Autor Wątek: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy  (Przeczytany 3051 razy)

Offline artus12

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:23:39 »
Witam szukam jakieś fajne gry
na gameboy advence sp i starszych które obsługuje sp
w temacie Nintendo/game boy  jestem od niedawna konsole advence sp mam od dziś
wcześniej jedynie miąłem styczność z nes

ps kategoria dowolna tylko nic z wyścigów

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2012, 15:28:44 »
Dużo tego jest. Wszystkie Mariany na każdy system, Crash'e na GBA to z platformówek. Wpisz sobie na google: "Best Gameboy Advance games" i Ci się pokażą rankingi.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2012, 19:01:56 »

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2012, 01:22:32 »
Z czasem jak pograsz w to i owo, gust ci się wyrobi i sam będziesz wiedział w jakie tytuł i inwestować (nawet jeśli w nie ani razu nie grałeś). Nintendo ma to do siebie, że często można brać coś w ciemno, nie patrząc nawet na gameplay itp.

Od siebie mogę polecić Wariolandy albo jakakolwiek Zeldę.
Ale tak jak napisał mattek, tego jest sporo.
BDG ALL DAY

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:48:10 »
ja bym ogolnie nie polecal strzelanek i bijatyk na gba (nie wiem jak street fighter, ale tekken i mortal to porazki)
niestety wszystkie popularne gry, mimo ze nie zawsze sa rzadkie, to kosztuja one wiecej
ale tanio mozna wyrwac pare tych ciekawszych, a mniej popularnych tytulow np. drilldozer'a na amerykanskim ebayu czy scurge hive

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:12:18 »
ja bym ogolnie nie polecal strzelanek i bijatyk na gba (nie wiem jak street fighter, ale tekken i mortal to porazki)

Na GBA jest cała masa bardzo dobrych bijatyk via The King of Fighters EX2: Howling Blood czy świetna konwersja Street Fighter Alpha 3. Podobnie Dragon Ball Z: Supersonic Warriors. Tekken i MK też nie są złe moim zdaniem, zwłaszcza ten drugi. W przypadku Tekkena wiadomo, że wyobrażenie na temat serii jest zniekształcane poprzez wzorcową część 3 na PSX.

GBA w przypadku bijatyk musiał poradzić sobie z dość ograniczoną ilością klawiszy, co w większości przypadków mu się udało. Sytuacja i tak była jednak lepsza niż na GB Classic, na którym mieliśmy jedynie 2 klawisze, jeden odpowiedzialny za kop, drugi za pięść. Chociaż i z tym twórcy próbowali sobie jakoś radzić np. w Street Fighter 2 na DMG skorzystano z analogowych właściwości klawiszy. Mocniejsze wciśnięcie danego guzika skutkowało mocnym uderzeniem, słabsze - słabszym.

A ze strzelanin warto polecić np. Dooma 2 czy klasyczną konwersję Wolfensteina. Szczerze to nie orientuję za dobrze w bibliotece gier na GBA, więc podałem jedynie przykłady, które miałem na początku języka.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:16:06 »
Ja od siebie moge polecić wszystkie Mario, Donkey Kongi, Zeldy, Bombermany... Normalka. Oprócz tego bardzo pozytywne wrażenie wywarła na mnie seria Harry Potter na GBC/GBA - Szczególnie Chamber Of Secrets na GBC i GBA ;)

Offline Dudeski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Szukam fajnych gier na gba sp lub starszy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2012, 19:49:15 »
Od siebie dodam kilka tytułów :)

Sonic Battle
Mega Man Battle Network Chip Challenge
Bomberman Tournament
Digimon Battle Spirit
Boulder Dash Ex
Drill Dozer
Super Puzzle Fighter
King of Fighters Ex 2
Warioland 4
Iridion 3D 2