Autor Wątek: Robienie okładek do gier na Game Boy  (Przeczytany 1801 razy)

Offline krzysztofm30

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Robienie okładek do gier na Game Boy
« dnia: Styczeń 22, 2014, 22:58:45 »
ten temat to pewnie już był, ale jestem nowicjuszem więc może ktoś mnie nakieruje. Mam kilka gier na Game Boy'a i chciałbym zrobić do nich okładki, po wcześniejszym oczyszczeniu. Czy ktoś z Was już tym się zajmował, może się podzielicie, co i jak.

Przy okazji znalazłem fajną stronę i prostą w nawigacji, z której można ściągnąć okładki do gier (co prawda nie naklejki - które mnie interesują) - http://www.thecoverproject.net/

Może macie namiar na stronę z naklejkami ? i jak je zrobić ?

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Robienie okładek do gier na Game Boy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2014, 01:55:24 »
umiesz cokolwiek w photoshopie ? jeśli tak to sprawa jest prosta. Podpatrujesz jak wygląda oryginalna naklejka danej gry, mierzysz wymiary, tworzysz nowy obraz w PS o tych wymiarach ale w większej skali/rozdzielczości (stosunek boków musi być taki sam), znajdujesz w googlach jakies obrazki z tej gry - co CI sie tam podoba, logo nintendo, dodajesz logo z gry i tyle. A jeśli chodzi o okładki to zależy w czym trzymasz gry. Musisz znaleźć szablon (wymiary) np. pudełka po kasecie magnetofonowej i w PS wg szablonu wrzucasz kolejne części okładki i sobie ustawiasz wszystko co i jak chcesz. wiem ze napisałem to w wielkim skrócie, no ale jeśli masz opanowanego photoshopa lub podobny program to dasz rade, jeśli nie to przykro, będzie w ciul ciężko ;/
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]