Autor Wątek: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike  (Przeczytany 2814 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« dnia: Maj 22, 2013, 12:31:39 »




Wiecej na stronie projektu:

http://androidarts.com/sml/sml.htm

Z jednej strony mozna sie zastanawiac, jak ktos w ogole smie ruszac oryginalna, klasyczna grafike, a z drugiej robione jest to ze smakiem i wyczuciem klimatu. Targanie swietosci czy udany uklon w strone klasyka?

Mi sie podoba!

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 12:44:16 »
Mnie szczerze mówiąc nie zachwyca. Sprite głównego bohatera wygląda jakby miał narośl zamiast nosa (chociaż sam Mario i tak ma już dosyć pokaźny nos).

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 12:56:46 »
Nie ma wsi kolorów; fajną wybrali paletę. Jest OK.

Wydaje mi się ,że jak najbardziej ukłon w stronę tego jakby nie patrzeć bardzo ważnego tytułu. Można sobie odświeżyć Landa po czasie tylko w takich weselszych okolicznościach. Nawet śmiem twierdzić, że nowa Mario przystojniejszy :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2013, 01:31:22 »
Fajnie, że jest inicjatywa, ale osobiście wolę klasyczną szarość i ten charakterystyczny sprite Mariana :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2013, 13:58:13 »
Wg. mnie niepotrzebne :D Klasyczna grafika jest najlepsza. Dziś właśnie po raz pierwszy przeszedłem grę za 3 podejściem. Przyznam, że ostatni world jest trudny.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2013, 14:42:32 »
Wg. mnie niepotrzebne :D Klasyczna grafika jest najlepsza. Dziś właśnie po raz pierwszy przeszedłem grę za 3 podejściem. Przyznam, że ostatni world jest trudny.

?! Za 3 podejściem i ostatni world trudny? To się wyklucza kolego :D SML to gra która kończy się w momencie kiedy powinna się zacząć :P

Pamiętam jak pierwszy raz ogrywałem ten tytuł to spodziewałem się wyzwania na miarę SMB (bez warpów) :D A tu klops. No ale wszyscy to SML wybaczają.

Co do samej poprawki poprawiającej "nie wiem co" mam zdanie takie, że ktoś tu się chyba bardzo nudził :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2013, 18:28:02 »
Dobra, przyznaję - króciutka. Ale relatywnie ostatni world jest trudniejszy od poprzednich.

BTW - myślałem, że ta gra nie ma save... ale teraz jak ją włączam to jadę na trudniejszym poziomie (więcej potworków). Jutro pomęczę trudniejszą wersję :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2013, 15:13:21 »
Chciałbym, żeby zmodyfikowaną wersję ktoś, kto ma flasher wrzucił na kardridż i odpalił na classicu.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2013, 18:43:45 »
Chciałbym, żeby zmodyfikowaną wersję ktoś, kto ma flasher wrzucił na kardridż i odpalił na classicu.

Prawda, ze bylaby to bardzo ciekawa sprawa? Ja obejrzalbym jeszcze chetniej zdjecia z colora niz z classica.

A moze naprawde daloby sie to wykonac? Gre znam od dawna na wylot i bylbym bardzo chetny na przygarniecie takiego kartridza z nieco zmieniona wersja. Rzecz jasna koszty jego wykonania pokrylbym chetnie z nawiazka, a moze byloby wiecej chetnych?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2013, 19:35:41 »
Jak już puścić wodze fantazji to ja bym wolał grę w klasycznej oprawie SML, tyle że byłaby to pozycja z nowymi, trudnymi poziomami :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2013, 22:15:09 »
Prawda, ze bylaby to bardzo ciekawa sprawa? Ja obejrzalbym jeszcze chetniej zdjecia z colora niz z classica.

A moze naprawde daloby sie to wykonac? Gre znam od dawna na wylot i bylbym bardzo chetny na przygarniecie takiego kartridza z nieco zmieniona wersja. Rzecz jasna koszty jego wykonania pokrylbym chetnie z nawiazka, a moze byloby wiecej chetnych?

Jak masz trochę waluty to może kupić ten oto flasher:
http://store.kitsch-bent.com/product/drag-n-derp-cartridge

Różni się on od Smart Card 64 tym, że wgrywasz na niego tylko jeden ROM. Czyli gra uruchamia się od razu, bez menu i jakiegoś ładowania, bo wszystko już siedzi w pamięci.

Potem kupujesz jakiś crap na GB w bdb stanie, ściągasz naklejkę, przygotowujesz nową. Do środka wkładasz układ scalony z flashera i w ten oto sposób za "jedyne" 350zł masz nowe SML :D

W ogóle to nowe SML wyjdzie w postaci ROMu? Nie orientuje się.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2013, 07:26:12 »
Trzeba popędzić Trawisa, żeby przygotował opis budowy flashcarta ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2013, 08:01:45 »
A ja jednak się myliłem - nie ma save w grze. Potworki mnie zmyliły. Trzeba przejść jeszcze raz całą grę, żeby zagrać na hard. Idzie mi coraz lepiej :D Ale na tym trudniejszym tylko do W3 doszedłem. Szkoda, że życia nie zostają z normalnego - miałem ponad 10.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Super Mario Land — patch poprawiajacy grafike
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2013, 17:17:43 »
Jeśli masz flasher, który wykonał Trawis, i do tego masz programowalny flashcart - to można przecież to wrzucić, o ile będzie to również zakodowane tak jak oryginalny rom. Wtedy taki rom wrzucamy na flashcarta i mamy zmieniona wersje na gameboyu :).