Autor Wątek: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version  (Przeczytany 23695 razy)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
[GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« dnia: Marzec 22, 2012, 00:14:59 »
Siema :D

Ostatnio znów odpaliłem swojego Pocketa i postanowiłem zagrać w Poki :P Generalnie gra jest genialna, ale wciąż nie rozumiem kilku kwestii, więc postanowiłem zapytać o nie "weteranów" tejże gry :)

1. Czy istnieje jakaś zasada wg. której dany pokemon ewoluuje? Chodzi mi o to, czy pokemon ewoluuje w jakimś konkretnym momencie (np. po wbiciu nim danego lvl), czy może jest to kwestia losowa? Ciekawi mnie to bo cały czas expie sobie Jigglypuff'a i wciąż nie ewoluował (mam 16lvl), podczas gdy mój podstawowy pokemon Squirtle ewoluował mi na Wartortle właśnie w granicach 15lvl.

2. Doradzicie mi jakie pokemony łapać na początek? Moja przygoda z grą to około 3 godzin rozgrywki (wcześniej trochę też grałem, ale teraz na nowym Save mam nabite 3h), oraz jestem przy tunelu do "Mt.MOON". Obecnie posiadam Wartortle (21lvl), Jigglypuff (16lvl), oraz Pidgey'a (chyba 9lvl, dopiero zaczynam go expić).

3. Co sądzicie o tajemniczym sprzedawcy, który chce wcisnąć nam Magikarp'a za 500$ ? Opłaca brać się tego bezużytecznego (do czasu ewoluowania) pokemona za taką sumkę? Mam ponad 4000$ więc wydatek 500$ to w sumie nie jest aż tak źle. Pytanie tylko czy opłaca się brać tego pokemona, i co dalej z nim zrobić.


Mam nadzieję, że pomożecie mi nieco z tą grą, bo mam na nią straszną chęć, ale wciąż zastanawia mnie te kilka kwestii :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 00:53:21 wysłana przez Antari »

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2012, 09:12:15 »
1. Jak dobije na odpowiedni dla siebie level doświadczenia. Można to wymusić wcześniej dzięki odpowiedniemu itemowi do nabycia grze, bądź w trakcie ewolulacji wstrzymać ten proces przyciskiem B.

2. Ja męczyłem głównie Charmandera, a zwiedzając krzaki łapałem przy okazji co wpadło pod rękę bez trenowania. W grze można było zdobyć przedmioty od przyjaciół profesora, którzy wymagają odpowiedniej ilości złapanych pokemonów. Np. 10,30, 50 etc.

3. Jak masz wędkę to możesz złapać tego pokemon za darmo, a wędkę możesz zgarnąć w trakcie gry od człowieka w domku. W sumie w trakcie gry wędkę można zgarnąć w kilku miejscach. Coraz lepsze notabene.

Sama gra jest prosta, największy problem miałem  z Brockiem i Misty, potem szło z górki. Prawdziwe schody zaczynają się przy elitarnej czwórce.

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2012, 12:03:58 »
Dodam kilka słów od siebie.
1. Niektóre pokemony ewolują np. tylko poprzez wymianę np. Hunter, Kadabra natomiast niektóre pokemony ewolują poprzez użycie kamienie np. Eevee za pomoca, Fire,Red,Thunder Stone ogółem do tego polecam bulbapedie.
2. Nie polecam głównie expić jednego Pokemona.. tylko trzymać cała drużyne w tych samych barierach lvlowych gdyż potem jak dojedziesz do Elite Four to będziesz mieć spore problemy : P ogółem lipa, jeden pokemon padnie i dziekuje  ^^. A od siebie mogę jeszcze śmiało polecić Nidorana żeńskiego bądź męskiego. Wbijesz nim 16 poziom bodajże i ewouluje ,a po drodze przechodząc Mt.Moon masz Moon stone którego od razu możesz użyć.
3. Nigdy go nie kupowałem : D lepiej złapać wędka i dać np Rare Candy jak będzie na 20lvlu.
No to tyle ode mnie mam nadzieje ,że pomogłem : )

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2012, 12:12:59 »
1. Jak dobije na odpowiedni dla siebie level doświadczenia. Można to wymusić wcześniej dzięki odpowiedniemu itemowi do nabycia grze, bądź w trakcie ewolulacji wstrzymać ten proces przyciskiem B.

Nie polecam wymuszania ewolucji kamieniami, rare candy etc. Pokemon robi sie wtedy o wiele slabszy. Najlepiej grindowac lvle na jakichs dzikich pokach :) polecam bulbapedie tam masz wypisane kiedy i jak ewoluuuja pokemony. Evee na ten przyklad ewoluuje jedynie przy uzyciu kamieni, graveler, kadabra, haunter, machoke i jeszcze kilka ewoluuja tylko przy wymianie z innym trenerem :)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2012, 13:52:07 »
Rare candy używałem jak zdobyłem, raczej rzadko. Kamieni nie używam. No i fakt używałem jednego pokemona, a teraz przy elite four są gigantyczne problemy w efekcie teraz muszę inne poki trenować :P.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2012, 16:07:46 »
Polecam złapać sobie Pidgey (często występuje w zaroślach) i wyexpić go do Pidgeot (36lvl). Bardzo dobry i silny Pokemon z dobrymi atakami. Polecam także ziemnego Digleta. Ten niepozorny pok może się zakopać w ziemi przez co przez bodajże trzy kolejki przeciwnik nie jest w stanie nam nic zrobić a poźniej odkupując się uderza z wielką siłą. Pierwszy raz jak przechodziłem Pokemon Blue doszedłem do strefy safari i się pogubiłem. Teraz idę z takim czymś:



Wyrwałem na allegro jakiś czas temu. Bardzo dobry poradnik. W pełni wyczerpuje temat edycji Red/Blue/Yellow.
Przez granie w Poki wzięła mnie nostalgia na anime i tazosy, które kiedyś były w Laysach i Cheetosach. Oglądam sobie właśnie pierwszy sezon i licytuję kapsle na allegro ;)
BTW: Jeśli jest na forum ktoś kto przeszedł Pokemon R/B/Y niech poda drużynę poków jakimi grał.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2012, 19:15:59 wysłana przez Przemek_07 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2012, 00:52:51 »
BTW: Jeśli jest na forum ktoś kto przeszedł Pokemon R/B/Y niech poda dróżynę poków jakimi grał.

Charizard, Victreebel (jak dla mnie niepokonany jak dotąd design sprite'a tego poka), Poliwrath, Gengar, Raichu, Pigeot. Potem trenowałem jeszcze Dragonite'a chyba, Hitmonlee i wiele innych, z ktorych budowałem różne składy. Ah wspomnienia :D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GBClassic] Pokemon Red Version - Kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2012, 08:00:30 »
Jeśli jest na forum ktoś kto przeszedł Pokemon R/B/Y niech poda dróżynę poków jakimi grał.

Jak to w Pokemonach, najlepiej wszystkiego po troche, tak zebys mial czym zaatakowac kazdy rodzaj przeciwnika oraz zmienic jego status (przede wszystkim sleep). Generalnie poza killerami typu Charizard, Gyarados czy Dugtrio warto pomyslec nad czyms np. w rodzaju Butterfree (genialne trzy ciosy do zmiany statusow plus cios psychiczny), czy kims z ice beam (ew. nauczyc kogos dobrego tego ciosu przy pomocy TM). No i niekoniecznie najsilniejsze ciosy sa najlepsze (np. chybiajace blizzard i thunder).

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2012, 10:50:56 »
No no Antari, ładny skład miałeś. Ten Victribeel rozwalił system xD

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2012, 12:15:15 »
No no Antari, ładny skład miałeś. Ten Victribeel rozwalił system xD

Sporą część ligi nim pozamiatałem. Swords Dance + Body Slam i nie ma mocnych. Razor Leaf jako STAB, plus Sleep Powder do uśpienia przed użyciem Swords Dance. Kombinacja Body Slam + Razor Leaf, czyli dwóch ataków ofensywnych zapewnia dość mocny type coverage - czego nie rozwalimy Body Slamem (np. kamienne, duchy), padnie od Razor Leafa. Body Slam ma także 30% szans na sparaliżowanie przeciwnika co świetnie współgra z dość przeciętnym Speedem Vica.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2012, 22:57:25 »
Ja body slama nauczyłem Persiana i rzeczywiście ten atak wymiata.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2012, 01:04:28 »
Ja body slama nauczyłem Persiana i rzeczywiście ten atak wymiata.

W R/B/Y dla Persiana dobry jest też Slash z uwagi na fakt, że criticale zdarzają się baaardzo często. W kolejnych częściach wyraźnie to przystopowali :) A atak jak wiadomo posiada "high critical hit rate", co oznacza, że crit zdarza się w 9/10 przypadkach. Body Slam z kolei daje szansę na paraliż no i posiada 15 punktów więcej jeżeli chodzi o moc. Oba ataki dostają STABa, więc wybór ogranicza się do tego na czym nam bardziej zależy.

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2012, 18:08:01 »
ja wam polecam clefairy czy jakoś tak ; d nie pamiętam nazwy bo to lata temu, ale jak się go skoksuję i przemieni moon stonem to ja czyściłem elite four samym nim na potkach :D
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2012, 16:12:15 »
Ja teraz gram w pokemon blue na emulatorze[dopiero  kupię]]i też mam pytania:

1.Zdobyłem parę TM np. cut.Mam nauczyć je pokemonom?Albo czy wszystkie robią coś w realnym  świecie? Np.cut niszczy drzewka,zawsze,ale inne też?

2.Pokonałem Brock i Misty  i oni oprócz TM dali mi takie coś w stylu BROUDGENPAGE,co to robi?

No i powiedzcie,czy mam nauczyć tego cut i innych moje pokemony?Bo cut mi się przyda, proszę o szybką odpowiedź,bo chce grać!Proszę!
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2012, 16:28:47 »
1. Wystarczy, że nauczysz CUT jednego Pokemona. Zawsze miej go przy sobie bo jest to bardzo przydatna umiejętność ścinania drzew zagradzających drogę do różnych skrótów i sekretów. Ruch ten będziesz także mógł wykorzystywać w walce. Oczywiście nie wszystkie Pokemony mogą się go nauczyć. Pamiętaj, także że umiejętności tej Pokemon nie będzie mógł zapomnieć by zrobić miejsce na inną.

2. To są odznaki. Gdy pokonasz ośmiu liderów sal i będziesz miał 8 takich odznak na końcu gry wyzywiesz do walki Legendarną Czwórkę trenerów.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj bo z Poksami jestem teraz na bieżąco ;)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2012, 19:45:20 »
No to i ja się popytam :P Wróciłem do moich poków i znów zacząłem gierzyć :D

Jestem co prawda niewiele dalej (połaziłem po tunelu do mt.moon, znalazłem mtmoon stone, ether), bo doszedłem dopiero do tego nowego miasta (tam gdzie można kupić rower za bajońską sumę 1 000 000$), ale mam inne pytanie...

Znalazłem kilka itemów, a między innymi "mt.moon stone", oraz "ether". Co z nimi zrobić? Co one dają?

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2012, 20:20:38 »
Dzięki moon stone możesz przemienić pokemona Clefairy w Clefable lub Jigglypuff w Wigglytuff. Najpierw należy jednak doprowadzić Clefairy conajmniej do poziomu 48 - tak by poznał już wszystkie swoje najmocniejsze ataki. Jeśli użyjemy go na niedoświadczonym Clefairy to po przemianie w Clefable nie będziemy mogli go już niczego nauczyć. Tak samo w przypadku Jiggly->Wigglytuff.

Ether natomiast przywraca nam 10 punktów do ataku. Np. Mamy Charmandera, któremu zostało 10 na 25 możliwych ataków płomieniem. Po użyciu na nim Etheru dodajemy mu 10 punktów do tego ataku czyli razem będzie miał ich 20.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 20:28:37 wysłana przez Przemek_07 »

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2012, 20:28:28 »
Miałem się właśnie o to spytać ;]Tego roweru nie da się kupić,ale później można dostać.A moon stone chyba jest do ewolucji.A tego trzeciego to nie wiem, też się pytam.No i mam pytanie: wersje blue i red różnią się pokemonami[trzeba się wymieniać żeby mieć wszystkie]wersja yellow tym że łazi za tobą pikachu ,ale czym różni się wersja green?!I czy w wersji yellow są poki z blue czy z red?

BTW,mam na liczniku 14:04 h i trzy odznaki!Poki których używam: digtrio,pidgeotto,ivysaur,gravelera,drowzee,magikarp.

I jeszcze jedno:gdy używam ataku flash w jasini nic się nie dzieje!
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2012, 20:37:32 »
W edycji Yellow dodatkowo występuje jeszcze Zespół R - Jessie, James i Meowth.  Poza tym ma jeszcze wiele udogodnień i bonusów których w RED/BLUE nie ma.
Edycja Green wyszła tylko w Japonii i jakie poki zawierała nie wiem.

I jeszcze jedno:gdy używam ataku flash w jasini nic się nie dzieje!

Umiejętność Flash można wykorzystać w Skalnym Tunelu prowadzącym do Levander Town. Jakiego Pokemona nauczyłeś tej umiejętności??


Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [GB Classic] Pokemon Red / Blue / Yellow Version
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2012, 20:42:15 »
Drowzee,tylko on mógł się nauczyć.
Oto kręcąca kokoszka: