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:39:05 »
Yyyy jesteś pewien, że to się stąd wzięło? Nie ma to może nic wspólnego z tym, że są to podstawowe kolory palety barw?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:07:05 »
Chyba zieleń nie jest podstawową barwą <tak mnie przynajmniej x lat temu uczono>
a co do samego nazewnictwa
RGBy - ...
a jak brzmiały nowe Poki? : P
X i Y <brakuje tylko Z>
trochę wcześniej Black/White <nie wiem gdzie tu z czymś powiązanie ^ ^>

<wybaczcie za lekkie odstępstwo>

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:47:33 »
Ostry, to chyba nie uważałeś na plastyce :P Podstawowe 3 kolory to czerwony, zielony i niebieski (z tych 3 kolorów można uzyskać inne barwy).
Domyślam się, że raczej miały one przedstawiać żywioły, reprezentowane przez startery a potem to już jakoś samo poszło.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2013, 17:04:00 »
mingan poprawiasz a sam do końca nie wiesz :P

jeśli mówimy o malowaniu (farby, kredki itd.) to podstawowymi kolorami są czerwony, żółty i niebieski, a przy nakładaniu kolorowych świateł (np. fotografia) podstawowe barwy to czerwony, żółty i zielony :P


a propos tematu, żeby ofa nie było:
wczoraj paczuszka z brytolskiego jebaja (dla niewtajemniczonych ebay.co.uk) do mnie przyleciała z Silverami zapudłowane z papierkami - pudełeczko jakby wczoraj ze sklepu wyjechało, a cart tylko lekko poprzecierany tam gdzie zawsze carty się rysują (tj. wsuw) i naklejka lekko poruszona, a save na 228h i złapanych 251 poków!!! aż żal usuwać aby zacząć swoją przygodę :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2013, 17:36:10 »
Do Przemka:

Człowieczku, dla mnie osobiście drugiej generacji dorównuje tylko Black i White :) Gold, Silver i Crystal (ten ostatni ma animowane poki) to miodzik z każdej strony.

Gra jest długa a możliwość odwiedzenia dodatkowego kontynentu wprawia w wrażenie po dziś dzień. Muzyka, grafika (jak na tamte czasu) genialny design stworków (przynajmniej tak dobry jak w pierwszej generacji), wszystko jest najwyżej jakości. Johto rządzi stary, to przygoda którą ciężko zapomnieć toteż większość fanów uważa Golda i Silvera za masterpiece.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2013, 17:36:51 »
Nowe telewizory marki Sharp mają technologię "Quattron" - Kolory nie są w RGB, a w RGBY [dodano żółty]. Mówcie co chcecie, ale ja mam taki [52"] i naprawdę kolory są super. Super soczyste, super głębokie. Więc chyba nie wzięło się to od Pokemonów, ale też chyba ESKAred'owi nie o to chodziło :P

sorry za offtop

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:15:44 »
Tylko, że ESKAred nigdzie nie mówił, że od telewizorów wzięła się nazwa pierwszej generacji tylko zauważył tą zależność. Ja bym skłaniał się ku tezie, że chodzi o kolory/żywioły pokemonów:
czerwony-ogień- Charmander
niebieski-woda- Squirtle
zielony-rośliny- Bulbasaur
żółty-elektryczność- Pikachu

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:35:24 »
Tak, chodzi o żywioły, ale ESKAred'owi chodziło o to, że po prostu technologia RGBY "ma" te same kolory, co cztery pierwsze gry z Pokemonami. Nazwa pierwszej generacji nie mogła się wziąć w 1995 roku od nowej technologii Sharpa z 2011 [?] i nikt tak nie mówił. Ja wyżej napisałem, że nazwa technologii nie mogła wziąć się od Pokemonów, a od wyświetlania barw. Potwiedziłem w ten sposób to, co pisał mingan.

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:29:16 »
Jeżeli chodzi o gry typu rpg, czy o same poki to jestem zwolennikiem nie używania poradników. Albo coś sam znajdę albo nie będzie tej frajdy, zwłaszcza dotyczy to wątku głównego gry :).
@Przemek_07 skusiłeś mnie by pograć, mam oryginalnego crystala i silvera :).
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:35:43 »
Taa a ja już zdobyłem pierwszą odznakę, opuściłem miasto, dotarłem do jakiś dwóch jaskiń i nie wiem co robić. No ale powolutku pewnie rozkminię. A nadal oczekuję odpowiedzi jakie według was Pokemony z II gen. warto posiadać.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:38:02 »
Gdybyś gdzieś utknął, to możesz się wspomóc tą stronką:
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Appendix:Gold_and_Silver_walkthrough

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:01:37 »
@Przemek: Moim zdaniem jeden z najlepszych którego zawsze mam na pierwszym slocie to Mareep, a dokładniej jego druga ewolucja (Ampharos - elektryczny). Tak to nie mam jakichś innych typów z II generacji które są warte mojej uwagi
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2013, 00:02:33 »
Napisze tak: trenuj Pokemony które ci się podobają. Jeżeli ci się podobają i dodatkowo są mocne w statystykach - tym lepiej. Nie ma nic lepszego IMO niż wytrenować poka który po prostu nam się podoba i jesteśmy zdeterminowani dobrnąć z nim wspólnie do 100 poziomu ;)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2013, 01:31:47 »
Napisze tak: trenuj Pokemony które ci się podobają. Jeżeli ci się podobają i dodatkowo są mocne w statystykach - tym lepiej. Nie ma nic lepszego IMO niż wytrenować poka który po prostu nam się podoba i jesteśmy zdeterminowani dobrnąć z nim wspólnie do 100 poziomu ;)
ja nawet nie ewoluuje niektorych pokemonow, bo mi sie podobaja przed przemiana
i spokojnie da sie gre przejsc

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon Gold/Silver
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:23:44 »
Ja rozwaliłem ligę Pidgeotem, bo mi się podobał (dobiłem nim do 100 poziomu) ;)
(To było jeszcze w czasach gimnazjum, jak Pokemony męczyło się na emulatorze, save mam do dzisiaj)