Autor Wątek: Które pokemony na GBA?  (Przeczytany 17792 razy)

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Które pokemony na GBA?
« dnia: Maj 14, 2012, 19:15:01 »
Które pokemony są według was najlepsze na GBA? Zamierzam zagrać w którąś część tylko właśnie mam problem z wyborem, starsze części już przeszedłem a chciałbym zagrać w którąś nowszą.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2012, 19:46:56 »
IMHO FireRedy są najlepsze :D No ale to w sumie to samo, co Redy tylko z lepszą grafiką. Z tych zupełnie nowych chyba Ruby to najlepszy wybór ;)

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2012, 19:48:11 »
Mi się świetnie grało w Fire red'y ale jeszcze lepiej w Emerald'y.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2012, 19:50:23 »
Ja bym inwestował na twoim miejscu w Emeraldy, skoro szukasz odskoczni od klasycznych odsłon na GB/GBC i czegoś "nowego". FireRed są super i oferują sporo zabawy, pobocznych zadań, ale na dobrą sprawę to remake, czyli powrót na stare śmieci w ładniejszej oprawie.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2012, 20:04:08 »
A co sądzicie o pokach na DS'a? Jedni mówią że są świetne a inny że zagubiły już ten klasyczny klimat.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2012, 20:28:57 »
No tu akurat mam sporo do powiedzenia, przegrałem kilkaset, jeżeli nie blisko tysiąca godzin w samej sieci.

DS otworzył możliwość rozgrywania walk w sieci, co z kolei po prostu wyważyło dotychczas zamknięte drzwi z napisem Multiplayer. Generalnie mógłbym pisać o owym aspekcie całe eseje, krytykowany przez wszystkich system Friend Code'ów (nie ma możliwości chwilowo rozgrywania walk z losowym oponentem, konieczne jest wymienienie się specjalnymi numerami ID), jest sam w sobie całkiem niezły, gdyż pozwala odseparować graczy zaawansowanych od nowicjuszy rozłączających się tuż przed przegranym pojedynkiem. Zagraniczna scena obfituje w niezliczone fora, chaty, na których naprawdę doświadczeni taktycy wymieniają się strategiami, budują składy, dyskutują o możliwych konfiguracjach i umawiają się na pojedynki. Sercem tej sceny jest także YT, gdzie udostępniane są batalie z narracjami i komentarzami walczących.

Multi Wifi w odsłonach na DS, jest do tego stopnia przełomowym rozwiązaniem w serii, że obraca do góry nogami cały koncept znany z Singleplayer. Ja nie potrafię już grać w Single, gra stała się do tego stopnia łatwa, że nie widzę po prostu w tym sensu. Jeżeli przejdziesz chrzest bojowy, który uprzedzam może cię kosztować do kilku miesięcy czy nawet roku gry przez Wifi, to otworzysz oczy niczym protagonista Matrix'a i zobaczysz nowe wcielenie "dziecinnych" Pokemonów. Modernistyczą wizję szachów w której każdy z graczy dysponuje prawie 650 rodzajami pionków :) Jeżeli jednak nie zamierzasz poświęcić czasu Multi, to napiszę, że Single tak naprawdę nie oferuje w odsłonach na DS nic nowego, kolejne +/-100 stworków, nowe ataki. Rewolucyjnym rozwiązaniem jest także wprowadzenie podziału ataków na fizyczne i psychiczne (np. ogień może mieć i takie i takie co do tej pory było nie możliwe), czy przedmiotów z Choice w nazwie. No ale wszystkie te rozwiązania nie mają żadnego znaczenia w Single... totalnie. Zostały wymyślone na potrzeby Multi i tam sprawdzają się perfekcyjnie. Same gry prezentują się dość standardowo i bezpiecznie pod względem graficznym, unikając wodotrysków. Konsola nawet się nie poci :P Muzycznie podobnie.

PS. Pod koniec roku wychodzi Black2&White2 na DS więc polecam kupić tę grę, jeżeli jesteś zainteresowany. To najbardziej dopasione wersje stworków, w które fani będą szpilać jeszcze ładnych parę lat, do czasu premiery kolejnej odsłony już na 3DS.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2012, 20:43:45 »
Jesli chcesz najlepsze + najnowoczesniejsze Pokemony na GBA to bierz wersje Emerald.

Jesli nie znasz pierwszej edycji na wylot, to bierz Fire Red.

Najlepiej brac obie, bo to dosyc rozne gry (na tyle, na ile Pokemony moga byc rozne od siebie, hehe).

Natomiast na DSa Pokemony spokojnie daja rade i maja jeszcze sporo potencjalu przed soba mimo 3DSa (Black/White 2 maja byc notabene gra na DSa, a nie 3DSa). Poza tym wszystko to, co napisal Antari.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2012, 11:03:09 »
zgodze sie z poprzednimi opiniami
tylko warto miec na uwadze ceny, gdyz fire red jest drozsze od leaf green, a emerald jest ogolnie dosyc ciezko dostepne w przyzwoitej cenie (ja jeszcze nie dorwalem)
w poki na dsa sam gralem w jakas z pierwszych czesci
i powiem, ze bardzo przyjemnie sie gra z tym dotykowym ekranem i roznymi dodatkowymi opcjami
graficznie to tez fajniej wyglada
mnie sie bardzo podobaly

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2012, 13:57:35 »
Ja na GBA grałem w Sapphire i Ruby. Oczywiście obie są praktycznie takie same. Grało mi się przyjemnie, chyba ze 25 godzin zajęło mi przejście gry (Ruby).

Ale bardziej Ci polecam te z DSa. Ja sporo grałem w  Pearl i było ok, w sumie niewiele nowego, ale trochę ładniejsza grafika. Za to mój kolega maniakalnie grał w black albo white. Na samym singlu natłukł z 400 godzin, zdobywając wszystkie pokemony i tworząc wszystkie wersje shine (o szczegóły mnie nie pytac, nie znam się :P). I na necie też trochę pograł i z tego co się orientuję, to on właśnie walczył sobie z jakimiś przypadkowymi kolesiami ze świata, głownie z japonii. Ale mogę się mylić, Antari zna się na tym najlepiej ;)

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2012, 14:43:56 »
zgodze sie z poprzednimi opiniami
tylko warto miec na uwadze ceny, gdyz fire red jest drozsze od leaf green, a emerald jest ogolnie dosyc ciezko dostepne w przyzwoitej cenie (ja jeszcze nie dorwalem)
Mogę mieć każde poki na GBA po 30zł z wysyłka więc właśnie chodzi mi które są najlepsze.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2012, 14:58:44 »
zgodze sie z poprzednimi opiniami
tylko warto miec na uwadze ceny, gdyz fire red jest drozsze od leaf green, a emerald jest ogolnie dosyc ciezko dostepne w przyzwoitej cenie (ja jeszcze nie dorwalem)
Mogę mieć każde poki na GBA po 30zł z wysyłka więc właśnie chodzi mi które są najlepsze.
jak mozesz miec tak tanio to wez i fire redy i emeraldy i leaf greeny
bo r/s mozna wyrwac na allegro czasami taniej

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2012, 20:10:34 »
Czym się różni Emerald od Ruby/Saphire?

Mi najbardziej podchodzi FireRed, Emeralda nie grałem.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2012, 20:17:26 »
Czym się różni Emerald od Ruby/Saphire?

Mi najbardziej podchodzi FireRed, Emeralda nie grałem.
udoskonalona fabula i grafika i pokemony tez sie roznia

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2012, 06:44:35 »
Ja polecam FireRed. Nie ma to jak pierwsza generacja Poków. Późniejsze stworki to już nie to samo.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2012, 07:50:13 »
W zasadzie grafika w tych wszystkich pokach na GBA była podobna. Wspominamy Red dobrze bo to była pierwsza gra. Następne były tym samym, jeno z lepszą grafiką, większą ilością stworków, nowymi lokacjami czy dodatkowymi funkcjami. Ale idea i cel gry nadal był ten sam. Ile razy można grać w to samo. Dlatego twierdzę że seria potrzebuje prawdziwej zmiany. Tylko jakiej :P

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2012, 14:28:15 »
W zasadzie grafika w tych wszystkich pokach na GBA była podobna. Wspominamy Red dobrze bo to była pierwsza gra. Następne były tym samym, jeno z lepszą grafiką, większą ilością stworków, nowymi lokacjami czy dodatkowymi funkcjami. Ale idea i cel gry nadal był ten sam. Ile razy można grać w to samo. Dlatego twierdzę że seria potrzebuje prawdziwej zmiany. Tylko jakiej :P
moim zdaniem wlasnie na tym polega urok gry
tylko kosmetyczne poprawki wchodza w gre
moze by mogli zrobic jakis ciekawy zwrot akcji, jakichs ciekawszych przeciwnikow albo bardziej dynamiczny system walki

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2012, 19:57:37 »
Na tym polega większość serii gier. Jak nam się spodoba kupujemy kolejne, a jak nie to pomijamy pozycję. Generalnie zagorzali fani dowolnych serii gier nie chcą zbyt wielkich zmian, jedynie drobne kosmetyczne i się nimi "jarają" kupując każdą następną produkcję.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2012, 20:25:59 »
Na tym polega większość serii gier. Jak nam się spodoba kupujemy kolejne, a jak nie to pomijamy pozycję. Generalnie zagorzali fani dowolnych serii gier nie chcą zbyt wielkich zmian, jedynie drobne kosmetyczne i się nimi "jarają" kupując każdą następną produkcję.
nie wiem czy slyszeliscie, ale teraz wyszly pokemon + nabunaga's ambition, czy cos takiego i jest to strategia turowa
nawet wyglada to ladnie, a na pewno jest to interesujace
wychodzily tez w przeszlosci oczywiscie inne gry, ktore odbiegaly od oryginalu
typu mystery dungeon czy rescue team, ale main streamowe czesci nadal wychodza o lapaniu pokow

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2012, 21:34:18 »
W zasadzie grafika w tych wszystkich pokach na GBA była podobna. Wspominamy Red dobrze bo to była pierwsza gra. Następne były tym samym, jeno z lepszą grafiką, większą ilością stworków, nowymi lokacjami czy dodatkowymi funkcjami. Ale idea i cel gry nadal był ten sam. Ile razy można grać w to samo. Dlatego twierdzę że seria potrzebuje prawdziwej zmiany. Tylko jakiej :P
moim zdaniem wlasnie na tym polega urok gry
tylko kosmetyczne poprawki wchodza w gre
moze by mogli zrobic jakis ciekawy zwrot akcji, jakichs ciekawszych przeciwnikow albo bardziej dynamiczny system walki

Prawdziwa zmiana dokonała się w 4 generacji na DS gdy wprowadzili możliwość starć online. Towarzyszyło temu lekkie przemodelowanie Multi, co wyszło twórcom po prostu po mistrzowsku. Stworzyli system, na którym z powodzeniem można by grać w 2012 roku. Ta gra to już nie single, tylko multi. W przyszłości stworzą zapewne MMO z Pokemonami z możliwością rozgrywania różnorakich starć, w klasycznej formule. Podobnie będzie z serią Monster Hunter. To za duże blockbustery żeby pogrzebać taki kapitał.

Ale o tym już pisałem w wielu miejscach, wielu ludziom i niestety widać tylko nielicznym Polakom jest dane zrozumieć :P Podstawowym błędem jest próba "naprawienia" Singla w pokach czy zwiększenia dynamiki starć. Już w przypadku Black/White szybkie najazdy kamery na pole walki były dodane "na siłę" i czysto "pod malkontentów". Chcecie Pokemony z ładniejszą grafiką? Macie Battle Revolution i inne. Jakoś nie widzę tylu entuzjastów co w przypadku dwuwymiarowych odsłon. Porównuję odsetek doświadczonych graczy np. w przypadku meczów dostępnych na YT. Raczej nie wielu z tego korzysta, choć są wyjątki. Przyczyna jest prosta - piękne animacje ataków zajmują zdecydowanie za dużo czasu i mecze trwają zatrważającą ilość czasu. Pokemony od zawsze były najpierw grą strategiczną a potem fabularną. A wszyscy albo o tym zapomnieli, albo nigdy sobie tego nie uświadomili. Pika, pika, char-char i bulba-sooooooor. Wątpię.

5 Gen (Black/White) była już wydana czysto na siłę ale znalazło się w niej kilka ciekawych elementów np. Eviolite, Air Balloon czy DW Abbilities. Ale o tym się nie mówi, bo po co. W oczy rzuca się lepsza grafika, "ruszające się sprajty", większa dynamika starć przez wydłużenie animacji ataków najazdami kamery, lepsza fabuła, graficzne smaczki w postaci perspektywy w pseudo 3D w miastach, podziwianie naszej postaci jak chodzi mostami w 3D. Ehhh... i tego typu "ochy i achy" podnoszone są w każdej recenzji Pokemon B/W, polskiej, zagranicznej. Każdej. Dla mnie to trochę smutne. Chciałbym dalej przekazać to, co wiem, ale chyba nie bardzo ludzie chcą poznać prawdę o tej serii gier. Więc prośmy o lepszą grafe i więcej fabuły :) I może z 300 nowych potworków z ładnymi grafikami.

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Które pokemony na GBA?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2012, 16:00:25 »
Cytuj
Mogę mieć każde poki na GBA po 30zł z wysyłka więc właśnie chodzi mi które są najlepsze.

ta wypowiedź mnie wyjebała w kosmos poprostu ...