Autor Wątek: Rzadkie, mało znane gry  (Przeczytany 23346 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:20:50 »

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:22:51 »
Hmm.. -.0
Oryginalna? ;]

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:24:39 »
Jak na moje oko to oryginał :D

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:41:19 »
Ponoć jest wersja na GBA jest strasznie średnia ;/

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:23:23 »
Oglądałem gameplay z JJ i właśnie widzę że gra jest.. nieciekawa. Nie ma tego czegoś co było w wersji na PC

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 20, 2010, 16:29:16 »
Ja też się przymierzałem kiedyś do jej kupna, ale.. nie warto ;/

marlo92

  • Gość
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 19, 2010, 20:04:32 »

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 20, 2010, 19:48:32 »
Ale tytuł Go! Go! Beckham! Adventure of Soccer Island dosłownie miażdży, właściwie słysząc go ciężko sprecyzować z czym mamy doczynienia. Piłka nożna? Przygodówka? A może piłkarski RPG? :D

No nie mów, że nie znałeś? W czasach świetności GBA dosyć popularna gierka, koleś nawet miał oryginał. Kto by pomyślał, że będzie tego taka rarka.

http://cgi.ebay.com/GO-GO-BECKHAM-GBA-Gameboy-Advance-NEW-SEALED-/140464409493?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20b454cb95

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 20, 2010, 20:23:00 »
Nie każdy w czasach świetności miał GBA i gry nań :)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 20, 2010, 20:27:44 »
Ok, to jesteś usprawiedliwiony. ;P

Swoją drogą ładnie stoi na ebayu, chyba jedyny egzemplarz.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 20, 2010, 20:34:39 »
Mam BOXa :]

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:29:02 »
Kolejna gra platformowa, która na eBay schodzi za grubą kasę (około 500zł) to Shantae na GBC. Wygląda świetnie. Grał ktoś?

Odkryłem też grę Wario Land na konsolę Virtual Boy. Niestety ze względu na brak dostępu do tego sprzętu będę grał na emulatorze, ale ponoć można z okularami 3D uzyskać podobne efekty przestrzenne jak na konsoli. Pograłem przez chwilę i muszę przyznać, że gra jest świetna. Jak zwykle Wario wymiata :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:20:30 »
Kolejna gra platformowa, która na eBay schodzi za grubą kasę (około 500zł) to Shantae na GBC. Wygląda świetnie. Grał ktoś?

Sequel tej gry dostał w tym roku na IGN status Game of The Year na konsolę Nintendo DS. Zapewne stąd takie szaleństwo związane z oryginałem.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:36:15 »
Raczej nie, Shantae na GBC już sporo czasu na eBay schodzi za 500zł i więcej. Zresztą podobnie jest z Ninja Cop na GBA. Myślę, że tu bardziej mają wpływ listy "the best of...", które swego czasu pojawiły się na Rocket Boy czy IGN.

Logan

  • Gość
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 25, 2010, 23:42:17 »
Chyba wszystkie części Bombermana na GBC to unikaty. Było tego trochę, od klasycznych, poprzez pseudo-RPG a nawet platformówkę. Trzeba przeglądnąć e-bay ;)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 01, 2011, 21:46:12 »
Dotarłem do postu o Roboponie i zdałem sobie sprawe że kiedyś chwilowo się zagrywałem <łezki w oczkach>... na Emulatorze :( Spróbuję ja znaleźć na ebay i spędzić nie jeden wieczór.

Co do perełek, rzadko spotykanych gier:

Pamiętacie taką grę na Nesa jak Gimmick? Powstał (o ile dobrze pamiętam) wcześniej niż Kirby, ma podobny art-style (dla mnie perełka; świat tej gry i stworki poprostu kocham). Z tego co pamiętam, art creator sworzył podobny styl świata dla gry GameBoy'owej. Jak ona się nazywała... Zrobię jeszcze dziś update jak znajdę nazwę. Dla mnie ta pozycja będzie osobistym must-have.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:04:13 »
Może (a nawet na pewno) chodzi ci o Trip World? ;> Dorwanie kartridża to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach :P

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 02, 2011, 07:08:58 »
Tak jest. Chodzi wlasnie o Trip World. Troche się człek na szuka, ale przyjdzie taki dzień że zdobęde tą gre.
Jak ktoś nadal poluje na Robopona:

http://cgi.ebay.pl/Game-Boy-Color-Robopon-Sun-Version-NEW-/370488760684?pt=Video_Games_Games&hash=item5642d9d96c

Gdyby tylko wypłata była wcześniej. Trudno :(

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 23, 2011, 01:04:58 »
Witajcie. Niedawno, pod wpływem zaznajomienia się z serią artykułów "Hidden Gems" i "Game Boy Games That Pushed The Limits of Graphics & Sound" na stronie racketboy.com doszedłem do wniosku, że można by lekko zmodyfikować artykuły top 10 na GB/GBC na GBForever, dodając na końcu listę wszystkich innych gier, które nie zdołały się zakwalifikować do 10 najlepszych, ale ze względu na swoje specyficzne przymioty, zasługują na wypunktowanie. Lub inaczej - nie wypada o nich zapomnieć.

Jestem otwarty na wszelkie wasze sugestie dot. formy i treści. Uważam, że społeczność entuzjastów tej serii handheldów ma o wiele większą wiedzę ode mnie w kwestii gier, gatunków itd. Na forum są ludzie dysponujący o wiele większym bagażem doświadczeń i wiedzą aniżeli ja. Jednocześnie jestem świadomy (jak nauczyło mnie doświadczenie), nad ogólnym konceptem musi ktoś sprawować pieczę, żeby całość reprezentowała pewien poziom i trzymała się kupy. Owa lista, opis gier, jak zwał tak zwał, stanowi coś w rodzaju kompromisu między jednym a drugim rozwiązaniem. Tak przynajmniej ja myślę.

Jeżeli chodzi o moją wizję, to widziałbym pod każdym z topów coś w rodzaju tego spisu, który oczywiście byłby odpowiednio zmodyfikowany:

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=15

Czyli okładka gry, nazwa, fakultatywnie opis. Całą listę pogrupowałbym ze względu na gatunek danej gry np. platformery, RPG, Puzzle etc.

Założenie jest takie - stworzyć wygodną w przeglądaniu listę pozycji naprawdę wartych uwagi, dla osób które szukają gier podobnych lub stanowiących tytuły komplementarne tych z topu. Idea nie ma na celu kalkowanie artykułu z racketboy'a. Jeżeli mam być szczery, nie lubię takiego powielania treści - ktoś wpadł na pewien pomysł i zrealizował go w przystępny sposób. Nie ma sensu pisać drugiego artykułu na bazie tamtego. Jednakże osobiście nie zgadzam się ze wszystkimi pozycjami w ich zestawieniu. Pewne z nich to wyłącznie ciekawostki, w których kuleje 90% rzeczy na czele z gameplay'em, a pozostałe 10% jest faktycznie interesujące bo odróżnia się od ogółu np. oprawa. Co z tego że graficznie Alone in the Dark kozaczy skoro jest kompletnie niegrywalny i prędzej wyląduje w gofrownicy niż w czytniku naszej konsoli. Z kolei niektóre to prawdziwe perełki np. Shantae, które łatwo przeoczyć ze względu na problemy z dostępnością kartridża czy cenę.

Do was forumowicze kierują prośbę/pytanie - jakie tytuły waszym zdaniem warto by dodać do owej listy?

Moje typy, proszę o zbesztanie lub aprobatę i przede wszystkim kolejne typy! Każdą pozycję przeanalizujemy i przetłoczymy przez bagna małopolski :)

Możecie mnie nazwać leniem, dlatego proszę was o pomoc :P Od prawie 2 lat piszę ten top 10 GBA, który powstaje w ogromnych bólach. Wiele osób zapewne podważy całą tę idee topów, bo każdy kieruje się jednak swoim gustem w doborze, lecz może jednak znajdzie się na świecie ktoś kto faktycznie przeczyta i wybierze coś dla siebie. Jeżeli chociażby jedna taka osoba istnieje, to ja jestem gotów spiąć dupę i zrobić co do mnie należy ;p

GB Color:

Platformówki:

1. Shantae
2. Koro Koro Kirby
3. Wario Land 2

Zręcznościowe, Puzzle:

1. Pokemon Puzzle Challange
2. Game and Watch Gallery 2, 3

RPG:

1. Survival Kids
2. Pokemon Traiding Card Game
3. Magi Nation
4. Lufia: The Legend Returns
5. Dragon Warrior III
6. Dragon Warrior Monsters 1,2

Składanki:

1. Game and Watch Gallery 3

GB Classic:

Platformówki:

1. Kid Icarus

Puzzle:

1. Dr. Mario
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 01:17:35 wysłana przez Antari »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:49:29 »
Chrzanic top listy, bo do nich kazdy ma (slusznie lub nie) jakies uwagi; zrobic za to tak dobre zestawienie jak tutaj:

http://neogaf.net/forum/showthread.php?t=316510