Autor Wątek: Najlepsza wersja pokemonów na gba?  (Przeczytany 3232 razy)

Offline ghostartur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Najlepsza wersja pokemonów na gba?
« dnia: Grudzień 03, 2016, 18:33:27 »
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem GBA advance sp. Jestem ciekawy którą wersję pokemonów polecacie, gdyż jest ich dużo i dla laika takiego jak ja ciężko się zorientować co, jak i dlaczego :) . Poszperałem trochę i w podobnych tematach ludzie pisali, że najlepsza jest wersja Crystal(chyba chodzi o pierwszą generację), natomiast część polecała wersję Emerald(która jest nowsza z tego co się zorientowałem). Zależy mi przede wszystkim na długiej i zróżnicowanej rozgrywce, sam znam tylko pierwszą generację poków, więc chciałbym żeby można było je łapać w wersji którą polecicie. Za wszystkie porady serdecznie dziękuję.

PS: Miałem trochę problemów z wyborem odpowiedniego działu, więc jeśli się pomyliłem, to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Najlepsza wersja pokemonów na gba?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2016, 20:48:49 »
O rany. To żeś walnął pytanie. Pewnie będzie tyle odpowiedzi co użytkowników :)
Mi najlepiej grało się przy Yellow, ale to ze względu na sentyment. Ostatnio pierwszy raz zagrałem w silvery i pomimo pierwszego "WOW!" jak znalazłem ten słynny bug z kopiowaniem przedmiotów to gra w zasadzie straciła dla mnie sens. A razem z nią cała pierwsza generacja, bo przecież jest kompatybilność wsteczna poków z 1gen. Crystal/Emerald/Ruby podobały mi się, ale coraz to nowsze generacje pokemów już nie mają dla mnie tego samego klimatu. Na szczęście ktoś mądry wpadł na pomysł żeby zrobić pokemony w wersji FireRed i to właśnie te polecam najbardziej. Dobry stary klimat 1gen tylko dostosowany do możliwości advance'a.

Offline ghostartur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Najlepsza wersja pokemonów na gba?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2016, 22:07:41 »
Wiem, że temat jest ciężki, bo wiele osób przez sentyment nie dostrzega wad poszczególnych części i tak naprawdę sympatia do poszczególnych generacji ma duże znaczenie. Wychowałem się na 1 generacji i nie ukrywam, że na niej najbardziej mi zależy. Wobec tego Fire powinno sprostać moim oczekiwaniom co do długości i zawartości?

edit: Jeśli zdecydował bym się na fire to w zasadzie mogę szukać także leaf green, gdyż według tego linku http://www.pokemony.com/pokemon-63-286-Pokemon-FireRed-LeafGreen-Roznice jedynymi różnicami jest kilka ekskluzywnych pokemonów dla poszczególnych wersji?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 00:20:43 wysłana przez ghostartur »