Autor Wątek: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe  (Przeczytany 4137 razy)

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
[GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:27:32 »
Czesc. Od nie dawna posiadam Super Mario Deluxe, gra dziala wszystko fajnie save trzyma ale tylko do momentu. Gdy gra jest wlozona zapisuje sie wylacze konsolke, wlacze jeszcze raz save jest. Gdy po wyjeciu kartridza z konsolki i ponownym wlozeniu save'a nie ma.. I teraz moje pytanie, czy da sie jakos to naprawic ? To wyglada tak jakby podczas niewielkich wstrzasow save sie usuwal.

Dziekuje za wszelkie rady :)

Pozdrawiam !

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:29:42 »

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:32:00 »
Ale po wylaczeniu konsolki i wlaczeniu jej ponownie save nadal jest. Dopiero po wyjeciu kartridza i wlozeniu go save juz nie ma. To tez jest objawa padnietej baterii ?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:34:16 »
Tak. Dopóki masz włożoną grę do konsoli, a w konsoli będą sprawne baterie to save będzie "trzymał".

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:37:27 »
No okej dzieki za pomoc ;) Mozna zamknac.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:19:09 »
Ale po wyłączeniu konsoli prąd nie dopływa już do karta i jeżeli to bateria jest zwyczajnie padnięta to nie ma różnicy czy go wyjmiemy czy wyłączymy konsole sava nie powinno być, a ten usuwa się dopiero po wyjęciu kartridża.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:34:05 »
Na początek wymienić baterie, jeśli to nie pomoże to będziemy kombinować dalej.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2013, 19:34:41 »
Ale po wyłączeniu konsoli prąd nie dopływa już do karta i jeżeli to bateria jest zwyczajnie padnięta to nie ma różnicy czy go wyjmiemy czy wyłączymy konsole sava nie powinno być, a ten usuwa się dopiero po wyjęciu kartridża.
Zawsze save trzyma zanim wyjmiemy kartridż. Nie wiem, jak to działa, prawdopodobnie jakieś tam napięcie zawsze jest, a że gra styka się z konsolą poprzez gniazdo, w karcie też jakiś tam prąd jest. Jak nie wierzysz, to sprawdź sam :D

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:08:40 »
Wiec bede musial zakupic baterie z blaszkami ;) Dzieki za rady chlopaki !

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:05:12 »
Jakiś czas temu znalazłem ;)

http://www.retrogameon.blogspot.com/2012/01/battery-replacement-for-gbc-cartridge.html


Oczywiście nie sugeruj się tym, tylko mi się przypomniało :)

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:17:16 »
Ale pewnie nie bedzie to dzialac na tak zwana tasiemke i jak to bedzie wygladalo jak kart przezroczysty. Gre dostalem od jednego z uzytkownikow forum i mowil mi ze kiedys juz wymieniel baterie w tym Super mario bros i pewnie jest ona przylutowana wiec postanowilem sie z nia nie szarpac.

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:18:29 »
Wymiana baterii to ból w tyłku :/ też mnie czeka w pokemonach Blue i Silver. Odnośnie tych drugich - jeśli Wasza gra przestaje "nadążać" za upływem czasu, znaczy to, że czas baterii dobiega końca, nie ma co czekać, ewakuujcie poki i wymieniajcie serducho metodą, którą uważacie za słuszną. 13 lat to niezły wynik :)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:29:50 »
Wymiana baterii to żaden ból. Trzeba po prostu zaopatrzyć się w odpowiednią sztukę (setki razy będę to powtarzał) z wyprowadzonymi blaszkami. Sam proces lutowania to już banalna sprawa. Nie ma sensu kombinować z tasiemkami, kabelkami, wyrywaniem blaszek. Trzeba zrobić to pro, GBF jest PRO :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:33:40 »
Wymiana baterii to ból w tyłku :/ też mnie czeka w pokemonach Blue i Silver. Odnośnie tych drugich - jeśli Wasza gra przestaje "nadążać" za upływem czasu, znaczy to, że czas baterii dobiega końca, nie ma co czekać, ewakuujcie poki i wymieniajcie serducho metodą, którą uważacie za słuszną. 13 lat to niezły wynik :)

Hmm... da się jakoś wymienić baterię nie tracąc istniejącego save? Pytam z ciekawości. W moich Poke  Crystalach bateria trzyma nieźle :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline marcinek651

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:51:54 »
A na allegro sa takie baterie z blaszkami do katridza od gry Game Boy Color ?

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:06:35 »
Wymiana baterii to ból w tyłku :/ też mnie czeka w pokemonach Blue i Silver. Odnośnie tych drugich - jeśli Wasza gra przestaje "nadążać" za upływem czasu, znaczy to, że czas baterii dobiega końca, nie ma co czekać, ewakuujcie poki i wymieniajcie serducho metodą, którą uważacie za słuszną. 13 lat to niezły wynik :)

Hmm... da się jakoś wymienić baterię nie tracąc istniejącego save? Pytam z ciekawości. W moich Poke  Crystalach bateria trzyma nieźle :D
Niestety nie ma takiej opcji, chyba że posiadasz któreś z urządzeń będących w stanie zgrywać treść carta do kompa, z tego co wiem, to chyba Action Replay albo Game Shark dają taką możliwość. Było mi smutno, gdy kiedyś zmarły razem z baterią moje pokemony trenowane jeszcze w podstawówce :/

PS
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=1239
;)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2013, 23:13:20 »
A na allegro sa takie baterie z blaszkami do katridza od gry Game Boy Color ?

Nie, ale są na eBay. Z tym, że trzeba kupić min. 10 sztuk żeby w miarę się opłacało, najlepiej 40 :P

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2013, 16:14:33 »
Wymiana baterii to ból w tyłku :/ też mnie czeka w pokemonach Blue i Silver. Odnośnie tych drugich - jeśli Wasza gra przestaje "nadążać" za upływem czasu, znaczy to, że czas baterii dobiega końca, nie ma co czekać, ewakuujcie poki i wymieniajcie serducho metodą, którą uważacie za słuszną. 13 lat to niezły wynik :)

Hmm... da się jakoś wymienić baterię nie tracąc istniejącego save? Pytam z ciekawości. W moich Poke  Crystalach bateria trzyma nieźle :D
Niestety nie ma takiej opcji, chyba że posiadasz któreś z urządzeń będących w stanie zgrywać treść carta do kompa, z tego co wiem, to chyba Action Replay albo Game Shark dają taką możliwość. Było mi smutno, gdy kiedyś zmarły razem z baterią moje pokemony trenowane jeszcze w podstawówce :/

PS
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=1239
;)

Gdzieś czytałem (chyba nawet tutaj), że da się na hardkora. Odpalasz konsolę z wetkniętą, rozkręconą grą i tak wymieniasz baterię. Ponoć działa :D

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GBC] Problem z Super Mario Bros Deluxe
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2013, 17:33:44 »
Baterię w tym carcie wymieniałem jakieś 2 lata temu, trochę pograłem, grę odłożyłem.
Bateria nie była jakaś markowa, no name tego typu:
http://allegro.pl/bateria-cr2032-do-druku-pozioma-i3289769775.html
więc być może padła szybciej niż przypuszczałem, a może była jakaś felerna.
Tak jak pisałem na gg - nie kombinuj z żadnymi kabelkami, taśmami itp, tylko kup baterię z blaszkami i przelutuj. To 1 minuta pracy, a efekt  będzie zadowalający, zwłaszcza że obudowa carta jest prześwitująca.
Możesz też kupić na ebay CR2025 czy CR1616, ale chyba CR2032 mieściła się do tego carta.
Save najlepiej skopiować za pomocą flashera, bo takie zabiegi  na żywym organizmie mogą tylko problemów narobić.