Autor Wątek: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP  (Przeczytany 11108 razy)

Offline herbi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
[GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:15:58 »
Witam,

Czy istnieje możliwość aby znawcy tematu napisali 20 gier w które każdy posiadacz Gameboy Advance zagrać powinien? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 16:04:12 wysłana przez GBM_Fan »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:30:42 »
Ciężka sprawa. Zależy jaki gatunek gier preferujesz. Moja lista wygląda tak (alfabetycznie):

Advance Wars
Advance Wars 2: Black Hole Rising
Castlevania: Aria of Sorrow
Castlevania: Circle of the Moon
Castlevania: Harmony of Dissonance
Denki Blocks!
Fire Emblem
Fire Emblem: The Sacred Stones
Gradius Advance
Kirby & the Amazing Mirror
Kirby: Nightmare in Dream Land
Mario vs. Donkey Kong
Mega Man Zero (jeśli się spodoba to kolejne części też, czyli 2, 3 i 4)
Metroid Fusion
Metroid: Zero Mission
Ninja Five-O (aka Ninja Cop)
Polarium Advance
Puyo Pop
Super Mario Advance
Super Mario Bros. 3
Super Mario World
Wario Land 4
WarioWare, Inc.: Mega Microgame$!
Yoshi's Island

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2011, 12:44:24 »
Lista gier w ktore kazdy zagrac powinien a moje najlepsze typy moga sie troche roznic, no ale zobaczmy (kolejnosc jest bez znaczenia):

Dotstream
Rhythm Tengoku
Boktai
Advance Wars
Pokemon Fire Red
Mother 3
Metroid Fusion
F-Zero Climax
Super Mario Advance 3
Wario Land 4
Kururin Paradise
Mega Man Zero 2
Guru Logic Champ
WarioWare
Drill Dozer
Polarium Advance

Pozwole sobie nie dorzucac do w/w nic na sile tylko po to zeby wyszlo rowne 20 tytulow.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2011, 13:16:01 »
Wszystko jest kwestią indywidualną, a często decyduje też bardzo prosta sprawa: gramy w to co mamy, czasem nie znając (lub znając ze słyszenia) innych ciekawych gier. Jeśli o mnie chodzi, to wymienię te gry, które mam/miałem w swojej kolekcji i w przypadku których mogę stwierdzić, że faktycznie są super. Nie będę natomiast wymieniał gier, o których jedynie słyszałem, bo to by było bez sensu.

Kolejność dowolna:

Golden Sun
Golden Sun 2
Metroid Fusion
Metroid Zero Hour
Final Fantasy 6
Advance Wars
WarioWare
Mario & Luigi Superstar Saga
Pokemon Fire Red
Caslevania Circle of The Moon
Zelda Minish Cap
Zelda A Link to The Past
GTA Advance
Super Mario Advance 3
Super Mario Advance 2
THPS 2
Doom 2 (naprawdę to lubię ;)
Sword of Mana
Lufia The Ruins Of Lore
Kirby

Offline herbi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2011, 18:29:00 »
Dziękuje, dziękuje
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2011, 08:40:52 wysłana przez herbi »

Offline herbi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 08:42:11 »
Przepraszam że dwa posty pod sobą moje, ale jak edytowałem poprzedni to pewnie nikt nie widział i dlatego nie odpowiedział, więc zadaje pytanie:

1.Czy jest na GBA gra Chrono Cross z PSxa ? Lub coś bardzo przypominający jej styl ?

2.Czy jest na GBA jakaś dobra gra o "łowieniu ryb" ?

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 10:02:14 »
1. Chrono crossa nie ma. Chrono trigger jest na DS.
2. Nie mam pojęcia o typowo wędkarskich grach. Ale w grze jRPG Breath of Fire można łowić ryby, ale nie ma to wiele wspólnego z realnym łowieniem.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:49:15 »
Na GB Color jest Legend of the River King oraz Legend of the River King 2, seria o łowieniu ryb. Coś jak saga Harvest Moon (zresztą od tego samego developera - Natsume) tyle że głównym celem jest zostanie królem jeziora xD

     

Offline adf1985

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2011, 13:05:15 »
1. Golden Sun
2. Golden Sun 2 - te 2 RPG są na tyle genialne, że ja, niezbyt lubiący tego rodzaju gry spędziłem grając w nie najwięcej czasu spośród gier na GBA. Absolutny must have ponad wszystkie gry na GBA.
3. Advance Wars
4. Sonic Advance
5. Sonic Advance 2
6. Wario Land 4
7. Tony Hawk's Pro Skater 2
8. Tony Hawk's Pro Skater 3
9. Mario Kart Advance
10. Doom
11. Doom 2
12. Zelda Minish Cap
13. Kirby's Nightmare in Dreamland

Kolejność nie ma znaczenia. Mariolandy wogóle mi nie podeszły na Advance. Podobnie nie spodobał mi się Sonic Advance 3, ani Advance Wars 2 - przekombinowane.

Offline areek86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:13:09 »
Tak... Golden Sun.... cud miód . Wracam to tej gry . Jak byłem młodszy nie poradziłem sobie z ostatnią walką. Ale teraz ich rozniose:)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:48:56 »
Tak... Golden Sun.... cud miód . Wracam to tej gry . Jak byłem młodszy nie poradziłem sobie z ostatnią walką. Ale teraz ich rozniose:)

Jak juz odpowiedziales na post sprzed dwoch lat to podaj chociaz swoja liste, moze temat sie obudzi. ;)

Moja lista powyzej o dziwo wciaz aktualna na pierwszy rzut oka.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:27:34 »
Wciąż aktualna, bo w ciągu tych dwóch lat nie wyszła, żadna gra na GBA. ;)

Offline areek86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2014, 12:38:17 »
Hmm moje top...
1 Golden Sun, no grafika miodzio jak zobaczyłem pierwszy raz u kumpla walke to chciałem to mieć.:) I miałem
 fakt ze pirata... z giełdy przy polach mokotowskich, grunt ze sie zapisywała .
2 Zelda Link's Awakening to z colora ale bardzooo ją lubie . pierwsza wersja była kupiona z pocketem i była po niemiecku wiec daleko nie zaszedłem ale jak kupiłem za... 10 zł(12/13 lat temu) w stanie zajefajnym in english to studiowałem słownik żeby ją przejśc:) (teraz zrobie to jeszcze raz:))
3 ...Pokemony:) (red)w tych latach to był hit i ja też w to cisłem zabrała mi kilkadziesiąt godzin z życia wiec musi być na tej liście , no lubiłem ta gre.
4 Yoshi Island ... no kurde jak widze ze nie ma tej gry na innych listach to nie kumam.
5 Wario Land 2 3 4:)
6 Mario Kart super circuit no wyscigi w które można grać :) 
7 Tony Hawk proskater 2
 nie miałem wielu gier przeważnie co tydzień lub 2 wymieniałem je na giełdzie wiec pewnie sporo dobrych tytułów mnie omineło. Ale wracam to męczęnia konsolki:)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2014, 13:12:50 »
@GRAnith: Racja, ale gusta sie zmieniaja a niektore tytuly starzeja lepiej lub gorzej.

@arek86: U mnie jest Yoshi's Island (jako Super Mario Advance 3), ha!

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2014, 13:47:18 »
   Też przed laty tak wymieniałem gry. Teraz bardzo żałuje. Do dziś mam listę tytułów, które przewinęły mi się przez ręce. To były czasy GB! Za każdym razem wymieniałem hit na hit. Teraz wiele z tych gier to kolekcjonerskie rarki.


Hmmm u mnie:

1. Metoid Fusion
2. Metroid ZM
3. Mario & Luigi SS
4. Mario vs Donkey Kong
5. Tactics Ogre
6. Final Fantasy Tactics
7. Zelda LttP
8. Advance Wars 1
9. Castlevania AoS
10. Summon Night Swordcraft Story
11. Lunar Legend
12. Cima The Enemy
13. Lufia The Ruins of Lore
14. Sword of Mana
15. Wario Ware
16. Golden Sun
17. Mario Kart
18. Mother
19. ...
20 ...

2 ostatnie na później :) jeszcze jest do pogrania troche.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:23:53 »
Widzę że ograłeś i cenisz Lufia The Ruins of Lore. To rzadka gra i chyba nigdy nie słyszałem by ktoś o niej wspominał. Nie widziałem jej też u Ciebie w kolekcji. Cima The Enemy też nie jest za popularną grą. Summon Night Swordcraft Story to już popularniejsza seria ale trudna do kupienia i droga. Warto się za nie zabrać? Cima jest jedynie do zdobycia poniżej 50zł z tych gier zdaje się.

Od siebie dodam że warto sprawdzić Super Robot Taisen Original Generation pierwszą oraz drugą część. Sam nie miałem okazji bo podobnie jak Summon czy Lufia to drogie i rzadkie gry. Ale z oglądania gmpl można śmiało stwierdzić iż to super taktyki. Klimatem i wyglądem jak Zone of the Enders ale jakością pewnie nieporównywalnie lepsze.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2014, 19:12:53 »
  Moje TOP to niekoniecznie tytuły, które polecam każdemu. Gdybym miał wystawić swoją dwudziestkę dla masy to dorzuciłbym pewnie Kirby, Warioland itp.;rezygnując właśnie z wyżej wymienionych rpgów.
   Generalnie najlepiej z tej trójki prezentuje się Summon Night; jedna z wybitnych, mało popularnych gier; ceniona jedynie w niektórych kręgach graczy. Pozostałe dwa tytuły to niszowce; co dla niektórych jest właśnie powodem do ich zakupu. Jeśli lubisz takie; a wiem, że lubisz :) To możesz łyknąć. Ostrzegam jednak, że powszechnie uznawane są za ubogie i obiektywnie nudne. U mnie to też sprawa sentymentów i takich tam. Nie wiem jak oceniłbym je teraz; ale z pewnością kupiłbym Summon Night kosztem dwóch pozostałych.

Przede mną jest jeszcze zachwalana Riviera, więc zobaczymy czy wbije się do klasyfikacji.
   

Słusznie zauważyłeś, że nie mam ich w kolekcji. Na początku swojej ostatniej wypowiedzi wspomniałem o wielkim żalu dotyczącym pozbycia się dawnych zbiorów. Cime i Summona sprowadzałem z baya; Lufia trafiła mi się na miejscu jakieś 8 lat temu. Europa dostała po tyłku w przypadku tych tytułów. Dziś nie mam już żadnej z tych gier :)


PS: W mojej kolekcji na forum są jedynie gry, które są ze mną najwcześniej od Grudnia 2011. Nie licząc niektórych gier z Classica, Colora i Zeldy na GBA. Początkowe zamierzałem zdobyć tytuły, które miałem kiedyś; jak widać jeszcze się nie udało, ale za to wpadło dużo innych bajerów.
   

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2014, 22:00:23 »
Wiadomo te topy tak mają, ja sam wyżej cenię wiele gier które powszechnie nie uchodzą za hity i na odwrót. Głównie dlatego iż cenię fabułę / klimat gry, a klimat może pojawić się wszędzie nawet w mało znanym crapie. Przykładem jest chociażby Zone of the Enders na GBA które jako taktyk jest słabe, ale ma klimat.

Dzięki za informacje odnośnie tych gierek, może kiedyś uda mi się je gdzieś tanio wyłapać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2014, 02:30:33 »
Obawiam się, że nie uzbierał bym tych 20 tytułów.

Offline Link

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: [GBA] TOP 20 Gier na Gameboy Advance SP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2014, 02:45:03 »
Mam lekko podobny problem z moim top20 z tym, że te pierwsze 5-10 gier mógłbym wymienić zawsze w takiej samej kolejności. Tak o tyle wymienienie następnych 10 będzie zależeć, tylko i wyłącznie od mojego samopoczucia, toteż ich kolejność będzie się często zmieniać.