Autor Wątek: Stacjonarka na kartę sim / bramka gsm [NIEAKTUALNE]  (Przeczytany 1728 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Stacjonarka na kartę sim / bramka gsm [NIEAKTUALNE]
« dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:34:51 »
Niestety internet nie umiał mi pomóc, więc może tu znajdę kogoś, kto się na tym zna~
Sprawa wygląda tak:
Chcę przenieść telefon stacjonarny na taki na kartę sim - ale wciąż stacjonarny. I tu pojawia się problem. Chcę to sprawić osobie starszej, która jak wiadomo, jest przyzwyczajona do swych starych "obrotowych" telefonów wyrwanych z PRLu, a niestety nikt na świecie nie wpadł na pomysł wyprodukowania telefonu na kartę sim, w stylu takiego "retro".
Wiem, że istnieje coś takiego jak "bramka gsm" niestety, nie miałem z tym styczności, jednak z tego co wyczytałem, do takiego urządzenia można wpiąć simkę, i wpiąć zwykłe stacjonarki (oczywiście te rodem z PRLu przy odpowiedniej przeróbce na zwykły kabel telefoniczny "skrętkowy"). I tu również jest problem, bo jako, że nie miałem z tym doświadczenia, nie wiem jak to działa. Czy jak to zakupię, to po prostu da się tam wpiąć zwykłą simkę i podpiąć telefon stacjonarny? Nie zależy mi na Internecie czy sms'ach, jako, że ma być to tylko telefon do odbierania rozmów.
Byłby tu ktoś, kto potrafiłby mi w tej sprawie doradzić?

PS: mówiąc o "obrotowych telefonach z czasów PRL", mam na myśli to: http://qck.pl/9UM
PS2: taka bramka była by dobra?: http://qck.pl/9US

NIEAKTUALNE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2015, 12:55:26 wysłana przez Ostry96 »

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Stacjonarka na kartę sim / bramka gsm
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2015, 09:01:09 »
Nie jestem wielkim znawcą tematu, ale zastanawiam się czy uda Ci się przeskoczyć kwestię wybierania numerów. Stare telefony korzystały z tzw. wybierania pulsowego, a wszystkie aktualne konstrukcje korzystają z wybierania tonowego. Obawiam się, że takie bramki nie będą obsługiwać wybierania pulsowego jako technologii mocno przestarzałej.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Stacjonarka na kartę sim / bramka gsm
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2015, 12:54:42 »
Bardzo dziękuję za tę informację MasteROOT, nie byłem tego świadomy. Jednak obecne połączenie tych telefonów jest wręcz koszmarem elektryka (ręcznie robione przejściówki x2 itp.), jako że są połączone 4 telefony, z czego dwa to te "zza PRLu" a dwa to takie "nowoczesne" bezprzewodowe (z czego dokładniej jeden jest podpięty, drugi to "druga słuchawka").

W zasadzie temat jest już nieaktualny, bo zdecydowaliśmy się po prostu nie kombinować i załatwić telefon stacjonarny "po kablu" czyli jak dotychczas.