Autor Wątek: [GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą  (Przeczytany 4327 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
[GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą
« dnia: Sierpień 14, 2012, 12:40:59 »
Jako, że o pokemonach do 3-ciej generacji wiem już chyba wsio co trzeba wiedzieć i przeszedłem te gry więcej razy niż jakiekolwiek inne, mam pytanko. Co oprócz Zeldy, Golden Sun'a i Poków macie wzanadrzu jeśli chodzi o dobre RPG na gba? Znudziło mi się wieczne ratowanie księżniczek i zbieranie kieszonkowych potworów, co byście doradzili znudzonemu graczowi, za ile i czemu tak drogo :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 14:50:39 wysłana przez GBM_Fan »

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2012, 13:38:34 »
Co powiesz na gry Harry Potter i Kamień Filozoficzny oraz Harry Potter i Komnata Tajemnic w wersji na Color'a? ;) Naprawdę dobre gry nawet dla osób nie będących fanami Pottera. Są niedrogie, spokojnie za 15 zł można na alledrogo wyrwać. Przejście jednej trwa ok. 10 godzin jeśli wszędzie się dokładnie zagląda.

Oprócz tego Mario Golf też na Color'a jest fantastyczną grą! Ciekawe połączenie klasycznego golfa z fabułą typową dla RPG.

Polecam. ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2012, 14:05:27 »
najlepsze wg mnie poza pokami ,zeldami i golden sun : Sword of Mana , Fire Emblem , Lufia na gbc , wszystkie FF , Breath Of Fie  1 i 2 , Harvest moon

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:47:37 »
No to lecimy, tak na szybko ze spisu. Z najlepszych pozycji:

Fire Emblem - wszystkie odsłony z GBA. Reklamować nie trzeba najlepsze taktyki w historii.
Riviera: The Promised Land - must play od ATLUSa
Yggdra Union - j.w.
Tactics Ogre: The Knight of Lodis - fabuła, fabuła, klimat, klimat, spora trudność, gra legenda mocno polecam. FFT (GBA) obok tej gry nawet nie leżało.
Lunar Legend - jeżeli nie grałeś w inne wersje, a jak grałeś i lubisz to i tak warto przejść choćby dla zmian w scenariuszu
Sword of Mana - klimat i przyjemny gameplay, plus świetne grafiki jak zawsze
Tales of Phantasia - jeżeli nie grałeś w inne wersje
Boktai: The Sun Is in Your Hand

z mniej znanych niekoniecznie dla każdych gustów:

Zone of the Enders: The Fist of Mars - ponoć bardzo fajna fabuła
Dungeons & Dragons: Eye of the Beholder - chyba jedyna gra z zasadami D&D na GBA. Wielki krapik ale przez swoją mega archaiczność jakoś mi się spodobała.
Rebelstar: Tactical Command - ponoć niezły taktyk
The Lord of the Rings: The Third Age - casualowo ale gra ma mega klimat, nawet jeżeli się LOTRa nie lubi. Polecam mimo prostoty samej rozgrywki.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:26:53 »
Mother 3, oczywiscie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:33:59 »
Fire Emblem

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:40:50 »
Mazes of Fate Rpg 3D na GBA,klimacik,gra też powstała na NDS w lepszej grafice,polecam: Nintendowiec :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:05:05 »
No zapomniałem o Mazes of Fate. Wiele o gierce informacji nie ma ale generalnie znam kilka pochlebnych opinii. Wersja na DS jest słabsza - trafia się czasem po empikach MM w cenie około 50zł. 

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2012, 01:32:01 »
Nie mozna zapomniec o 3 czesciach Dragon Balla na GBA :)


Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2012, 09:32:54 »
To ja też dorzucę jeden tytuł "Medabots". Niedawno kupiłem na allegro za śmieszne pieniądze i gra mnie wciągnęła Zbiera się części tytułowych Medabotów i walczy w systemie 3 na 3 (aby wygrać należy zniszczyć głowę lidera drużyny przeciwnika). Każda wygrana daje doświadczenie i losową część od przeciwnika. Zdziwił mnie poziom trudności, gdyż nie da się walczyć "na pałę". Trzeba od początku zwracać uwagę na to w jaki sposób walczymy (przeciwnik może stawiać pułapki, spowalniać, zapalić, obniżyć skuteczność ataku i na wszystko trzeba być gotowym). Każdy element Medabota daje mu opcję ataku (tylko nogi odpowiadają za szybkość na danym terenie), a po osiągnięciu pewnego poziomu dochodzą także ataki specjalne (aby ich użyć trzeba napełnić pasek Medaforce w odpowiednim stopniu, poprzez przyjmowanie obrażeń, bądź ładowanie). Praktycznie co walkę trzeba zapisywać, ponieważ przegrana walki fabularnej daje od razu Game Over, a po losowej przeciwnik zabiera nam najlepszą część z Medabotów wystawionych do walki, co bardzo utrudnia rozgrywkę (a jeśli po przegranej nie mamy ani jednego kompletnego Medabota, również wyskakuje Game Over). Gra ukazała się w dwóch wersjach, które różnią się dostępnymi częściami specjalnymi i początkowym Medabotem ("Metabee" oferuje strzelca, natomiast "Rokusho" wojownika w zwarciu)

Tylko nie mylić gry z podobnym tytułem "Medabots AX", który jest nawalanką na arenie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2012, 19:23:25 »
Seria Mega Man Battle Network :)

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2012, 20:07:55 »
Seria Mega Man Battle Network :)

A o oczywistym zapomniałem, ale dostać to u nas to prawie cud :) Poluje na wszystkie części od dawna i nie odpuszczę żadnej, której nie mam :p

Dodajmy też Harry Potter and The Prisoner of Azkaban, następca części z GBC

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2012, 14:20:19 »
Jeśli nie boisz się starych gier to polecam jeszcze Sword of Hope I i II na GB. Gra może wygląda archaicznie (mi się podoba ;)), ale ma bardzo fajny klimat i wciąga... :)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2012, 14:37:35 »
Summon Night / Sword of Mana / Mario & Luigi Superstar Saga faworyci. Szczególnie ta trzecie może być fajną odskocznią od typowych RPG..

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2012, 14:50:12 »
Mario & Luigi Superstar Saga to IMO jedna z najbardziej przereklamowanych gier na GBA. Jeszcze jej nie ukończyłem, jestem chyba 1/3 wędrówki, ale jak na razie jest liniowo, schematycznie i średnio grywalnie. Może dlatego mam takie wrażenia z gry, bo jak ostatnio w nią grałem to zawsze przed spaniem i często przy niej zasypiałem ;D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [gba] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:04:40 »
Mario & Luigi Superstar Saga to IMO jedna z najbardziej przereklamowanych gier na GBA. Jeszcze jej nie ukończyłem, jestem chyba 1/3 wędrówki, ale jak na razie jest liniowo, schematycznie i średnio grywalnie. Może dlatego mam takie wrażenia z gry, bo jak ostatnio w nią grałem to zawsze przed spaniem i często przy niej zasypiałem ;D

No patrz, a ja te gre tyle razy przechodzilem i nie zauwazylem, ze taka lipa. :O

/s

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:11:23 »
Trudno mi M&LSS jednoznacznie ocenić, bo jak już wspomniałem jeszcze jej nie ukończyłem. Może pod koniec zrobi na mnie jakieś piorunujące wrażenie, ale jak na razie się nie zapowiada :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2012, 19:36:19 »
O Summon Night - ten Atlusowy tytuł mnie ominął na obie dostępne platformy. Zwłaszcza wersja GBA jest bardzo wysoko oceniana. Niestety ceny też są dość wysokie, no i to trudno dostępna pozycja tak samo jak Taiseny z GBA.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:29:08 »
Ale czy nie wszystkie gry z Mario są na swój sposób przereklamowane? ;) Jeśli ktoś chce odpocząć od BoF, SoM, GS i chce poczuć trochę cukierkowego klimatu z humorem to M&L SS jak najbardziej.


PS: piorunujące wrażanie może zrobi na Tobie walka końcowa.

A może Demi Kids?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 10:35:41 wysłana przez flush2 »

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [GBA] Jaki RPG, czyli osoba znudzona Pokemonami i Zeldą
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:33:17 »
Może i nie GBA ale ciągle Gameboy,a komu się nie podoba temu cart w d**ę :P
Dragon Warrior III-Takiej grafiki w Gameboyowym RPG nie Widziałeś.Podobnie z Dragon Warrior I & II-Dwie gry na jednym carcie a cenę jednego carta :P
Ultima Runes Of Virtue I & II-Dobra,najlepsze RPG-i to,to nie są,ale sentyment nie pozwolił ich olać :)
Drugie najlepsze lochy (pol.Dungeon's) po Zeldzie :)
Dzięki Detroit,dobranoc!!!