Autor Wątek: Regeneracja gier / kartridży - problem z zawieszającą się grą Pokemon Blue  (Przeczytany 2335 razy)

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Witam,

na początku, gdyż jestem tu nowy, chciałem wszystkich przywitać bardzo serdecznie! :) Na forum trafiłem przypadkiem, ale mam nadzieję, że na dowiem się tu ciekawych i przydatnych rzeczy na temat gier i konsol. Od razu widać, że bije stąd pełen profesjonalizm i pasja! :)

Wracając do meritum - chciałem się zapytać czy możliwa jest jakaś regeneracja, naprawa gier? Bazując na moim przykładzie - wpadła mi w ręce poszukiwana przeze mnie od jakiegoś czasu gra - Pokemon Blue. Niestety gra nie odpalała. Po rozkręceniu jej i przeczyszczeniu zaczęła chodzić, ale tylko do pewnego momentu. Wybieram NEW GAME i już się ma ładować prof. Oak z intro i gra staje w tym momencie i nic nie da się zrobić.

Czy wiecie może, czy jest możliwość naprawy tego, jak tak - to jak to zrobić? Czy kart jest już racej do kosza?

Załączam zdjęcia flaków, może coś tu dojrzycie (od razu piszę, że nie znam się za bardzo na tym, skończyłem studia humanistyczne nie mające dużo wspólnego z rzeczywistością ;) )





Pozdrawiam serdecznie!
T.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Myślę, że da się to jakoś jeszcze odratować, zważając na to, że udało Ci się uruchomić grę, mimo, że nie ruszała. Proponuję Ci dalej czyścić styki (przy okazji w konsoli), a może w końcy ruszy. Jeśli nie - pisz.

BTW - najlepiej do tegu użyć jakiegoś alkoholu na waciku kosmetycznym - no chyba, że masz rozkręcony, to wtedy masz lepszy dostęp i możesz to robić czymś wygodniejszym i pewniejszym ;)

Tyle ode mnie.

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Grę czyściłem już kilka razy, właśnie płynem na bazie alkoholu, żeby szybko i ładnie odparowywał. To co było do wyczyszczenia - wszelki kurz i naleciałości usunąłem. Niestety gry nie da się dalej pchnąć za cholerkę. Na pewno to wina gry, bo z żadną inną na konsoli problemu nie mam. Konsola zresztą też czysta bo zawsze dbam o swój sprzęt. :)

Co to by mogło jeszcze być, jak nie brud na stykach?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Cart nie ma może jakichś śladów po zalaniu wodą? Takie moje pierwsze przypuszczenie. Jedyne co tam mogło nawalić to lutowanie chipów do płytki drukowanej, ale ciężko to stwierdzić po zdjęciach.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Tego już nie wiem. Myślę, że może być jakis problem ze ścieżkami, bo nic innego już nie przychodzi mi do głowy. Może też coś nie stykać (jakiś lut)

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Też podejrzewałem zalanie wodą, ale jeśli już to jedyny widoczny ślad jeśli pozostał (o ile to po zalaniu wodą) widać na drugim zdjęciu w prawym dolnym rogu płytki. Myślicie, że to od wody? Nigdzie więcej tego nie ma.

Luty wydają się być całe, oglądałem pod lupą, wszak mam jedynie marną jej namiastkę. Przy dotykaniu też nie widzę nieprawidłowości...

Offline adrian623

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Miałem tak z kartridżem i akurat w moim przypadku pomogło balansowanie "wsunięciem" w slot do konsoli. Wysuwałem milimetr lub więcej w górę kartridż po wsadzeniu do konsoli i jakoś działał :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Miałem takie przypadki. Rozwiązaniem było zastosowanie płynów Kontakt S i potem Kontakt U.


Kontakt S jest preparatem do oczyszczania styków z tlenków i siarczków oraz chroniącym przed korozją. Nie powoduje podwyższenia rezystancji i niepożądanych spadków napięć. Rozpuszczone przez Kontakt S tlenki i siarczki spłukuje się Kontaktem U.


Kontakt U - Uniwersalny preparat zmywający obwody drukowane z kalafonii, resztek topnika, tłuszczów oraz innych zabrudzeń typowych dla elektroniki.

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
GBM_Fan - dziękuję Ci pięknie! :) Nie omieszkam spróbować! Proszę napisz mi tylko gdzie mogę dostać takie płyny poza allegro?

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
GBM_Fan - dziękuję Ci pięknie! :) Nie omieszkam spróbować! Proszę napisz mi tylko gdzie mogę dostać takie płyny poza allegro?
sklepy elektroniczne

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Dokładnie, sklepy elektroniczne powinny mieć to na stanie. Jeśli problem nadal będzie się powtarzał spróbuj włożyć złożoną karteczkę pod styki w kartridżu. Możliwe, że w wyniku np. jakiegoś przetarcia lub dojechanego slotu w konsoli coś tam nie kontaktuje.

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Kurka obdzwoniłem wszystkie sklepy elektroniczne w moim mieście i żaden nie ma Kontaktów S i U, ale maja ogrom innych. Czy są jakieś inne oznaczenia (cyfrowe) tych preparatów?  Jak cytowałem post GBM_Fan'a do czego są te płyny to nie wiedzieli co doradzić... :(

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Kup na Allegro. Tu masz od jednego sprzedawcy. Lipa tylko, że jest na urlopie :P

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=134384&string=Kontakt&search_scope=userItems-134384

Poza tym głowy nie dam, że zastosowanie tych środków coś pomoże. Jeśli ostro szorowałeś już styki to może być coś innego. Ja bym zaczął od zrobienia podkładki, tzn. wsunąć przyciętą złożoną karteczkę pod styki żeby je lekko podnieść.

Można tez profilaktycznie wymienić baterię.

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Dzięki wielkie. Zamówię te kontakty i tak. :) Jeszcze nie jest na urlopie, dopiero za tydzień, więc jeszcze zdąży wysłać! :D (chyba)

Spróbuję też z karteczką, dzięki!