Autor Wątek: Parę pytań odnośnie cartrige  (Przeczytany 5013 razy)

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Parę pytań odnośnie cartrige
« dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:16:31 »
Witam ! Jestem początkującym w sprawach gameboya więc proszę o parę porad. Dlaczego niektóre gry na GBC mają opakowanie jak do GB ? Np.: Pokemon Gold/Silver ? I jakim cudem temu kolesiowi działają goldy na gb classic ?
http://www.youtube.com/watch?v=8P2i6JhyzyA

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:37:23 »
Bo wszystkie gry w obudowie jak do pierwszego Game Boy'a działają na nim. Różnią się od szarych tym, że działają na GBC w pełnym kolorze, a nie jak w przypadku szarych, które są kolorami tylko pocieniowane. Zazwyczaj takie gry są czarne, zdarzają się jednak wyjątki, takie jak na przykład Pokemony Gold i Silver, które mają kolorowe obudowy :)

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2013, 12:00:29 »
Dzięki ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo jak nie wkładam cartrige do GB lub GBC i włączę to mam pasek w miejscu loga Nintendo, czy to normalne ?

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2013, 12:15:22 »
Dzięki ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo jak nie wkładam cartrige do GB lub GBC i włączę to mam pasek w miejscu loga Nintendo, czy to normalne ?

To normalne w każdej konsoli.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2013, 23:50:48 »
Mam takie pytanko, co oznacza skrót przy tytule gry "DX" np. "Zelda DX", lub "Tetris DX"? Jest to informacja o odświeżeniu gry (poprawiona grafika, dźwięk etc.)?

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, 23:53:21 »
Skrót od Deluxe; często przy kolorowych konwersjach/odpowiednikach gier z Classica na Colorze. Odpalisz je na każdej konsoli.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2013, 22:57:58 »
Witam, mam krótkie pytanie, mianowicie jak myjecie karty? Czasem z kupna przychodzą brudne i upaćkane więc wypada je umyć i co wtedy? Chodzi mi o umycie tak by nie zniszczyć naklejki etc. Macie jakieś patenty?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2013, 22:59:31 »
tył odkręcam i normalnie w ciepłej wodzie, przód płynem do czyszczenia lcd i delikatną ściereczką.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2013, 23:15:48 »
tył odkręcam i normalnie w ciepłej wodzie, przód płynem do czyszczenia lcd i delikatną ściereczką.

Ja tylko płynem do LCD przecieram. Żeby nie uszkodzić naklejki :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2013, 23:31:46 »
Tył po odkręceniu pod kran + mydełko albo płyn do mycia naczyń. Większe zabrudzenia pastą do zębów z granulkami :) Wodę wypłukuje sprężonym powietrzem z zakamarków żeby zacieków nie było. Przód tak jak Wawrzino płynem do LCD i ściereczką z mikrofibry, brzegi wilgotna szmatką, a większe zabrudzenie izopropanolem, ale z tym bym uważał. Styki czyszczę Kontaktem S, a potem spłukuje Kontaktem U. Śrubkę też myje i maczam w izopropanolu. PCB pędzelkiem z kurzu. Całość skręcam i wkładam w pudełeczko lub woreczek :D

Na drugie mam pedant ;D

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2013, 23:42:42 »
To przy okazji zapytam, ma ktoś pomysł jak otworzyć cart od Sega Game Gear? Bo samo odkręcenie śrubki nic nie daje, plastiki są zatrzaśnięte, a boję się je uszkodzić.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2013, 07:57:04 »
@@Do góry

Co do cart'ów Game Gear'a:
https://www.youtube.com/watch?v=tVYjXgtW5k8
Może nie jest to oryginalny ale może ma podobną budowę.
A jeśli nie, może te carty są jak do Game Boy'a w sensie "trza jeszcze posunąć"?

Jeśli ostatecznie Ci się nie uda, mam tych cart'ów... pare więc mogę się pobawić.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2013, 21:16:50 »
Tył po odkręceniu pod kran + mydełko albo płyn do mycia naczyń. Większe zabrudzenia pastą do zębów z granulkami :) Wodę wypłukuje sprężonym powietrzem z zakamarków żeby zacieków nie było. Przód tak jak Wawrzino płynem do LCD i ściereczką z mikrofibry, brzegi wilgotna szmatką, a większe zabrudzenie izopropanolem, ale z tym bym uważał. Styki czyszczę Kontaktem S, a potem spłukuje Kontaktem U. Śrubkę też myje i maczam w izopropanolu. PCB pędzelkiem z kurzu. Całość skręcam i wkładam w pudełeczko lub woreczek :D

Na drugie mam pedant ;D
Lol też tak mam ale na tyle cierpliwości i czasu mi brak. Ja myję wszystko poza płytką płynem do okien. To uniwersalny preparat prawie tak dobry jak amol.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2013, 19:44:52 »
Właśnie dzisiaj wyczyściłem 3 gry, uff. Jeszcze jakieś 20 przede mną + kilka konsol :D

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2013, 20:22:38 »
Jakie tytuły? Pochwal się ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2013, 21:49:20 »
3x Castlevania na GB :D

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2013, 08:14:18 »
Mam małe pytanie, gram sobie aktualnie w Tekken Advance, gra się naprawdę dobrze, tylko mam jeden problem w trybie SURVIVAL są już zapamiętane jak by dokonania poprzedniego właściciela gry, czy można usunąć te dane? Zresetować cokolwiek? W opcjach nie figuruje ta opcja :)

Dzięki!

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:08:25 »
Spróbuj wyjąć carta na włączonej konsoli, kiedyś straciłem w ten sposób save ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:33:05 »
Usuwanie save nie zawsze jest możliwe. Tzn. często save można usunąć, ale już nie usuniemy rekordów, trofeów itp. Czyli nie można zrobić tzw. clear data. Gry od Nintendo zawsze mają taką możliwość, gorzej to wygląda w przypadku gier Capcomu, Segi i czasem Konami (I'm looking at you Ninja Five-O). Rozwiązaniem może być skorzystanie z DS Classic/DS Lite + programator z odpowiednią aplikacją do grzebania w cartach od GBA.

EDIT
Teraz mi się przypomniał, że kiedyś pisałem mail do Konami z zapytaniem o kombinacje klawiszy do wybranych gier w celu wyczyszczenia save. Ładnie mi odpisali, że nie ma takiej możliwości :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:54:08 »
Czyli pewnie Tekken też zostaje na liście gier zapomnianych przez Boga :) Mimo, że to NAMCO czyli nic z tych firm co wymienił GBM-Fan to w internecie nie ma nawet wzmianki o usunięciu tej historii. No nic, dzięki.