Autor Wątek: Super Mario Advance 1-4  (Przeczytany 2369 razy)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Super Mario Advance 1-4
« dnia: Marzec 23, 2013, 17:47:15 »
Super Mario Advance 1-4
Każda posiada multiplayer tzn. granie na 1 cartridge'u. Teraz pytam czy ponoć jest tak , że multiplayer jest tylko dla starej wersji Super Mario Bros , która znajduję się na tych dyskietkach? Nie pogram w Mario World , Yoshi's Island , Bros 3 we 2? ;/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2013, 17:51:18 »
W jedynce [SMA] multi tyczy się tylko "Mario Bros." (nawiasem mówiąc ta gra nie ma statusu "Super" ;)), normalny tryb jest tylko na jednego. Z tego, co wiem, w kolejnych częściach jest tak samo :)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2013, 18:14:08 »
Szkoda , bo granie w Super Mario World na SNES'ie we 2 jest genialne. Jakby tak było na GBA to ohohoho.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:52:03 »
Witam, błagam powiedzcie mi jak się lata na GBA w Super Mario World, to jest Super Mario Advance 2. Usiłuję zebrać wszystko na 100% i chyba w drugim zamku trzeba lecieć do góry, a ja nie umiem lecieć do góry ;]
W ogóle ta peleryna jest dziwna, trzeba zsynchronizować przyciski "L" z "B" i co?

Pomóżcie pliss :)

 

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:30:57 »
Dziwne, wydawało mi się, że żeby przejść w ogóle tą grę trzeba się nauczyć latać (jest w pewnym momencie takie głupie zakończenie planszy, gdzie trzeba dolecieć).

Ale latanie polega na tym, że musisz znaleźć jakieś miejsce gdzie się da rozpędzić. Zaczynasz biec aż mario rozłoży ręce, podskakujesz i wciskasz kierunek przeciwny do tego w którym biegniesz. Potem co jakieś 2 sekundy wciskasz ten przeciwny przycisk by lecieć dalej. Na początku jest trochę ciężko, ale z czasem się nauczysz.

(mam nadzieję, że w miarę przejrzyście to wytłumaczyłem, bo w mario grałem dawno temu i nie pamiętam już tego dokładnie)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2013, 00:14:29 »
Witam ponownie!

Piszę, gdyż nabyłem na swojej drodze ku szczęściu następny problem, może Was to rozbawi, może mnie Zrozumiecie :)
Otóż gram sobie elegancko w Super Mario Advance 2, i moim celem (jak w każdej grze) jest zdobycie wszystkiego na 100% no i tutaj napotkałem na problem! Otóż, kto grał to wie, że każda kraina ma swój zamek z "pół-bossem" czyli trzeba rozwalić albo dinozaury, albo inne podłe maszkary. W każdym zamku jest do zdobycia pięć monet z podobizną Yoshiego i właśnie w jednym z nich (cholera mać) niechcący wykonałem save w połowie przebytej drogi i nie mam jak się cofnąć po 3 monety z "komnaty" wcześniej. Czy jest jakiś sposób, żeby zacząć zamek od nowa? Cholera muszę mieć 100% ;)

Mam nadzieję, że zrozumiecie nałogowego gracza i pomożecie. Fakt faktem dość długo już gram w SMA2 ale nie mam czasu na częste godzinne rozgrywki.

DzięX! :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2013, 09:26:06 »
A nie mozna przejsc planszy do konca (albo z niej wyjsc) i zaczac ja od nowa? Z tego, co pamietam jak sie przegapilo jakies monety do save pointa w polowie planszy to byla lipa z wroceniem po nie.

Tak, czy siak w tej grze nie da sie nic zepsuc w takim znaczeniu, ze nie da sie nie poprawic np. niezebranych monet, a wiec keep calm and carry on.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2013, 12:32:44 »
Jak to mówi klasyk "spułczuje". Starasz się kończyć wszystkie tytuły na 100? Ja bym nie miał tyle cierpliwości, ssfiksować idzie.

A jeśli chodzi o grę to Inlagd ma rację. Od nowa dany fragment i tyle.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2013, 12:41:17 »
Właśnie chodzi o to, że pieprzone zamki ulegają zburzeniu i nie ma możliwości powrotu po monety. Pytanie jest teraz takie czy warto się spinać i robić 100 procent czy po ukończeniu nic to zupełnie nie daje?

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2013, 12:49:52 »
Właśnie chodzi o to, że pieprzone zamki ulegają zburzeniu i nie ma możliwości powrotu po monety. Pytanie jest teraz takie czy warto się spinać i robić 100 procent czy po ukończeniu nic to zupełnie nie daje?

Odblokowujesz niektóre sekretne, nieoznaczone przejścia ale nie wiem czy do tego jest stówa potrzebna. A masz wszystkie dragon coiny?

edit" ah tak o te monety się rozchodzi ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2013, 12:50:19 »
Ja zrobiłem 100%, zabawa świetna. Dzisiaj sprawdzę co i jak z tymi monetami.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2013, 13:22:32 »
Z góry dziękuję. Sami rozumiecie jaki to stres :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Super Mario Advance 1-4
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2013, 16:44:43 »
Przejdz spokojnie gre do konca, to bedziesz mogl robic zamki od nowa. Ja zrobilem 100% bez wyciskania tego za pierwszym podejsciem.