Autor Wątek: [Android/iOS] Flappy Bird  (Przeczytany 4070 razy)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
[Android/iOS] Flappy Bird
« dnia: Luty 09, 2014, 17:40:13 »
Znacie taką grę na smartfony o nazwie Flappy Bird? Zdobyła szybko popularność w internecie. Wszyscy lecplejerzy ją nagrywają i się wściekają. Grafika jest w stylu retro tak samo jak klimat, poziom trudności i to, że jest to arkadówka. Jakie macie rekordy? Mój wynosi 87 punktów i sądzę, patrząc na innych, że jest to niesamowicie wysoki hajskor. Dołącze jeszcze zdjęcie na dowód. ;) Komentujcie.

Oto wideo z informacją o co tu chodzi jak ktoś nie wie. http://youtube.com/watch?v=vIJdLpAO7j8

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2014, 18:02:23 »
znam, ale nie maniacze w to jakos i jakos mnie nie kreci i nie rozumiem hitu tej gry
gram, gdy musze sie odstresowac i mam bardzo malo czasu
np. w tramwaju czy w przerwie od nauki
moj wynik to 54
gdyby bylo wiecej gier rownie niezobowiazujacych i rownie krotkich to tez bym w nie gral
wyniki generalnie sa nieadekwatne - na kazdym urzadzeniu sie inaczej gra, a na starych androidach ma sie efekt slow motion
bardziej ciekawe jest to, ze autor mial dzis wywalic to z app store'a, a nadal jest
http://www.forbes.com/sites/insertcoin/2014/02/08/flappy-bird-creator-says-hes-taking-the-game-down/

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2014, 18:30:15 »
nie nie ni nie niE nIE NIEEEEE.... TYLKO NIE TA GRA!
Nie wiem co jest w tej głupiej grze... ale jak zacząłem grać - bo widziałem że wspominali o tym na ARHN.EU, to tak nic nie widziałem... po parunastu minutach nie wiem co się stało, ale coś we mnie wstąpiło - takie pragnienie zdobycia "określonej liczby punktu"... i wyszło na to że grałem do 2 godzin... w tą GŁUPIĄ GRĘ!

A co do rekordu... nie pamiętam... dążyłem chyba do 20 ale w końcu nie doszedłem... byłem za bardzo wkurzony :H

A tu artykuł Archona:
http://arhn.eu/2014/02/flappy-bird-podglad-004/

W artykule można usłyszeć, że autor nieźle na tym zarabia - więc czemu miałby zdejmować~

Offline Maverik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2014, 00:52:40 »
Gra została wycofana ze sklepu play oraz istore ciekawe w sumie czemu, w życiu nie grałem w tak denerwującą grę ja do niej cierpliwości totalnie nie mam rekord mój to 13, ale moi znajomi z pracy potrafią w to przegrać pół dnia ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2014, 11:25:57 »
Z ciekawości zobaczyłem jak się w to gra, za którymś razem zrobiłem wynik około 30 i dałem sobie spokój.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2014, 11:50:12 »


To ja. :D

Swoją drogą, myślę, że niedługo ta gra będzie niezwykłą rzadkością, co nie?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2014, 12:10:23 »
Ja w to wczoraj grałem, ale na PC. Przyznam, że wciągające i jako zabijacz czasu np. podczas ściągania czegoś z netu to fajna sprawa. Nie rozumiem tylko całej tej szopki z usunięciem gry ze sklepu. Nawet tłumaczenia autora mnie nie przekonują. Wydaję mi się, że jakaś grubsza sprawa tam wynikła i koleś się przestraszył.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2014, 13:05:48 »
Usunął grę, bo Nintendo. Na prawdę. Na samym końcu (1000 punktów) walczy się z Mario! Wpiszcie na YT ,,Flappy Bird 999 points"

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2014, 13:33:49 »
nie skomentuje poziomu trudności... MA SA KRA!
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2014, 14:15:41 »
Granith, ty tak na serio, czy żartujesz?
Usunięcie FB ze sklepów to było świetne posunięcie marketingowe. Facet tak czy siak zarabia na reklamach zawartych w grze. A cała sprawa sprawiła, że wszyscy o niej mówili.

Osoby, które mają androida zawsze mogą sobie po prostu .apk zainstalować.

Mnie ona osobiście nie zachwyca i nadal moim numerem 1 jest cut the rope i wszystkie następne części.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2014, 16:17:05 »
Na serio. No w wersję, że nie mógł wytrzymać psychicznie mejli z pogróżkami to nie wierzę. Ani w to, że to chwyt marketingowy, bo im większy jest okres czasu od usunięcia z mobilnych sklepów tym mniej jest kopii gry, bo ktoś zmienia telefon lub po prostu usuwa. Ja już wolę tą absurdalnie brzmiącą teorię z zerżnięciem od Mario. Nie wiem czy to wideo jest fejkowe, ale te rury są dokładnie takie same jak w znanych nam grach z hydraulikiem. Dodam, źe jeszcze autor apki jest wietnamczykiem i gra mogła być w założeniu zwykłą tanią podróbką, ale stała się sławna i zrobił się problem. Nie mówię, że to był pozew Nintendo.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 16:24:00 wysłana przez GRAnith »

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2014, 17:19:19 »
Pierwsze wersje gry rzeczywiście za bardzo przypominały Super Mario World. Rury wyglądały bardzo podobnie, ale z tego co wiem, to jeszcze przed usunięciem wyszła aktualizacja, która zmieniła wygląd na taki jak Ty masz, GRAnith.

Mam wrażenie, że nadal więcej aplikacji jest instalowanych jako .apk na Androidzie niż usuwanych ze wszystkich urządzeń. Ludzie wiedzą, że jej już nie ma.

Właścicielom urządzeń z iOSem pozostają klony. Polecam Splashy Fish. Lepszego chyba nie ma.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2014, 17:28:02 »
Na serio. No w wersję, że nie mógł wytrzymać psychicznie mejli z pogróżkami to nie wierzę. Ani w to, że to chwyt marketingowy, bo im większy jest okres czasu od usunięcia z mobilnych sklepów tym mniej jest kopii gry, bo ktoś zmienia telefon lub po prostu usuwa. Ja już wolę tą absurdalnie brzmiącą teorię z zerżnięciem od Mario. Nie wiem czy to wideo jest fejkowe, ale te rury są dokładnie takie same jak w znanych nam grach z hydraulikiem. Dodam, źe jeszcze autor apki jest wietnamczykiem i gra mogła być w założeniu zwykłą tanią podróbką, ale stała się sławna i zrobił się problem. Nie mówię, że to był pozew Nintendo.

Co ty... wpiszesz "flappy bird apk" i jest masa stron do downloadu. Może i to był marketing.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2014, 17:46:59 »
O! Nie wiedziałem. No, ale czy te stronki są ,,google approved" i twórca regularnie ciągnie z tego kasę?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2014, 17:49:35 »
Nie są. Bo to "lewe aplikacje".  Jak kupujesz coś w sklepie google, to możesz zwrócić w jakimś tam czasie. Akurat ten czas wystarcza żeby zrobić sobie dump do pliku .apk i można miec appki za free. Niektóre mają zabezpieczenia, ale regularnie są crackowane :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2014, 18:13:52 »
Jeżeli ktoś zdobył legalnie gre przed usunięciem ze sklepu to może ją ściągnąć  po wejściu w Sklep Play/Moje   Aplikacje/Wszystkie :D

Offline Maverik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: [Android/iOS] Flappy Bird
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2014, 17:55:29 »
Jeżeli ktoś zdobył legalnie gre przed usunięciem ze sklepu to może ją ściągnąć  po wejściu w Sklep Play/Moje   Aplikacje/Wszystkie :D

patrzyłem niestety nie ma.. a ściagałem