Autor Wątek: którą część pokemonów lepiej kupić?  (Przeczytany 3329 razy)

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
którą część pokemonów lepiej kupić?
« dnia: Styczeń 24, 2014, 13:39:01 »
Witam, chciałbym sobie kupić pokemony. Mam game boya colora, i advance więc mam spory wybór gier. Którą część najbardziej polecacie. Ciekawie mi wygląda fire red/leaf green, słyszałem, że to jest remake red/blue. A te dwie gry wyglądają jeszcze lepiej. Lubię klasykę. Jaką grę byście mi polecili?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2014, 13:46:42 »
Yellow, Crystall, Leaf Green / Fire Red, Emerald.

Yellow - najlepsza moim zdaniem z I generacji. Crystall także, tylko z II (animacje Poków w walce). Emerald - najnowsza gra Pokemon na GBA :)

Uważaj tylko z kupnem... na allegro masa podróbek. Myślę, że najbezpieczniej kupować europejskie wersje.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 13:50:47 »
Dzięki, chyba najlepiej kupić tę z GBA. Ale, to się zobaczy, co będzie na allegro. Yellow raczej nie kupię, bo idea grania ashem z serialu, i chodzącego za mną pikachu nie za bardzo mi się podoba. Najbardziej lubianą, przezemnie generacją, jest ta pierwsza, spodobała mi się grafika w remakach. Chyba sobie fire reda kupię, bo tańszy od leaf greena.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 14:00:32 wysłana przez stasiek19 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:04:12 »
Wszystko chyba się rozbija o to, w jaką część każdy z nas grał najpierw i jakie ma w związku z tym wspomnienia.

Ja bardzo wysoko cenię wizerunki stworków (sprite'y) w danej grze, bo to właśnie one motywują mnie do trenowania stworków (nie bardzo mam ochotę trenować jakiś pasztet).

Na tej podstawie wybrałbym z pierwszej generacji na GB Classic - Blue/Red. Klasyczny gameplay, pierwsza odsłona Poków :) W Yellow wkurza mnie wiecznie chodząca za tobą elektryczna mysz, której nie sposób usunąć ani ewoluować. Sprite'y też o wiele mniej mi się podobały.

Z drugiej generacji poleciłbym Silver/Gold z dużym naciskiem na Silver. Co ciekawe jest to jedyna generacja, w której każdy sprite w podstawowych wersjach różnił się od siebie. Kwestia oczywiście indywidualnych preferencji, ale dla mnie KAŻDY sprite z Silver bije na głowę odpowiednika z Gold. W Crystal z kolei wymieszali sprite'y z Silver i Gold i dodali im jakieś cząstkowe animacje. Generalnie Crystal byłby najlepszym wyborem przez zasób contentu, możliwość zmiany płci itd. gdyby nie te nieszczęsne sprite'y, które czasami stoją lata świetlne niżej od Silver (np. Pidgeot :3).

Jeżeli chodzi o wersje na GBA to stawiam, je poniżej ww. Emerald a potem na końcu remake'i.

Silver:



vs

Crystal & Gold:



No sorry ale dla mnie na tym drugim wygląda jak jakaś spasiona kura :P

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:12:13 »
Rzeczywiście, jakby lepiej. Dobra, jeszcze się zastanowię a narazie znalazłem coś takiego http://allegro.pl/pokemon-firered-game-boy-advance-oryginal-i3913642023.html
Nie wiem czy oryginał, bo jakiś taki pomarańczowy kart. Reszta poków od tego sprzedającego jest 100% oryginalna

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:18:27 »
Nie, wszystko to piraty.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:25:46 »
Kurcze, lepiej zainwestuje, w blue lub red, bo obecnie trudniej je spiratować

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:50:00 »
Olej wersje podstawowe i kupuj dopracowane wersje specjalne, czyli Yellow z 1 i Crystal z 2 generacji.

Pikachu w Yellow sie nie przejmuj. Nie chcesz, to do komputera z nim i gotowe. Nikt cie tez nie nazywa Ash i gra nie nawiazuje nijak do serialu poza tym pikachu, z ktorym mozna zrobic porzadek.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:52:21 »
Albo od razu załóż jak ja skompletowanie wszystkich części i nie będzie problemu. Kolejność kupowania - co się trafi :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:04:45 »
Moje wybory:
I generacja - Blue, według mnie lepsze pokemony niż w Red. Nienawidzę hajpu na Yellowy. Jesteś tam zobowiązany do tego by zaczynać z nieewolującym Pikachu. A jeśli wolę Bulbasaura? To muszę przejść 25% gry. Poza tym wszystkie levele pośwęcone pikaczowi muszę nadrobić. Nie lubię Yellow, bo się opiera na anime i rujnuje od początku plany dream teamu.
II generacja - Crystal, sprite'y mnie nie obchodzą, a w Crystal jest więcej pokemonów.
III generacja - Emerald, o wiele więcej nowości i speszjal ficzerów niż w Ruby lub Sapphire. Jak chcesz remake'ów to weź Leaf Green. Jest odpowiednikiem Blue z perwszej geny i jest mniej hajpowane od FR.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:47:17 »
Ale się dyskusja wywiązała. Tak czy owak, nie kupię na pewno yellow. Tych z generacji nr. 2 tj. na GBC raczej też nie bo jakoś połączenie, pierwszych gier z kolorem też mnie jakoś nie kręci (Nawet w tetrisa, gram na czarno-białym trybie w GBC) Jak już, mówiłem najbardziej mi zależy, na poznaniu przygód trenerów pokemonów, od początku. Dlatego kupię, albo Red/Blue, lub Fire Red/Leaf Green. Jeśli nie znajdę ich to kupię pewnie cokolwiek, byle nie yellow. Poza tym jak patrzę na allegro, to nikt tego nie sprzedaje, a jak sprzedaje, to za dwie stówy. Wnerwia mnie też, że znajduję więcej wersji niemieckich, niż angielskich. Chyba poczekam na lepsze czasy

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2014, 16:11:16 »
No to kup cokolwiek, co tu filozofowac. Pytales o opinie, to dostales ich az nadto. ;)

Protip: rozwaz przejrzenie listy jakie poki sa w jakiej wersji do zlapania, chyba ze nie chcesz sobie psuc niespodzianki.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2014, 17:11:52 »
Blue jest zdecydowanie lepsze od Red. Dość powiedzieć, że Bellsprout to jedna z moich ulubionych linii zarówno w 1 jak i 2 generacji. Yellow ma pare dziwnych decyzji typu dostajemy 3 startery (zresztą nie ma się co oszukiwać, gra była zrobiona tak żeby oddawać wydarzenia z anime) przez co wypada mniej klasycznie. Konieczność dokonania kluczowego wyboru na początku gry fajnie oddawała wyjątkowość starterów, wiadomo można było się wymienić, ale nikt nie chciał się pozbywać swojej karty przetargowej, zwłaszcza w czasach gdy nie można było robić jajek. Same sprite'y też były robione już pod anime. W Blue/Red mamy jeszcze do czynienia z nieco bardziej poważnymi wizerunkami stworków, śmiem powiedzieć, że to najdoroślejsze, oficjalne arty Pokemonów, którym najbliżej do klasycznych RPG'ów, a nie przesłodzonych pluszaków w pastelowych kolorach. Nie mówie, że Yellow jest złe, ale w pierwszej generacji moim zdaniem lepiej wypada core'owa rozgrywka z R/B.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2014, 17:36:13 »
Za młodu jarałem się Yellow zwłaszcza za jakąś tam zgodność z anime. Teraz to szczerze mówiąc nie mógłbym się zdecydować na konkretną grę. Mam podobny problem w tym momencie, kiedy mam red, blue i yellow - w którą zagrać po skończeniu Zeldy Link's Awakening. Chyba będę losować :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:43:17 »
Pozostaje metodą, ende due like fake

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: którą część pokemonów lepiej kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2014, 21:15:14 »
Kupiłem Pokemony Shapirre, przyszły oryginalne i w dobrym stanie. Temat do zamknięcia