Autor Wątek: Targi E3 20XX - oficjalny wątek  (Przeczytany 18139 razy)

Offline SroQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • See you, space cowboy...
    • karawana.eu
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2011, 21:16:48 »
Swoje wrażenia opisałem już na blogu, ale ze nie wiem, czy w dobrym guście jest linkowanie do cudzych stron, wiec wypowiem się krótko i z małym poślizgiem;

Obecna formuła E3 to na pewno coś ciekawszego niż pierwsza koncepcja tego, co zrobiono po zamknięciu imprezy dla graczy, ale to i tak cień dawnych targów. Brakuje im polotu i funu, jaki towarzyszył starszym edycjom, a ponadto o największych niespodziankach targów w większości wiedzieliśmy przed samymi konferencjami. A co do konferencji to;
Microsoft- zawiódł mnie sromotnie
Sony- zaciekawiło dzięki PS Vita
Nintendo- uradowało jako posiadacza 3DS, ale jednoczesnie zniesmaczylo pokazem Wii U.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 16, 2011, 16:22:57 »
Odkopuję temat, bo zaczęły się targi Gamescom w Kolonii. Nie chciałem zakładać nowego. ;)

Teraz się zaczęła konferencja EA, tutaj relacja na żywo: http://live-event.ea.com/gamescom/

Konferencja SONY dzisiaj o 19:00. Ma być oczywiście dużo o PlayStation Vita i grach na nią. Niektórzy nawet oczekują informacji o obniżeniu ceny PS3, ale to raczej marzenie ściętej głowy.

Tutaj relacja na żywo: http://blog.eu.playstation.com/2011/08/16/watch-the-gamescom-press-conference-live/


Miłego oglądania i czekam na Wasze opinie na temat nowych informacji!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2011, 17:18:23 wysłana przez GBColorSprint »

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2011, 15:15:49 »
czy jest powiedziane że Wii U będzie miało multitoucha ?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:41:48 »
Panowie i panie - zaczynamy!

Zbióreczka jutro o godzinie 0:00 tutaj -> http://www.nintendo.co.jp/nintendo_direct_pre_e3_2012/en/index.html

Niestety wygląda na to, że przegapię konferencję we wtorek j___j


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 22:02:48 wysłana przez Antari »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2012, 15:48:06 »
Konferencja w nocy kiedy pracujący ludzie muszą już spać. Cholera jasna będę musiał wcześniej do roboty chyba pójść by neta tam ogarnąć i przeczytać wszystkie newsy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2012, 00:55:04 »
Konferencja w nocy kiedy pracujący ludzie muszą już spać. Cholera jasna będę musiał wcześniej do roboty chyba pójść by neta tam ogarnąć i przeczytać wszystkie newsy.

Dzisiaj to taka malutka konferencyjka :P Danie główne będzie we wtorek, ale w sumie jakoś szczególnie się nie jaram, bo wiem że i tak mnie nie będzie, a poza tym nic co by mnie ciekawiło raczej nie pokażą :P No chyba, że Reggie wyciągnie z kieszeni 3DS Lite :P

================

EDIT:

W00000000t i po konferencji. Generalnie nie pokazali za wiele nowego, jednak sama zapowiedź wyreżyserowana perfekcyjnie. Nowy design Wii U dość różni się od starego, który był jedynie prototypem. Nowe menu konsoli bardzo przypomina to z PS Vita, z tym że posiada ciekawy patent. Wokół ikonek reprezentujących określone pozycje gromadzą się avatary osób które też grają w daną grę. Każda z osób może wymieniać z pozostałymi swoje poglądy na temat danej pozycji za pomocą okienek dialogowych i wszystko dzieje się jakby niezależnie od nas. Czyżby coś na kształt żywej konsoli? Ciężko to wszystko ogarnąć tak na szybko, ale wiem jedno. Nowa konsola w głównej mierze nastawiona jest na aspekty społecznościowe i powszechny dostęp do usług sieciowych. W każdej możliwej sytuacji. Wydaje mi się, że to śmiały i bardzo dobry krok Nintendo, które w ten sposób może w bardzo krótkim czasie odrobić straty, jakie dzieliły ją względem konkurencji pod względem usług sieciowych.



Z newsów wywołujących dla mnie szczękopad - jedną z ikonek reprezentujących software w menu konsoli była ta z podobizną SAMUS! w00000000000t! Tuż obok niej zobaczyliśmy także jedną z logiem DK i Mario. Zupełnie na deser podali informację o Wii U gamepad Pro, czyli klasycznym kontrolerze do Wii U na kształt tego z Wii. W kolorze czarnym (macha do Keia;). Z tego co zdążyłem zauważyć wreszcie będzie bezprzewodowy.



Jeżeli mam być szczery to od zaprezentowania światu koncepcji Wii U byłem nastawiony sceptycznie. Oczekiwałem po koncernie eksplodujących jajec na kiju, a dostałem takie mało efektowne coś. Ale patrząc z perspektywy czasu, wydaje mi się, że ideafix Wii U wcale nie jest taka zła. Design kontrollera wreszcie zaczyna robić wrażenie (poza dość kiepskim imho ekranem). Dwa warianty kolorystyczne (czarny i biały) plus gały po restylingu i lepsze wyprofilowanie tej padaki z tyłu. Z jednej strony rozwiązanie zaprezentowane w Wii U oznacza mniej dopieszczone graficznie gry, które będą oscylowały na poziomie ps3/x360, podczas gdy konkurencja będzie już 39 razy ładniejsza. Z drugiej strony wyobraziłem sobie, że nie muszę mieć zajefajnego TV 40 cali za 4 koła. Nie muszę mieć 5 kontrollerów żeby zagrać w ulubione gry (jak np. było na Wii). Gdy chcę schować konsole po prostu stawiam ją na stole albo chowam do szafki niczym handhelda. Gdy jadę w podróż, chwytam konsole stacjonarną do łapy i gram w drodze. Nie potrzebuję przenośnego odbiornika TV. Muszę przyznać, że nie głupie rozwiązanie, choć niestety nie pozbawione błędów jak np. to, że baterie pewnie będą trzymały kilka godzin, no i jak pisałem wyżej trzeba pożegnać się z jakimiś mega dopasionymi tworami graficznymi, ale hej... w grach Nintendo nigdy nie chodziło przecież o grafikę. Dajcie mi Metroida i DK i nie mam pytań!

Jedyny problem jaki wykreował się w mojej głowie po obejrzeniu konferencji to pozycja jaką zajmie Wii U na rynku konsol jak również w samej stajni Nintendo. Czy ma szansę koegzystować wraz z 3DS'em, który poza możliwością wyświetlania 3D pod każdym względem jest od niej gorszy? Gry wydawane na oba sprzęty będą podobne. Możliwe, że kilka lat po premierze Wii U koncern zapragnie wydać wersję v2 kontrolera z lepszym, większym ekranem i z możliwością wyświetlania 3D. A co wtedy będzie z 3DS'em? ;>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 02:15:58 wysłana przez Antari »

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2012, 15:37:48 »
Może nie będę jakaś super oryginalna w mojej opinii, ale oglądając tą konferencję okropnie chciało mi się spać. No nudziłam się niezmiernie. Jak na jakimś nudnym wykładzie, haha. Tylko co chwila zerkałam ile minut jeszcze zostało...

Cała filozofia niestety przeczy sama sobie... Najpierw dezaprobata "Alone Together" (m.in. to zdjęcie gdzie ludzie zebrani są w tym samym pokoju, a w praktyce nie interesują się sobą tylko swoimi laptopami bądź tabletami), a potem: głupi spot z grą zombie i odmówienie spotkania z przyjacielem (eee tam, wolę pogadać przez kamerkę albo pochatować z innymi Mii), albo "plus", że nie musisz przerywać grania, gdy ktoś chce zacząć oglądać TV (no bo po co..? niech każdy robi swoje, nawet nie gadajmy, ba! nie przerywajmy w ogóle naszych "single activities").

Po konferencji na pewno nie przekonano mnie do WiiU, moja opinia na ten temat nie zmieniła się od momentu pierwszej wzmianki o nowej konsoli. Dla mnie granie to granie, a nie jakieś dziwne popierdółki. Takie głupiutkie cusie powinny być dodatkami do konsol, a nie ich fundamentem. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Gomen, ale ostatnią dobrą konsolą stacjonarną od Nintendo był GameCube...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2012, 16:56:01 »
Jedyny problem jaki wykreował się w mojej głowie po obejrzeniu konferencji to pozycja jaką zajmie Wii U na rynku konsol jak również w samej stajni Nintendo. Czy ma szansę koegzystować wraz z 3DS'em, który poza możliwością wyświetlania 3D pod każdym względem jest od niej gorszy? Gry wydawane na oba sprzęty będą podobne. Możliwe, że kilka lat po premierze Wii U koncern zapragnie wydać wersję v2 kontrolera z lepszym, większym ekranem i z możliwością wyświetlania 3D. A co wtedy będzie z 3DS'em? ;>

Nie kumam o co Ci chodzi. Przecież wynalazek Wii U to konsola stricte do użytku domowego. Takie lepsze Wii.  3DS to handheld pełną gębą. No chyba, że ten cały GamePad od Wii U będzie pozwalał na granie bez konieczności włączenia samej konsoli, ale to chyba tak nie działa ;) Zresztą GamePad od Wii U to niemały potworek i daleko mu do ergonomii DS, czy 3DS'a.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2012, 17:02:23 »
Ja oglądałem może nie z wypiekami na twarzy, ale zaciekawiony. Nie często ma miejsce taka konferencja :P Co racja to racja, sami sobie zaprzeczyli tym klipem z hipsterem, a wcześniej mówiąc o AT. Gdy hipster skończył rozmowę z kolegą mówić że ma go gdzieś pomyślałem sobie eeee. Ale z drugiej strony to nie do końca jest pozbawione logiki. Zakładając, że każdy z członków rodziny będzie miał swoje Wii U, wszyscy mogą być połączeni mentalnie w świecie gry za pośrednictwem Miivare. Możliwe, że to było ich myślą przewodnią. Upraszczając - nie musisz fizycznie się kontaktować (np. w trakcie gry w multi przekazując pada z rąk do rąk) z członkiem rodziny, przyjacielem, ukochaną osobą. Ludzie są zawodni, nie zawsze mają chęć i czas pograć z nami. Dzięki rozwojowi funkcji społecznościowych na Wii U, nigdy nie będziesz czuł się samotny, gdyż kontakt z drugą osobą będzie powszechny.

No a z wyrażeniem, że NGC był ostatnią stacjonarką Niny się nie zgodzę :P Moni nie krytykuj zanim nie rozpoznasz :P

Nie wiem, może moja aprobata dla pomysłu wynika z prostego faktu, że sam nie mam jakiejkolwiek koncepcji uformowanej w głowie, jaką formę miałaby przybrać nowa maszyna Nintendo. Rozwiązaniem jest niekończące się płodzenie coraz to większej ilości nowych gier? Trochę przypomina to wyścig o tytuł najlepszej konsoli, zdolnej wygenerować najładniejszą grafikę u konkurencji, tyle że w drugą stronę. Nintendo od zawsze słynęło z innowacji i wypracowywania nowych, często kontrowersyjnych rozwiązań. I mimo upływu lat w 2012 roku pozostaje wierne tej zasadzie. 

Nie kumam o co Ci chodzi. Przecież wynalazek Wii U to konsola stricte do użytku domowego. Takie lepsze Wii.  3DS to handheld pełną gębą. No chyba, że ten cały GamePad od Wii U będzie pozwalał na granie bez konieczności włączenia samej konsoli, ale to chyba tak nie działa ;) Zresztą GamePad od Wii U to niemały potworek i daleko mu do ergonomii DS, czy 3DS'a.

Ha właśnie o to chodzi, że to ma tak działać. Będzie można wynosić gry z domu. Podobno. Coś w stylu tej usługi z PS Vita i ps3. Ale koncept dopiero chyba raczkuje. A wyrażenie ergonomiczny 3DS to tautologia. Baterii nie wystarczy mi nawet na 3,5h podróż do Krakowa w 1 stronę.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2012, 17:18:16 »
No a z wyrażeniem, że NGC był ostatnią stacjonarką Niny się nie zgodzę :P Moni nie krytykuj zanim nie rozpoznasz :P

Każdy ma prawo do subiektywnej oceny. Ja Wii może i nie mam, ale miałam okazję trochę pograć na tej konsoli. Jakoś "w kosmos" mnie nie urzekła ; )
Wiem, że w niektóre tytuły naprawdę warto zagrać, ale w mojej "osobistej" klasyfikacji konsola nie stoi nader wysoko.

Ale z drugiej strony to nie do końca jest pozbawione logiki. Zakładając, że każdy z członków rodziny będzie miał swoje Wii U, wszyscy mogą być połączeni mentalnie w świecie gry za pośrednictwem Miivare. Możliwe, że to było ich myślą przewodnią. Upraszczając - nie musisz fizycznie się kontaktować (np. w trakcie gry w multi przekazując pada z rąk do rąk) z członkiem rodziny, przyjacielem, ukochaną osobą.

Ale to kompletnie nic nie zmienia. Obrazek będzie taki sam, jak ten skrytykowany na konferencji. Każdy z nosem w Wii GamePad'zie... Relacji między ludźmi to nie poprawi... Podobnie jest z facebook'iem - niby super portal do komunikacji między ludźmi, a tak naprawdę tylko je pogarsza...
Ogółem to fajnie, że Ninny kieruje się w stronę typowego trendu - rozwijania internetowych opcji etc., ale niech mi kitu nie wciskają, że to coś poprawi :P

Rozwiązaniem jest niekończące się płodzenie coraz to większej ilości nowych gier? Trochę przypomina to wyścig o tytuł najlepszej konsoli, zdolnej wygenerować najładniejszą grafikę u konkurencji, tyle że w drugą stronę. Nintendo od zawsze słynęło z innowacji i wypracowywania nowych, często kontrowersyjnych rozwiązań.

Widocznie jestem game'ową tradycjonalistką, hehe : )

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2012, 18:14:16 »
Każdy ma prawo do subiektywnej oceny. Ja Wii może i nie mam, ale miałam okazję trochę pograć na tej konsoli. Jakoś "w kosmos" mnie nie urzekła ; )
Wiem, że w niektóre tytuły naprawdę warto zagrać, ale w mojej "osobistej" klasyfikacji konsola nie stoi nader wysoko.

Zależy w co grałaś :P NGC miał sporo dopracowanych perełek, owszem. Ale był też zalążkiem casualowych produkcji, nie wspominając o nietypowych kontrolerach typu bongosy :P Wii to naturalne przedłużenie stacjonarek Niny. Jak ktoś ci odpalił jakieś coś do tańczenia, czy grzechotania Wiilotem to można się zawieść. Ja takie pozycje omijam szerokim łukiem. Zresztą pokaż mi konsole bez crapów :P Na Wii wydano mase tytułów 1st party z głównymi maskotkami koncernu np. 2 nowe Metroidy, 2 części Super Mario Galaxy, Donkey Kong Country Returns, 2 platformery z Kirbym, Wario, Super Smash Bros. Brawl, masa gier sportowych z Marianem, Mario Kart, dwie Zeldy, Super Paper Mario... jeżeli na Wii brakuje klimatów Nintendo... to ja chyba się pogubiłem xD


Ale to kompletnie nic nie zmienia. Obrazek będzie taki sam, jak ten skrytykowany na konferencji. Każdy z nosem w Wii GamePad'zie... Relacji między ludźmi to nie poprawi... Podobnie jest z facebook'iem - niby super portal do komunikacji między ludźmi, a tak naprawdę tylko je pogarsza...
Ogółem to fajnie, że Ninny kieruje się w stronę typowego trendu - rozwijania internetowych opcji etc., ale niech mi kitu nie wciskają, że to coś poprawi :P

Ale tu chodzi o relacje wirtualne Moni~!

Ja osobiście przychylam się do ich idei. Rzeczywiste relacje mnie rozczarowały, więc wolę wirtualną formę. 4 osoby na kanapie - każda z Gamepadem. Platformą porozumienia będą gry - wszyscy spotkają się np. grając w czwórkę w Mario, wymieniając poglądy, dzieląc się doświadczeniem, pomagając młodszemu członkowi rodziny poradzić sobie z jakimś wyjątkowo trudnym fragmentem. Rozwiązanie ma potencjał, ma szansę wpłynąć na gry. To nie pierdoła pokroju kamerki w DSi czy aparatu :P

Widocznie jestem game'ową tradycjonalistką, hehe : )

Jeżeli tradycją Nintendo jest innowacyjne działanie (przeciwko, któremu wyrażasz sprzeciw), to jesteś bardziej nowatorką :*

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2012, 18:46:52 »
Orany, Antari mnie zaraz zje :P haha.

Cytuj
Ale tu chodzi o relacje wirtualne Moni~!

Podświadomie wiemy, że wirtualne, ale... Na konferencji pan Iwata skupia się na tej rzeczywistej, takie miałam bynajmniej wrażenie. Potem przeczy sam sobie. Nieprofesjonalnie, nieładnie. Niestety, ale zwracam uwagę na takie rzeczy :P

Geez, po prostu mi się WiiU nie podoba. No kurcze, nie ma "przyciągania". Nie podoba mi się takowa idea i tak wielki pad. Tak wiem, jest też ten drugi (który designem dziwnie przypomina pad od XBoxa 360 :P), ale na pewno będzie sprzedawany oddzielnie. Tak jak z Wii. No me gusta :P

Cytuj
NGC miał sporo dopracowanych perełek, owszem. Ale był też zalążkiem casualowych produkcji, nie wspominając o nietypowych kontrolerach typu bongosy :P

Ale te bongosy były dodatkiem, a nie najważniejszym kontrolerem. I tak powinno zostać. Nintendo w swojej innowacyjności trochę to odwróciło... Dostajesz nietuzinkowy kontroler jako pierwszy, a jak chcesz tradycyjny to sobie kup...

Żebyś sobie Antari nie pomyślał, że jestem jakimś Nintendowym hejterem, hehe. Po prostu Nintendo nie przekonuje mnie już swoimi konsolami stacjonarnymi jak kiedyś. Na dzień dzisiejszy, dla mnie rządzą przenośne - te ubóstwiam : )

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:49:40 »
Pokazali moze nowego game boya albo poki na ajfona? Nie? Ok, to ja wracam do Diablo. :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2012, 23:58:30 »
Podświadomie wiemy, że wirtualne, ale... Na konferencji pan Iwata skupia się na tej rzeczywistej, takie miałam bynajmniej wrażenie. Potem przeczy sam sobie. Nieprofesjonalnie, nieładnie. Niestety, ale zwracam uwagę na takie rzeczy :P

Hmm może faktycznie, masz rację. To w takim razie wygłupiłem się pisząc, że mini-konferencję przeprowadzono profesionalnie :P

Ale te bongosy były dodatkiem, a nie najważniejszym kontrolerem. I tak powinno zostać. Nintendo w swojej innowacyjności trochę to odwróciło... Dostajesz nietuzinkowy kontroler jako pierwszy, a jak chcesz tradycyjny to sobie kup...

No niestety... taki znak czasów. Nina próbuje zarobić na wszystkim i nie zapowiada się żeby coś się miało w tej materii zmienić. No ale co zrobić... obrazić się na koncern i bojkotować jego produkty? Dla mnie taka walka nie ma sensu. To moje jedyne hobby i mam się od niego odwrócić, bo dostawca usług zmienił lekko politykę? Fajnie, że coś w ogóle robią i nadal próbują czymś zaskoczyć. Wiadomo w pewnym momencie powinie im się noga, pytanie jak bardzo i kiedy. Może już teraz?

A odnośnie bongosów. Zapewne znalazło się sporo takich, którzy kupili dla nich konsolę. I podobnie jest na Wii. Wszystko zależy od użytkownika i jego preferencji. Dla mnie sterowanie ruchem np. w przypadku Metroida czyli gry FPS, wypada lepiej niż na PC na którym w pewnym okresie życia przegrałem sporo czasu właśnie w shootery :P Operowanie gałkami czy krzyżakiem wydaje się przy tym równie archaiczne co wpisywanie komend w PC zamiast używanie myszki.

Pokazali moze nowego game boya albo poki na ajfona? Nie? Ok, to ja wracam do Diablo. :)

Poki na iphone to nie do końca taka utopia. Na trailerze widzimy jak gość używa jakiegoś komunikatora Nintendo na ekranie telefonu. Wedle zapowiedzi Nintendo Network będzie usługą możliwą do odpalenia na dowolnym telefonie. Może w przyszłości dostaniemy w ten sposób dostęp do VC i innych.

EDIT. Właśnie przeczytałem plotkę z Nikkei, że Wii U ma mieć wbudowaną możliwość czytania ebooków, nawigator samochodowy oraz karaoke z 10000 piosenek. Co ty na to Moni <^_^>

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2012, 08:21:51 »
EDIT. Właśnie przeczytałem plotkę z Nikkei, że Wii U ma mieć wbudowaną możliwość czytania ebooków, nawigator samochodowy oraz karaoke z 10000 piosenek. Co ty na to Moni <^_^>

Jak będę mogła ściągać japońskie piosenki to jak najbardziej... :P Ale pewnie znając rzeczywistość - nie TT_TT buuu~

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2012, 02:19:26 »
I jak oceniacie przedwczorajszą konferencję Nintendo? Obyło się bez niespodzianek. Największe wrażenie na 3DS zrobiło na mnie Luigi's Mansion 2, graficznie naprawdę prezentuje się super, a jako, iż nie miałem wcześniej okazji zapoznać się z serią będzie to dla mnie swoista nowość. Castlevania na 3DS czyli "Castlevania: Lords of Shadow -- Mirror of Fate" jak dotąd rozczarowuje. Nie wiem czy dobrze widzę, ale czyżby zdecydowali się na jakiś cel-shading? Chwała im za trzymanie się konwencji 2D (choć elementy otoczenia i postacie są w 3D), jednak odnoszę wrażenie, że rozgrywka została spłycona niczym w trójwymiarowych odsłonach na ps2, ps3. Nie mogę także zrozumieć czemu animacja tak strasznie zwalnia gdy atakujemy większych przeciwników. No ale to chyba kwestia tego, że gra jest na wczesnym etapie projektowania (oby). Mam nadzieję, że gra będzie się trzymała konwencji znanej z SOTN, z otwartą strukturą zamku i lokacjami do których możemy dowolnie powracać. Bo jeżeli pójdą w stronę w pełni liniowej przygody to otrzymamy marnego klona GoW'a w 2,5D. Ja podziękuję.

Bez dwóch zdań jednak największe wrażenie zrobiła na mnie prezentacja gry "New Super Mario Bros. U" na Wii U. Nazwa całkiem logiczna biorąc pod uwagę fakt wydania NSMB Wii. Zapowiada się rewelacyjny tytuł, pełen naprawdę zapadających w pamięć leveli w odróżnieniu do jego młodszego brata na Nintendo DS i Wii :P Na trailerze dostrzegłem obłędną lokację, w której umieszczono fragment Gwieździstej nocy van Gogha. Świetna trawestacja. No brak mi słów. Coś wspaniałego. Nowe dopalacze wydają się dobrze dopasowywać do uniwersum (strój wiewiórki!). Zastrzeżenia mam jedynie do oprawy - gra przypomina podrasowaną wersję gry z Wii. Po nowej generacji oczekiwałbym jednak więcej. Ale co tu dużo mówić... tytuł zapewne będzie nadrabiał designem i jak zwykle sprzeda się świetnie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:12:12 »
http://www.youtube.com/watch?v=41zSk_nWTWM&feature=player_embedded mi się podoba zapowiedź tej gierki na wii u. Choć grafika na poziomie obecnej generacji, ale fajne patenty ze sterowaniem. Tylko pewnie znowu jak wyjdą następcy xboxa360 i PS3 to konsolka ninny znowu będzie najsłabsza.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:36:22 »
Tak, nieco poważniejsze klimaty na Wii. Ubisoft naprawdę dało radę na tegorocznej imprezie i uratowało tyłek Nintendo swoimi nadchodzącymi hitami. Zresztą nie tylko Nintendo...

Słówko jeszcze o Castlevania: Lords of Shadow -- Mirror of Fate na 3DS, gdyż dzisiejszy pokaz gier z komentarzem developera rzucił garść nowych informacji i filmików z gameplayem. Mamy do czynienia z lekko kopniętą perspektywą 2,5D, w której w trakcie potyczek kamera zawieszona jest trochę z boku, co buduje wrażenie większej głębi. Sama rozgrywka przypomina mi w dużej mierze "Prince Of Persia: The Forgotten Sands". Gra była dobra, ale zdecydowanie za szybko się kończyła. Niepokoi fakt, że z tego co widzę na ekranie pojawia się max 3 przeciwników na raz, co kłóci się z tym co widzieliśmy we wcześniejszych odsłonach serii. Sami oponenci sprawiają wrażenie nie bardzo zainteresowanych zrobieniem nam krzywdy, a Trevor posiada dodatkowo możliwość bloku i wyprowadzania kontr. OBY nie wpłynęło to na hardkorowy poziom trudności serii. Co mi się nie podoba, to fakt, że gra krztusi się nawet w przypadku tych skromnych 3 przeciwników na ekranie, a bossowie posiadają pasek energii (bez komentarza -_-). Na prezentacji zobaczyliśmy także mapkę zamku z zaznaczonymi 17 lokacjami i na moje oko 10 ukrytymi. Wszystko pięknie, tylko z tego co do tej pory widziałem, wszystkie z nich są dość liniowe i polegają na dotarciu z punktu A do punktu B. Nie zrozumcie mnie źle. W OoE na DS, też mieliśmy do czynienia z kilkoma mniejszymi lokacjami, tyle że tam mieliśmy jednak rozwidlenia dróg i nie było sytuacji w której prawie zawsze musimy przejść dany fragment tak samo, a bonusy poukrywane są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Taka konstrukcja rozgrywki wymuszać będzie backtracking, będziemy odwiedzać wcześniej odkryte miejscówki i wykorzystywać przedmioty z różnych części zamku (oby). W innym przypadku będziemy mieli do czynienia z super krótką pozycją praktycznie na jeden raz. No chyba, że to tylko jeden z kilku zamków jakie pojawią się w grze. Pamiętajmy, że to tylko zapowiedź, do premiery jeszcze trochę czasu i może Konami nas czymś pozytywnie zaskoczy.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2012, 14:35:17 »
Ja niestety nie mam zbyt pozytywnych wrażeń po obejrzeniu trzech prezentacji (Iwata, główna z E3 i software dla N3DS). Moim osobistym zdaniem większość to, mówiąc brzydko, "odgrzewane kotlety". Ciągłe wałkowanie prawie tych samych tytułów i podobnych w nich idei. Szkoda.
Oglądając te prezentacje, nie odczułam żadnych emocji większych lotów, zero "ciarek". Nie tak miało być : (

Zahaczając jeszcze o prezentacje innych platform... Są dwie gry, które przypadły mi do gustu, obydwie na PS3: Beyond: Two Souls (po sukcesie Heavy Rain wiem, że mogę spodziewać się czegoś bardzo nietuzinkowego i graficznie miłego dla oka), oraz The Last of Us (naprawdę realistyczny i emocjonujący gameplay). I w sumie tylko to mnie zainteresowało z całego multum "nowych" propozycji z E3.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Targi E3 20XX - oficjalny wątek
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2012, 15:02:58 »
Mnie podoba się jeszcze New Super Mario Bros. 2 na 3DS. Niekoniecznie jakiś killer ale gra warta przemyślenia. Z początku byłem sceptyczny, bo oczekiwałem odgrzewanego kotleta. Ale oparli koncepcję gry na zbieraniu złotych monet - czego zupełnie się nie spodziewałem no i najważniejsze - cały koncept wydaje się mieć ręce i nogi. O efekt końcowy jestem spokojny, będzie murowane 9,0 :D