Autor Wątek: Harvest Moon GBC  (Przeczytany 1858 razy)

Offline star11saver

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Harvest Moon GBC
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:16:43 »


Witam. Czy któraś z koleżanek lub któryś z kolegów forumowiczów miał do czynienia z grą Harvest Moon GBC? Konkretnie chodzi o zagadnienie zapisywania stanu gry. Gra nie zapisuje się. Na początku podejrzewałem zużycie baterii, lecz po poszukiwaniach odpowiedzi w sieci, okazało się, że nie jestem jedynym posiadaczem HM GBC, którego ten problem spotkał. Odpowiedzi znalazłem dwie:
1. Gra zapisuje się automatycznie, zawsze po wyłączeniu konsoli - u mnie, jak i u innych, tak się nie dzieje.
2. Gra zapisuje się, kiedy "idziemy spać" (w grze oczywiście). Tu jest ciekawiej, ponieważ po godzinie grania "poszedłem spać", wyłączyłem konsolę na 10 minut, następnie włączyłem i ku mojej uciesze opcja "continue" była dostępna. Pograłem kolejne pół godziny, "poszedłem spać", odłożyłem konsolę na godzinę, po ponownym włączeniu dostępna była jedynie opcja "start", czyli wszystko od początku. Również z lamentami tego typu spotkałem się wśród internacjonalnych internautów - "Gra nie zapisuje się zawsze!" krzyczeli... tylko w innych językach...
Chcę się upewnić, czy wymiana baterii w ogóle coś zmieni, czy może istnieje jakiś inny magiczny sposób na zachowanie stanu gry.
A już prawie dorobiłem się krowy!!!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Harvest Moon GBC
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:24:15 »
Obstawiam zużytą baterię :)

Offline star11saver

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Harvest Moon GBC
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:48:29 »
Moje przemyślenia zmierzają w tym samym kierunku, zatem... lutownica w dłoń!
Aha, czy śrubokręty z końcówką "do gier" są gdzieś dostępne, czy posiadają je jedynie najbardziej zaufani pracownicy laboratorium Nintendo?

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Harvest Moon GBC
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:42:49 »
przyłączam się do pytania o sprzęt potrzebny do rozkręcenia kartridża, bo w jednej grze lekko mi się poluzowała śrubka i 1 część kartridża leciutko lata ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]