Autor Wątek: Ukrycie działu o okazjach  (Przeczytany 4613 razy)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Ukrycie działu o okazjach
« dnia: Grudzień 06, 2013, 16:37:49 »
Co myślicie o ukryciu działu z okazjami na aukcjach i udostępnieniu go tylko dla zalogowanych? Myślę o tym dlatego, bo sądzę, że niektóre promocje mogą być podkradane przez Szalitara, lub innych cwaniaków-gości forum. A tego raczej nie chcemy, bo często widzę tam post z informacją o niezłej okazji, a tam napis ,,aukcja zakończona", a jakoś nikt później nikt się nie chwali zakupem, lub po prostu pisze ,,dzięki :D". Jak myślicie?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2013, 17:30:41 »
Po to jest wątek by coś wrzucić i by "kto pierwszy - ten lepszy" skorzystał. Linki które tam trafiają zwykle wcześniej rozsyłane są na komunikatorach, nikt nie kupi to ląduje na forum publiczne. Po to to jest, chowając cokolwiek nic nie uzyskasz, poza tym że będzie mniej chętnych się zarejestrować (bo na pierwszy rzut oka forum nie będzie tak ciekawe)

Strony które się chowają za zasłoną logowań, ukrytych działów, dzialików itp., zwykle same chowają się ale we własną pułapkę uzyskiwania małej liczby gości.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2013, 22:11:45 »
A ja jestem na tak. Tworzy sie jaka społeczność, to czemu ma się ona dzielić z "obcymi". A takich nowych, co wchodzą tylko do działów handlowych nikt nie potrzebuje.
BDG ALL DAY

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:12:27 »
Jestem za tak. W końcu to forumowicze dzielą się tymi informacjami z innymi forumowiczami. Jestem za.
Doda to smaczku ekskluzywności.

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:35:12 »
Tak jak powiedział Mario ;)
Poza tym to jest jakby bonus po rejestracji ;) A może dostęp od ilości postów jeszcze nałożyć?
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:40:23 »
Keitaro,właśnie forum nie jest tak mało znane jak się wydaje. W większości czasu (oprócz primetime'u około od dwudziestej do dwudziestej drugiej) odwiedza nas więcej gości niż użytkowników. Jest ich według mnie średnio sześciu w każdej chwili. Sądzę, że ekskluzywność tego działu będzie raczej zachętą do zarejestrowania się, a nie zniechęceniem.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:45:52 »
Tylko że nowi nie wiedzą o istnieniu ukrytych działów. Tak jak tutejsi zarejestrowani zwykli użytkownicy nie wiedzą jakie działy mają admini itd.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:50:30 »
No to przecież można napisać w miejscu rejestracji napisać: ,,Rejestrując się: możesz komentować tematy,dostajesz dostęp do ukrytych działów itd."

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:54:07 »
No ale ktoś wtedy musi kliknąć rejestrację, czyli chce się zarejestrować niezależnie od tego co widzi na forum :D

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2013, 00:00:24 »
No to można dodać napis ,,zachęcamy do rejestracji" i ,,zalogowany użytkownik dostaje dostęp do...":DD

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2013, 00:10:45 »
Lepszy świadomy wybór aniżeli taki, podyktowany jedynie chęcią uzyskania dostępu do danego działu. Podobnie wygląda to w przypadku userów rejestrujących się jedynie w celu sprzedania swoich rzeczy w dziale giełda. 1 temat, 1 post i więcej nikt o nich nie słyszy.

Na forum stawiamy na tę pierwszą grupę użytkowników, osoby, które chcą z nami zostać na dłużej i mają coś ciekawego do przekazania. Duża ilość userów to tak naprawdę wcale nie powód do dumy jeżeli aktywnych jest zaledwie kilku :P Fajnie przeczytać później, jak było np. z NintendoPassion, że zarejestrowaniu towarzyszy świadoma decyzja danej osoby, która przez jakiś okres czasu śledziła forum z punktu widzenia "gościa".

Blokowanie tematu promocji w dalszej kolejności pociągnęłoby za sobą inne działy takie jak "czy warto kupić", czy "czy gra jest oryginalna", "ostrzeżenia przed aukcjami" itd.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2013, 00:22:46 »
Antari: Tak, to prawda, że lepiej byłoby bez takich giełdziarzy jednopostowych, ale już mówiłem o tym, że ustalając pewne zasady można byłoby ich kasować.
Mam nowy pomysł. Działy te mogą być ukryte, ale tylko w części np. Gość widzi, że taki temat istnieje, widzi jego twórcę, ile ma stron i datę ostatniego postu, lecz nie może zajrzeć do treści.
Ograniczenie działu ostrzeżeń byłoby szalone, bo nie jesteśmy chyba aż tacy by nie ukazywać gościom kogo powinni unikać.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:25:56 »
Ja tam zgadzam się z Keitaro i Antarim.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:38:21 »
Ja tam zgadzam się z Keitaro i Antarim.

Ja rowniez.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:39:29 »
A ja jestem za tym żeby na jakąś chwilę zamknąć dział 'giełda' :3.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:40:28 »
Ja się również zgadzam z "górą" :) Nie ma sensu tego ukrywać, ponieważ żyjemy w takich czasach, że jak się pojawia jakaś prawdziwa promocja na allegro, to zwykle znika w przeciągu maksymalnie paru minut. Wątpię by ktoś tu siedział tylko dla promocji, bo ich w ostatnim czasie na forum pojawia się znikoma ilość. Według mnie dobrze jest jak jest.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:41:32 »
Dla mnie wszystko jedno :) raczej radzę sobie sam, ew. coś wrzucę. Mnie nie przeszkadza wolny dostęp.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:10:29 »
To jak? Wyniki kształtują się na większość jest za, ale wśród osób przeciw są wszyscy administratorzy, więc chyba ,,ustawa" odrzucona, co?

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2013, 00:24:04 »
Liberum Veto :P
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline xSkyer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ukrycie działu o okazjach
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:14:45 »
Może i zarejestruje się więcej osób , ale większość nie napisze żadnego posta.