Autor Wątek: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny  (Przeczytany 23954 razy)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 21, 2021, 21:06:30 »
Wracam z opinią na temat Everdrive X5, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne ;)

Póki co żadnych problemów z kompatybilnością, wgrywanie nowych gier oraz zapisów do nich jest banalnie proste. W flashcarcie umieściłem jakąś starą kartę microSD 16GB, bodajże class 10. Menu działa szybko mimo jakichś 100-200 romów.
Gry można sobie dowolnie katalogować, a foldery systemowe flashcarta da się ukryć, co może być na rękę przy dawaniu tego do zabawy mniej ogarniętym użytkownikom.

Jedyny problem jaki napotkałem, to wgranie save'ów do Fire Emblemów 6 i 7, ale to raczej nie wina obecnego flashcarta. Chyba kwestia jakiejś kompatybilności flashcartów, gdyż zapis ze starego EZFAdvance różnił się jednym bajtem względem zapisu generowanego przez Everdrive'a. Stary miał na początku ciąg znaków w stylu '?GB', a ten generowany przez X5 miał 'AGB', na szczęście z pomocą przyszedł hex editor i po zmianie tego bajtu zapis został poprawnie wczytany. Dla porównania stary zapis do poków sapphire utowrzony przez EZFA zadziałał od ręki, więc tajemnica póki co pozostaje niewyjaśniona ;)

Nie sprawdzałem jeszcze gier korzystających z RTC, spróbuję niebawem coś wypróbować. Jak czas po obronie pozwoli, to potestuję więcej i napiszę jakaś obszerniejszą reckę :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 22, 2021, 14:06:03 »
O, dzięki za tip z tymi save'mi do FE6.

A skąd zamawiałeś i ile Cię to kosztowało?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 23, 2021, 16:28:43 »
https://everdrive.me/cartridges/everdrive-gba-x5-mini.html

Nie wysyłają do Polski, więc pomógł mi kolega mieszkający w Holandii. Akurat na black friday było -20%, więc dałem ~80$ zamiast 100 ;)
Everdrive ma też jakichś innych oficjalnych resellerów, którzy wysyłają do Polski, trzeba byłoby poszukać dokładniej.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 24, 2021, 12:11:30 »
https://everdrive.me/cartridges/everdrive-gba-x5-mini.html

Nie wysyłają do Polski, więc pomógł mi kolega mieszkający w Holandii. Akurat na black friday było -20%, więc dałem ~80$ zamiast 100 ;)
Everdrive ma też jakichś innych oficjalnych resellerów, którzy wysyłają do Polski, trzeba byłoby poszukać dokładniej.

OK, dzięki za info.

Offline Tynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 19, 2021, 09:16:46 »
Mam pytanie w sprawie programatorów

Ostatnio kupiłem za "grosze" coś takiego



1. XG2 Turbo za free do konsoli, jednak nie mam programatora
2. Flash Advance  256 Pro z programatorem pod LPT  - 80 zł

Co do pierwszego to w necie jest tak mało informacji i aukcji więc zastanawiam się czy coś można z takim programatorem zrobić, czy odłożyć na półkę i niech sobie tam rdzewieje.
Chodzi mi o to że chciał bym tam mieć 3-4 gry ze spolszczeniem (oryginalne gry mam w swojej kolekcji więc to nie problem)
Zaletą jest wysoka kompatybilność z grami.

Drugi programator wiadomo jest dosyć popularny i możliwe, że za jakiś czas uda się postawić jakiś stary PC z wyjściem LPT oraz Windows XP
Tu w planie jakieś gierki czy dema tworzone przez fanów GBA

Ma ktoś może doświadczenie z pierwszą kartą?
Myślicie że nagrywarka z 2 karty może obsłużyć XG2 Turbo?

Niestety mój j. angielski jest dosyć słaby więc bazuje na translatorach stron.




Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 29, 2021, 01:49:53 »
Wstępnie wertując info o XG2Turbo (http://www.gameboy-advance.net/flash_card/xg2turbo.htm) sprawa zdaje się być prosta, pod warunkiem, że ma się kabel do tego, bo soft jest jeszcze do pobrania (znalazłem w wersji 1.21, pytanie jak ze sterownikami xD). Jeżeli ten linker ze zdjęć nie zawiera jakiejś dodatkowej elektroniki, to może poszłoby na innym kablu tego typu. Mam taki kabelek USB-GBA od EZFlasha i jeżeli nadal siedzisz we Wrocku, to moglibyśmy się ustawić i sprawdzić ;)

Offline Tynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 09, 2021, 08:54:41 »
Wstępnie wertując info o XG2Turbo (http://www.gameboy-advance.net/flash_card/xg2turbo.htm) sprawa zdaje się być prosta, pod warunkiem, że ma się kabel do tego, bo soft jest jeszcze do pobrania (znalazłem w wersji 1.21, pytanie jak ze sterownikami xD). Jeżeli ten linker ze zdjęć nie zawiera jakiejś dodatkowej elektroniki, to może poszłoby na innym kablu tego typu. Mam taki kabelek USB-GBA od EZFlasha i jeżeli nadal siedzisz we Wrocku, to moglibyśmy się ustawić i sprawdzić ;)

Cały czas we Wrocku, co do pomysłu z kabelka od EZFlasha to jestem ciekawy, jednak widzę że w tym oryginalnym jest jakaś elektronika z układem scalonym. 

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 09, 2021, 22:33:15 »
Ja kupiłem ostatnio to: https://bennvenn.myshopify.com/products/usb-gb-c-cart-dumper-the-joey-jr

Głównie do save. Ale okazało się, że na kilku moich piratach GBA mogę flashować! Zatem wszelkie ciekawe romhacki i tłumaczenia gier stoją przede mną otworem :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 12, 2021, 11:06:07 »
WOW - zajebisty sprzęcik do flashowania ;), a na jakich piratach możesz flashować?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Programatory, Super Card, EZ Flash IV i inne - wątek ogólny
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 23, 2021, 08:55:50 »
Pokemony i Super Mario. Reszty, które mam nie wykrywa jako takie, na których może flashować ROM. Tylko save :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie