Autor Wątek: Parę pytań odnośnie cartrige  (Przeczytany 5014 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2013, 12:05:59 »
Zawsze można wylutować bateryjkę jeżeli cart ją ma, poczekać i przylutować :P

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2013, 13:39:50 »
Albo spróbować wyciągnąć / wyłączyć w momencie zapisu... być może to uszkodzi zapis i konsola go nie odczyta i pozwoli rozpocząć nową grę.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2013, 15:07:51 »
Na ds seve da się skasować za pomocą kombinacji klawiszy.Kiedyś o tym czytałem, ale czy w GB tak jest

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2013, 15:38:13 »
Na ds seve da się skasować za pomocą kombinacji klawiszy.Kiedyś o tym czytałem, ale czy w GB tak jest

W niektórych jest... sam w Mario Kart kasowałem. Ale w niektórych grach się po prostu nie da.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2013, 17:34:17 »
TAK usuwa się save na ds

1. Odpalamy wybraną grę na konsoli.
2. Gdy odpalimy dany tytuł, od razu jak zniknie menu główne należy nacisnąć jednocześnie przyciski L+R+A+B+X+Y i trzymać, dopóki nie pojawi się pytanie, czy na pewno chcemy usunąć dane. Wybieramy opcję twierdzącą (dla US/EUR – yes, dla JAP – はい。)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2013, 11:14:25 »
Witam! Mam pytanie lecz na początku uprzedzę, że nie chodzi i grę dla mnie. Mój kumpel wkręca się powoli w GB co bardzo mnie cieszy bo wołami odciągałem go od PSP. Oczywiście od razu rzucił się na Poki, i fart chciał, że akurat mam pirata Perla Version. Nie wiem co to za część, ale kolega jest zachwycony, nie uprzedziłem go tylko, że no...gra nie trzyma save. I teraz pytanie za 100 punktów, co zrobić by w piracie odpalić savy? Jest sens się silić?

PS. Przepraszam za offtop ale padła też prośba bym spytał czy nie ma ktoś sprzedać jakiś pokemonów. Wersja nie ma znaczenia muszą być tylko Pokemony.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2013, 11:18:27 »
Dopóki nie wyjmie kartridża z konsoli, save będzie trzymał, bo ze styków do gry będzie szło jakieś tam napięcie, które nie pozwoli ulecieć zapisowi. Jednak gdy wyjmie kartridż z konsoli, save zniknie.

PS. Wrobiłem tak jednego gościa z mojej starej szkoły i dałem mu pirackie FireRed'y za oryginalnego Rayman'a 3 :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2013, 11:29:53 »
No właśnie i tu jest pies pogrzebany, że niestety gra save nie trzyma. Ostatnio jak dostał "turbo buty" to nie wyłączał na noc brightera co mnie ubodło do żywego:p

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:00:32 »
Ewentualnie można spróbować wymienić baterię, bo to ona podtrzymuje save. Z tego co pamiętam model to CR2016.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:03:50 »
Ewentualnie można spróbować wymienić baterię, bo to ona podtrzymuje save. Z tego co pamiętam model to CR2016.


Mówimy o PIRACIE bracie :)

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:14:25 »
No właśnie, dlatego mówię o baterii ;). No chyba, że chodzi o to, że nie opłaca się jej wymieniać :P.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:27:54 »
Albo o to, że jej tam wcale nie ma :P

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:35:39 »
Haha, czyli z bootlegami różnie to bywa :D. Większość pirackich Poków widziałem z bateriami, ciekawe od czego to zależy.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:41:28 »
Wiesz, akurat pirackie poki często próbują być oryginałami (fałszywe napisy na szynie, nieprawdziwe numery seryjne), stąd muszą być dopracowane jak najbardziej, a akurat bateria w prześwitującym kartridżu musi być, jeśli chce się kogoś na to nabrać :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:45:11 »
Nie nie, źle to przedstawiłem. Gra jest w szarym plastiku :) Nie jest prześwitująca :)

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2013, 13:48:05 »
Właśnie z racji tego, że to nie prześwitujący cart, chętnie bym zobaczył jak wygląda jego PCB. Kolega ma bootlegowe Poki i cart nie trzymał mu save'a. Po wymianie baterii wszystko działa jak należy.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2013, 14:03:28 »
No właśnie, skoro to nie jest transparentny cart, to baterii (prawdopodobnie) nie ma. Miałem na myśli to, że w przezroczystych zazwyczaj jest, bo one mają się jak najbardziej upodobnić do oryginału. W przypadku piratów najgorszego sortu mamy do czynienia z niekompletnym produktem.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Parę pytań odnośnie cartrige
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2013, 15:04:03 »
No właśnie, skoro to nie jest transparentny cart, to baterii (prawdopodobnie) nie ma. Miałem na myśli to, że w przezroczystych zazwyczaj jest, bo one mają się jak najbardziej upodobnić do oryginału. W przypadku piratów najgorszego sortu mamy do czynienia z niekompletnym produktem.

Bart ma rację i właśnie to chciałem Ci powiedzieć jeti ściemniane gry w najgorszym wydaniu są w innym kolorze karta niż oryginał. Jeśli nie ma baterii, a nie ma na 100% to z tego co mówi wujek G nie ma innej opcji jak zakup oryginału :)

BTW ale ludzie tną kasy na pokach, ja akurat podchodzę do tematu obojętnie bo mnie nie kręcą, ale zaznaczę raz jeszcze, że jestem w ciężkim szoku. Jak to powiedział ktoś kiedyś "No co, po prostu dobra gra" :)