Autor Wątek: [GBA] Need for speed  (Przeczytany 2669 razy)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
[GBA] Need for speed
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:59:09 »
Czy któryś NFS na GBA jest warty uwagi?
Grałem tylko w MW, który mi się nie podobał, a inne części jak się sprawują?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:57:08 »
Prawdę mówiąc na GBA NFS'y wypadają... słabo. Na moim nawet foniku z 2005go roku wyścigowe gry wypadają lepiej.
Jest to tylko moja opinia.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 23:17:32 »
Jak wyścigi to tylko V-Rally!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 17:30:21 »
Wszystkie ścigałki są takie sobie na GBA ze względu na ograniczenia systemu. Najlepiej prezentuje się seria GT Advance lub mało znana gierka mianowicie Tokyo Extreme Racer http://www.youtube.com/watch?v=6hNR3KLWrnI

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:10:37 »
Mam NFS Carbon i jest śrdni... Ale kupiłem za 3$ Colina 2... ale przyszedł na adres PayPal - czyli jeszcze w niego nie grałem. Ale zapowiada się fajnie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:47:06 »
Tylko V-Rally :) Gra się bardzo miło :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:53:24 »
Jedyne słuszne ścigałki na GBA to:

F-Zero (cała seria)
Mario Kart: Super Circuit
Karnaaj Rally (IGN)
Racing Gears Advance

Polecam zwłaszcza te dwie ostatnie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:17:02 »
Wszystkie ścigałki są takie sobie na GBA ze względu na ograniczenia systemu. Najlepiej prezentuje się seria GT Advance lub mało znana gierka mianowicie Tokyo Extreme Racer http://www.youtube.com/watch?v=6hNR3KLWrnI
Serio? GT Advance jak najbardziej, ale TXR średnio mi się spodobał [patrząc na gameplay'e/screeny]. Naprawdę jest wart zagrania?

@GBM_Fan - Karnaaj Rally i Racing Gears Advance mają widok z lotu ptaka :) Dla mnie to żadne racery :D

Jeśli o mnie chodzi, to na GBA spodobały mi się:
- Colin McRae Rally 2.0 - grafika w pełnym 3D, aczkolwiek straszna pikseloza. Świetny [jak na GBA] model prowadzenia, kilka autentycznych rajdówek, niestety oprócz Colina McRae kierowcy są nieprawdziwi
- GT Advance - passwordy, save'y tylko w Japonii [Advance GT], sporo licencjonowanych samochodów i ulepszeń, wymagająca, arcade'owa ścigałka
- GT Advance 2: Rally Racing - save'y we wszystkich wersjach, zmiana motywu na rajdy, kilka autentycznych rajdówek, przyjemne, wciąż arcade'owe jeżdżenie
- GT Advance 3: Pro Concept Racing - oczywiście wszędzie save'y, powrót do konwencji wyścigów ulicznych, prawie 100 prawdziwych wozów, dużo tras, nadal arcade'owy styl
- TOCA: World Touring Cars - średnia grafika, sporo licencjonowanych wozów, trudna, raczej średnio fajna. Są lepsze
- Top Gear GT Championship - wciągająca, wiele prawdziwych torów i wozów, realistycznie oddaje sezon 2001[?] wyścigów JGTC. Całkiem przyjemna

Myślę, że w te gry warto zagrać. Naprawdę, mi grało się przyjemnie. Mam na oku jeszcze kilka, ale na razie ich nie zdobyłem.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:19:45 »
Ja mogę polecić V-Rally 3, fajna grafa jak na możliwości GBA i tyle powiem, bo niezbyt znam się na tym gatunku. Z oczywistości Mario Kart: SC i konkurencyjne Crash Nitro Kart.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:44:45 »
W sumie nie grałem w Tokyo Extreme Racer ale bardzo podoba mi się graficznie i koncepcyjnie. Chętnie bym przytulił jakbym gdzieś trafił na ów gierkę po taniości. Generalnie koncept wyścigów nocą po autostradach jest pewnym tematem tabu. Mało jest gier które ów temat rozwinęły, poza arcadowymi totalnie tytułami. Na GBA oczywiście arcadowa gierka, ale temat wyścigów jest fajny i dlatego sądzę że warto.

A przecież można by zrobić taki fajny sim.. Czemu się nie robi? Można spekulować tylko ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:46:24 »
@Antari - V-Rally 3 chcę upolować od początku zbierania. Oczywiście kompletne. Do teraz nici :) Oprócz tego Need for Speed: Porshe Unleashed [nie wiem, czy warto] i jeszcze japońskie GT Advance, ale to może być trudne :) No i oczywiście Mario Kart...

@Keitaro - w takim razie ja odpuszczam. Mi taki klimat za bardzo nie pasuje. A jak chcesz tanio wyrwać, to przeszukaj eBay, powinno się coś znaleźć :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:48:38 »
Wszystkie ścigałki są takie sobie na GBA ze względu na ograniczenia systemu. Najlepiej prezentuje się seria GT Advance lub mało znana gierka mianowicie Tokyo Extreme Racer http://www.youtube.com/watch?v=6hNR3KLWrnI

Dupa, a nie takie sobie.

Wszystkie czesci F-Zero na GBA to bardzo dobre wyscigi. Mechanika wyscigow oraz grafika sa bardzo dobre w pierwszej, swietne w drugiej, a wrecz graniczace z mozliwosciami GBA w trzeciej czesci.

A poza F-Zero tym mamy jeszcze genialny Dotstream!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA] Need for speed
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2013, 00:03:53 »
Właśnie kompletnie zapomniałem o F-Zero. Climax to chyba najnowsza część serii po dziś dzień. A do tego po angielsku mimo, że to JPN only. Kiedyś muszę znaleźć jakieś dobre promo z tą pozycją.