Autor Wątek: Tetris DX - High scores  (Przeczytany 17710 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:52:37 »
Panowie, grać nie gadać :D

Mi dziś przy kilku próbach nie udało się pobić tych 600 000, ale zauważyłem, że już regularnie osiągam ponad pół miliona więc progres jest. Wbrew pozorom, to taka jedna posiadówa trochę czasu zabiera i im bardziej człowiek chce, tym gorzej wychodzi, także potrzeba cierpliwości ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:20:52 »
Ja odpadam z wyścigu, bo nie mam jak pokazać swojego wyniku ;<

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 18, 2013, 22:50:23 »
Ja niestety dopiero będę mógł zagrać w weekend. Dziś 15h w pracy, jutro zapowiada się powtórka :(

Baterii wymieniać nie trzeba, tylko odlutować na chwilę jedno połączenie. Jak chcesz możesz to wysłać do mnie, ale trochę zapłacisz za przesyłkę.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 18, 2013, 23:09:13 »
Dobra panowie, wchodzę do gry:



Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 18, 2013, 23:20:03 »
Dobra panowie, wchodzę do gry:

Fotka dodana do rankingu :) Póki co masz miejsce na najniższym stopniu podium :)

Ja odpadam z wyścigu, bo nie mam jak pokazać swojego wyniku ;<

Zawsze możesz dodać wynik tak jak ostatnio z końca gry, albo po prostu napisać ile masz punktów i też będzie. Grunt, żeby się działo.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 19, 2013, 00:09:11 »
To otwiera furtkę do różnego rodzaju nadużyć xD Rekordu od tego wymiatacza z mojego save'a raczej nigdy nie pobiję ehh ale lipa.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 19, 2013, 15:45:03 »
Dzisiaj zrobiłem sobie przerwę od pracy i pograłem chwilę w Tetrisa. Niestety zmęczenie dało znać o sobie i zasnąłem przy około 200k :D Morał z tego taki, że trzeba być wypoczętym żeby ugrać ładny wynik :)

@Antari
Wystarczy, że dodasz fotkę Game Over :) Jak dla mnie styknie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 19, 2013, 16:58:00 »
LOL no dzięki :P Ty zasnąłeś przy 200 000 a mój max możliwości przy skupieniu to 200 000 xD

Idź nie gadam z tobą już więcej :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 19, 2013, 17:53:22 »
Haha, z tym Game Over nie było podtekstu :D

Co do punktów to nabiłeś ich więcej niż ostatnio, więc jest progres.

BTW
Wiecie dlaczego całkiem nieźle idzie mi granie w Tetrisa? Już tłumaczę.
We wczesnych latach 90 dostałem z jakiejś tam okazji Tetrisa w wersji tzw. bazarowej. Nie była to taka kiczowata "gierka" z tym wybrzuszeniem w środku i listą 9999 gier, ale coś jakby bardziej pro. Dalej była to chińszczyzna, ale co ciekawe były tam tylko 3 gry! Oczywiście różne wariacje Tetrisa. Pierwsze gra to był taki klasyczny Tetris jakiego znamy i w niego grałem najwięcej. Tak długo aż ubiłem maximum punktów i gra zatrzymała się na jakimś tam wyniku w stylu 9999999... Stąd ten mój skill :D

Wyobraźcie sobie, że nadal mam tą gierkę! W oryginalnym pudełku (bardzo fajnym) i nawet z folią bąbelkową! Nadal działa! Buttony po tylu latach nadal działają!

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 19, 2013, 20:02:51 »
GBM_Fan, Ja też miałem taką gierkę i jakoś teraz milionów nie trzaskam od niechcenia :P Moja też była z tych "lepszych", tzn. nie zwykła bazarówka, ale coś bardziej rozwiniętego i miała chyba kilka gier w tym dwa rodzaje Tetrisa. Ekran był składany jak w GBA SP i do tego miała kalkulator :) Miło ją wspominam. To chyba mój pierwszy handheld.

Antari, dawaj fotki z oknem game over i też będzie :P 

Ja już chyba osiągnąłem granicę moich możliwości to znaczy teraz praktycznie cały czas przekraczam 500 000 i się niestety kuję ;/ Wolelibyście nie słyszeć jak przy tym przeklinam :D Oto moje aktualne, topowe wyniki. Do miliona jeszcze sporo, zwłaszcza, że od 500 000 już ciężko o cztery linie bo to zbyt ryzykowne, ale progres jest.

PS. Jakimś cudem mój aparat złapał ostrość na ekranie, a już traciłem nadzieję.


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2013, 20:21:47 »
No ale jest progress :D Jak chcesz dobić do 1mln to faktycznie daj sobie spokój z x4, próbuj tylko utrzymać najniższy możliwy poziom i tyle. Po jakimś czasie speed z 30lv robi się znośny.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 19, 2013, 21:18:09 »
No tak tylko powiem Ci strasznie to się robi potem nużące, a jednocześnie trzeba przy tym zachować maksymalne skupienie. Zwykle jeden, dwa błędy, a potem leci tak szybko, że człowiek ani się nie obejrzy, a tu Game Over. Ja wyłączam podświetlenie w 101 bo mi się wzrok przy nim męczy. Odkąd tak robię to wyniki poszły w górę :) Zobaczymy jak reszta. W poniedziałek wyjeżdżam i chyba GB zostawię w domu, ale może jeszcze przez weekend podciągnę się trochę co by moja pozycja na 2 miejscu nie była zagrożona ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 19, 2013, 22:52:46 »
@Bodzio - W 101 nie da się wyłączyć podświetlenia :D Ale jak mówisz o zmniejszeniu jasności na niższy stopień, to Cię rozumiem. Jak gram za długo na wyższym stopniu backlighta (szczególnie przy dużym kontraście świetlnym) to mam później podwójne widzenie. Strasznie mnie to wkurza, ale zauważyłem, że nie występuje to jak gram na zwykłym GBA. Stąd pewnie najlepszy dla mnie byłby v1 z jego lampeczką, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać mając lepszy model. Zresztą, zawsze można grać na innym modelu.

Antari - jak chcesz usunąć te highscore'y to wypróbuj najpopularniejsze kombinacje klawiszy na ekranie tytułowym:

góra + select + a
góra + select + b
dół + select + a
dół + select + b

Powyższe kombinacje są często używane w innych grach do wyczyszczenia całej pamięci karta. Jak to nie zadziała to nie wiem...

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 20, 2013, 10:04:00 »
Cytuj
@Bodzio - W 101 nie da się wyłączyć podświetlenia :D Ale jak mówisz o zmniejszeniu jasności na niższy stopień, to Cię rozumiem.

Ano, to miałem na myśli. :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:03:01 »
Co ciekawe ja tego podświetlenia w 101 nigdy nie używałem :D Wali po oczach jak opętane :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:27:22 »
@Bart: Nic z tego. Próbowałem wszystkich kodów. Wygląda na to, że jest lipa. Poważny minus tej gry. To chyba nawet gorsze rozwiązanie od tego zastosowanego w Tetrisie na GB Classic. Tam wyniki na HS same się kasowały xD Może więc zacznę grać w wersję na Classica?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 20, 2013, 14:29:09 »
Co ciekawe ja tego podświetlenia w 101 nigdy nie używałem :D Wali po oczach jak opętane :D
Yep generalnie prawie każdy LCD tak jest ustawiony domyślnie że daje w gały jak opętany. Czy to w laptopach, czy w telewizorach. Ludzie się przyzwyczaili i myślą że to norma i tak ma być, Tymczasem niszczą wzrok.

Do bicia rekordu się nie przyłączę wolałbym dr. Mario ;P

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 20, 2013, 19:54:09 »
A powiedzcie mi jak to możliwe, że w tym Tetrisie mogę sobie dać pauzę, wyłączyć konsolę. Potem włączyć i kontynuować grę? Tak też jest w innych grach na GB czy to wyjątek bo jakoś nie zwróciłem na to nigdy uwagi.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 20, 2013, 20:14:50 »
A powiedzcie mi jak to możliwe, że w tym Tetrisie mogę sobie dać pauzę, wyłączyć konsolę. Potem włączyć i kontynuować grę? Tak też jest w innych grach na GB czy to wyjątek bo jakoś nie zwróciłem na to nigdy uwagi.

Wow, ale motyw! Dzięki za tip :D

A możliwe jest to dzięki baterii.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tetris DX - High scores
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 20, 2013, 20:33:02 »
Co ciekawe ja tego podświetlenia w 101 nigdy nie używałem :D Wali po oczach jak opętane :D
Yep generalnie prawie każdy LCD tak jest ustawiony domyślnie że daje w gały jak opętany. Czy to w laptopach, czy w telewizorach. Ludzie się przyzwyczaili i myślą że to norma i tak ma być, Tymczasem niszczą wzrok.

Do bicia rekordu się nie przyłączę wolałbym dr. Mario ;P

Od dziecka jadę na max podświetleniu na wszystkim co możliwe. Nie noszę okularów. Widzę idealnie. Gram więcej niż powinienem. 3DS max podświetlenie. GBA SP 101 max podświetlenie. Spędzam większość czasu w ciągu dnia przed komputerem. Wpływ tego czynnika na pogorszenie wzroku istnieje ale jest znikomy. To popularny mit, tak jak to, że oglądanie telewizji z bliskiej odległości psuje wzrok. Brak zaczął nosić okulary w gimnazjum, a gra o wiele mniej niż ja i to zazwyczaj na słabym podświetleniu. Podstawa to uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od tego czy grałby na słabym czy na maksymalnym wzrok pogorszyłby się mu tak czy siak (zresztą to samo stwierdził jego okulista).

Pogorszenie wzroku na skutek długiej pracy przed komputerem, graniem na konsoli etc. wynika z samej specyfiki owego zajęcia, a nie od stopnia podświetlenia ekranu czy kontrastu. Problemem jest skupienie wzroku przez szereg godzin w stałej odległości, co prowadzi to do zwiotczenia mięśni gałki ocznej, a co za tym idzie – do problemów z akomodacją i powoduje pogorszenie wzroku. Dodatkowo skupiając wzrok na monitorze, rzadko kiedy mrugamy, co skutkuje wysuszaniem dolnej części oka. W żadnym z powyższych nie ma znaczenia jakość podświetlenia czy ustawionego kontrastu. Innymi słowy jeżeli grasz na super niskim podświetleniu GBA SP, wzrok niszczy ci się tak samo jak mnie na mega wysokim na skutek braku częstego mrugania w celu nawilżenia oka i skupienia wzroku w jednym punkcie przez długi okres czasu.

@Bodzio: Wczoraj padła mi bateria w SP podczas partyjki w Tetris DX. Po naładowaniu i odpaleniu gry jeszcze raz, mogłem kontynuować grę :D Pierwszy raz widzę coś takiego w grze na GBC. Spory plus dla tej pozycji!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2013, 20:45:25 wysłana przez Antari »