Autor Wątek: Platformówki GB, GBC, GBA.  (Przeczytany 7550 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 02, 2013, 21:26:59 »
Nota bene kwestia double packów na GBA jest dość ciekawa, możnaby to ująć w jakieś zestawienie i do arta na główną :) Ja nie mam wiedzy na takie testy, ale z tego co kojarzę wydali Castlevanię w double packu, Spyro & Crash, Finding Nemo + Monsters, Inc., Kubuś Puchatek + coś tam itp. Pewnie było tego dużo więcej.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2013, 23:45:11 »
Nota bene kwestia double packów na GBA jest dość ciekawa, możnaby to ująć w jakieś zestawienie i do arta na główną :) Ja nie mam wiedzy na takie testy, ale z tego co kojarzę wydali Castlevanię w double packu, Spyro & Crash, Finding Nemo + Monsters, Inc., Kubuś Puchatek + coś tam itp. Pewnie było tego dużo więcej.
gdyby sie nad tym zastanowic to bardzo duzo zostalo wydanych tych double packow
wczesniej mnie to nie interesowalo, bo te gry nie byly dla mnie na tyle ciekawe by zwrocic uwage
z tego co ja pamietam to jescze: sonic advance byl wydany z sonic battle i chuchu rocket, wojownicze zolwie ninja tez byly, collumns crown z chuchu rocket
szkoda, ze nie sa to wielkie hity i seria nie jest tak atrakcyjna do kolekcjonowania jak nes classics

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2013, 01:24:45 »
No właśnie, jedynie jako ciekawostka. Kojarzę też Dr. Mario & Puzzle League. Można by przysiąść 1 dzień i prześledzić listę na wiki od A do Z. Problem polega na tym, że nie wszystkie z nich zostały wydane pod szyldem 2in1 i ciężko się szuka tych pozycji. Jakiś multi-pack Sonica też kojarzyłem ale kompletnie nie wiem jakie to były pozycje.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2013, 07:01:20 »
Rayman chyba też miał swój multipack,

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2013, 10:10:21 »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:41:51 »
Zrodziło się następne pytanie:)

Dostałem w swoje ręce wspaniałą składankę "Capcom Classics Mini-Mix". Składanka w moich oczach już posiada miano kultowej chociaż muszę przyznać, że jestem dość mocno zdystansowany do takich kompilacji. Czy znacie może jeszcze jakieś gry, które są portami z NES jak Nes Classic, Namco Museum etc. Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie proszę :) Myślę, że w myśl kolekcjonerstwa i zbieractwa mogę skupić się właśnie na portach lub kompilacjach NESowych. (By nie zbierać wszystkiego jak leci, lecz posiadać ład i ukierunkować się na parę kategorii). Z góry dziękuję :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:03:58 »
Jaki Pinball na GBA możecie polecić? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 11:36:10 wysłana przez El3ctrox »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:05:40 »
Mam krótkie pytanko, który Pac-Man na GB jest najfajniejszy? Chodzi mi o tryb platformowy i o arcade jak ten na NESa. Chyba Pac-Man Collection ma parę trybów, ale może macie któregoś w kolekcji ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:15:55 »
Pac-Man Collection to z tego co pamiętam 4 gry, jedna logiczna ala tetris + klasyczny pac-man i jego 2 podrasowane wersje (bardzo ładne). Fajnie się w to grało, ale nie na tyle żeby siedzieć przy tym godzinami. Wielkim minusem jest brak możliwości zapisywanie high-score na carcie. Gdyby taka opcja była cart pewnie byłby aktywną częścią mojej kolekcji.

Jeszcze widzę, że pytałeś o pinballa. Grałem tylko w Sonic Pinball Party i przyznam, że jakiś tam fun był, ale bez szału. Całkiem spoko ocenę gra dostała chyba na Gamespot.

Dla mnie mimo wszystko Game Boy (GB/GBA) to mistrz jeśli chodzi o platformówki. Jakieś takie ww. popierdółki szybko się nudzą i nie ma w nich tego polotu i klimatu, dlatego je sprzedałem.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:25:20 »
Ok, dzięki za info. Ja też preferuję platformówki tylko jako, że gram JEDYNIE na GB to nie chcę ograniczać się tylko0 do nich. Z racji, że RPG mnie w ogóle nie kręci, FPS pozostawię bez komentarza to chętnie nabędę parę logicznych gier, albo typowo arcadowych. Jeśli chodzi o pinball to nie jestem wielkim fanem natomiast chętnie bym czasem w coś pograł. Niestety Pokemon Pinball leży całkowicie pod względem płynności, więc poszukuję czegoś na advance. Jeśli chodzi o Pac Mana to taka nostalgia z dzieciństwa. Widziałem na YT i szczególnie zwróciła moją uwagę ta wersja odnowiona w rzutem izometrycznym takie niby 3D. Pewnie finalnie jak będzie coś w dobrej cenie to nabędę i tyle.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 17, 2013, 23:48:29 »
Na GBA jest  Pokémon Pinball: Ruby & Sapphire  - czyli nowsza wersja gry z GBC. Nie ma wibracji, ale znowu nic specjalnego to nie było ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:46:02 »
Mam małe pytanko, z racji, że nie mam czasu ostatnio grać i czasem popykam przed spaniem to mam problem z Metroid II. Gra jest dla mnie trochę niezrozumiała ;) Nie grałem w jedynkę więc przez to dwójka może być ciut niezrozumiała, ale jaki gra ma cel, idziemy do przodu i tyle? Zauważyłem, że można iść w różne przody i drogi się często rozchodzą co sprawia, że nie można być (chyba) wszędzie tak?

Następnie chodzi o protagoniastego. Ma on dwa tryby, wersja z nogami, albo wersja w kuli tak? Wersja w kuli umożliwia skakanie przez wybuchy i możliwość dotarcia do ukrytych poziomów. Czy jest jeszcze coś? :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:08:16 »
Metroid to platformówka z gatunku inteligentniejszych. Nie wiem czy kojarzysz konwencję Metroid-vanii? Rozpoczęcie zgłębiania serii od tytułu na GB Classic nie jest chyba dobrym pomysłem. Zresztą wszystko opisałem w recenzji na stronie głównej. Lepiej najpierw odpalić Zero Mission czy Fusion, a później z dużą dozą pokory podejść do części na Classica. Na pierwszy rzut oka nie jest to właściwa kolejność, lecz chyba w inny sposób nie można docenić tej gry. Potrzebna jest wiedza o innych, wybitnych tytułach z serii. Chyba trzeba być fanem po prostu, inaczej ciężko przełamać twardą ścianę jaka zbudowana jest wokół pierwszych xxx godzin gry.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:15:47 »
Jest dokładnie jak napisał Antari. Pierwsze godz. gry to frustracja przemieszana z poczuciem zagubienia. Musisz podejść do gry na "suchara", czyli bez mapek i solucji. Tylko Ty, konsola i Metroid II. Z czasem wsiąkniesz na dobre.

Tutaj w paru zdaniach opisałem swoje doświadczenia z Metroid II:
http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=449.msg26261#msg26261

BTW
Samus to kobieta.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2013, 22:01:37 »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:43:02 »
Znów pytanie do ekspertów :)

Mam zamiar zebrać wszystkie Tetrisy na GB, BGC i BGA jakie się ukazały :)
- Tetris
- Tetris 2
- Tetris Plus
- Tetris Blast
- Tetris DX

Jakie jeszcze Tetrisy się ukazały?

P.S. (Tak szukałem w necie nie mogę odnaleźć wystarczająco skrupulatnych informacji)


Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 01, 2013, 18:19:19 »
Wow! Dzięki, stronki idą z miejsca do ulubionych :)

Widać, że Tetrisów nie było zbyt dużo, i o ile rozgrywka nie różni się zbytnio od siebie to fakt kolekcjonowania pozostawia tą kwestię z tyłu :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 02, 2013, 09:37:01 »
Kiedyś ja byłem młodszy uwielbiałem na Pegasusa jedną grę szczególnie :) Był to "Hammerin Harry" Miałem wersję po japońsku, ale gra miała w sobie tyle miodu i klimatu, że przechodziłem ją po parę razy w tygodniu jak tylko ją dostałem:

http://www.youtube.com/watch?v=fKf3dgLJY-k


Kiedyś nawet pisałem o niej recenzję dla jednej ze stron o "Pegasusie" w Polsce :) Uwielbiam rozgrywkę i muzykę, tak muzyka miażdży totalnie.

Zadam pytanie, czy ma ktoś HH na Game Boya? Bo widziałem, że wyszła.

Tytuł Japoński to oczywiście: Daiku no Gen-san

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Platformówki GB, GBC, GBA.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 23, 2013, 11:58:53 »
Ktoś kiedyś wspominał na forum o składance "Konami Classics" albo coś, i tam chyba jest gra, której szukam dość usilnie. Na NESa tytuł brzmiał Russian Attack chyba. Świetna muzyka i rozgrywka też dość ciekawa, Wiecie może coś o porcie tej gry na GB? Może ktoś ją ma? :)



i "mjuzik":

https://www.youtube.com/watch?v=zBjnQlAL9h4&list=PLAD8DE3427EBFBD6B

i BONUS :D

https://www.youtube.com/watch?v=nskOLJ5dadY


bez kitu, jak oni to robią...