Autor Wątek: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015  (Przeczytany 10198 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:55:57 »
Mniej więcej w połowie lutego 2015 roku strona główna oraz forum portalu GBForever z niewiadomych przyczyn przestała działać. Po próbie wyjaśnienia u naszego niedoszłego dostawcy, który miał swoją siedzibę na terenie USA, otrzymaliśmy informację, że padł im główny dysk, na którym przechowywali dane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie robili kopii zapasowych. My także, za wyjątkiem kopii zapasowej sprzed roku. Byliśmy przekonani, że dane są bezpieczne. Myliliśmy się.

Kilka następnych miesięcy upływało pod znakiem ogromnie utrudnionej korespondencji, której wizualna postać przybrałaby formę rozmowy ze ścianą. Każda, nawet najdrobniejsza kwestia typu problemy z płatnością za domenę, była rozstrzygana w terminie kilku tygodniowym, dość powiedzieć, że nie z naszej winy. Przez cały czas byliśmy zapewniani, że dane sprzed awarii są możliwe do odzyskania, gdyż oddali dysk do regeneracji. Dodatkowo pojawiła się możliwość korzystania z ich usług hostingowych przez rok czasu za darmo. Doprawdy kusząca propozycja. Kto w tym miejscu rozpoznał spisek i rozwiązał zagadkę ten król. Logika za pośrednictwem dostępnych przesłanek nakazywała jednak biernie czekać i obserwować rozwój wydarzeń.

Po wielu miesiącach zbywania nas i rzucania ochłapów informacji przebrała się jednak miarka. W międzyczasie wypłynął problem z domeną GBForever.net. Gdy podjęliśmy próbę jej przetransferowania okazało się, że procesu tego nie można skończyć bez ingerencji ze strony dostawcy. Ostatecznie, mimo zaangażowania określonych środków pieniężnych zarówno w opłacenie transferu jak i domeny NET na okres 1 roku, nie udało nam się doprowadzić go do skutku.

W obliczu takiej sytuacji stanęliśmy przed wyborem - czekać kolejnych kilka miesięcy na odpowiedź ze strony dostawcy i próbować się z nim mocować, czy kolejny już raz w historii sceny GB, porzucić domenę i postawić portal na nowej od razu. Tu i teraz. Ostatecznie, z uwagi na ogromne zdegustowanie, zmęczenie i zażenowanie zaistniałą sytuacją wybraliśmy drugą opcję, dzięki której jesteście w stanie czytać powyższe słowa.

Mówiąc po ludzku - w momencie, gdy zarówno fizycznie jak i mentalnie opadły mi juz ręce, przekazałem ratowanie projektu w ręce GBM_fana. Ten po wielu godzinach intensywnej pracy postawił portal + forum oraz uporał się z kilkoma problemami natury technicznej. Po kilku pomniejszych zabiegach czysto kosmetycznych, portal GBForever i forum stanęło na nogi w niemal niezmienionej formie dnia 21.06.2015. Na dzień dzisiejszy podjęta została decyzja o postawieniu strony na domenie GBForever.pl.

W kwestii różnic względem stanu sprzed awarii - strona główna utraciła słownie 3 komentarze i kilka pomniejszych grafik, które w najbliższym czasie zostaną uzupełnione. Wszystkie aktualizacje zostały uratowane. Gorzej wygląda kwestia forum, które prężnie działało jeszcze kilka miesięcy temu. Niestety z przykrością informuję, forum powróciło w stanie z połowy roku 2014. Oznacza to, że wszystkie osoby, które utworzyły swoje konta po tym okresie będą zmuszone do utworzenia kont na nowo, jeżeli nadal są zainteresowane uczestniczeniem w dyskusjach. Przepadły także wszystkie prywatne wiadomości, unikalne posty, nietuzinkowe tematy z tamtego okresu. Była to bardzo cenna ale i zarazem bolesna lekcja, która miejmy nadzieję, już nigdy się nie powtórzy. Jedyne co możemy zrobić w tej sytuacji do iść naprzód, można by rzec, "na zawsze" ku przyszłości. Pytanie tylko, czy ktokolwiek nada wyczekuje naszego powrotu?

Jedną z wielu rdzennych idei, jaka przyświecała nam w trakcie tworzenia portalu GBForever blisko 5 lat temu, była ciągłość działania i pewność, że ta sporej wielkości baza informacji o konsolkach GB będzie zawsze dostępna do Waszych usług. Myśleliśmy, że problemy z jakimi zmagaliśmy się w poprzednim projekcie nauczyły nas, w jaki sposób właściwie postępować aby uniknąć sytuacji patowych. Na dzień dzisiejszy jedyne co przychodzi mi do głowy to słowo przepraszam, w imieniu całej redakcji. Zawiedliśmy, oszukaliśmy, okłamaliśmy nie tylko Was, ale także siebie samych. Cytując klasyka zwinęliśmy się w kłębek w kokonie nawyków, w dławiącym rytuale codziennego życia. Potworzyliśmy błędy z przeszłości, na których mieliśmy się czegoś nauczyć. Czy w obliczu powyższych, dacie nam jeszcze jedną szansę?

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla GBM_fana za ratunek. Gdyby nie zakasał rękawów i nie poświęcił kilku bezcennych godzin życia na postawienie wszystkiego od nowa, najpewniej projekt trafiłby w nieskończone limbo, z którego wyrwać się to prawdziwy cud.

Utworzony został także specjalny wątek poświęcony funduszowi na opłacenie nowych usług hostingowych i domeny, który będzie aktywny przez cały czas. Pamiętajcie, że to nadal portal i forum dla Was od nas, tworzone przez Was. Osoby, które są zainteresowane wsparciem finansowym w dowolnej kwocie na rozwój i gwarancję przyszłego działania tego projektu otrzymają na PW dane do dokonania przelewu. Każda kwota się liczy. Całość będzie odpowiednio zapisywana, aktualizowana w temacie i w całości przeznaczana na pokrycie kosztów działania portalu w kolejnych latach tak, abyście mieli pewność, że będzie on działał "4ever".

Zapraszamy wszystkich fanów konsolek z serii Game Boy, którzy pozostali z nami tak długo, jak również nowych do przeglądania strony głównej, korzystania z zawartych w niej informacji i aktywnego udzielania się na forum.

Do przeczyrania.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:06:35 »
W końcu powróciliście! Nawet nie wiem co napisać, tak się ucieszyłem jak przeczytałem maila od Antariego :)
Dzięki Panowie za postawienie strony z powrotem, GMB_Fan jesteś naszym idolem!

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:06:41 »
Dziękuję.
Dziękuję Wam administratorzy, że jednak to zrobiliście. Dziękuję GBM_Fanowi za kopnięcie tego...
Nie kryję swej radości. Znów będę mógł tu wracać codziennie. Dziękuję.
No nie wiem co napisać xF
DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘĘĘKIII!
Niech GBForever.ne.... GBForever.pl będzie się trzymać już zawsze!
A no i będę Was wspomagał :-)

Dziękuję!~~~ ☆*:.。. o(≧▽≦)o .。.:*☆

@@Edytując
Coś mam problem z wgraniem awatarka... :L

@@Edytując x2
Jakoś sobie poradziłem... ale tylko za pomocą opcji "Podaj adres awatara", jako że "Wyślij awatar" mi nie działa :L
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 22:34:32 wysłana przez Ostry96 »

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:16:20 »
Hmm.. Moja reakcja na powórt GBForever


GBM_Fan, dziękuję za dobrą robotę ;) No i ogólnie dziękuję wszystkim za walkę o ten byt jakim jest GBF ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:20:25 »
Aha zapomniałem dodać, że zachęcamy do testowania strony i forum. Jakby ktoś wyłapał jakieś buble, errory, cokolwiek to piszcie, będziemy reagować na bieżąco. Z tymi avatarami jest chyba jakiś problem na przykład. Będziemy ogarniać.

PS. Fajnie, że wróciliście, oby wiadomość dotarła do reszty. Z całą pewnością, jeżeli przetrwaliśmy ten kryzys, to chyba może być już tylko lepiej. Scena GB w Polsce tak łatwo się nie poddaje!

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:34:12 »
Cześć. Sporo rzeczy się w tym czasie u mnie zmieniło. U wielu z was pewnie też. Można by nawet wątek na to założyć.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:34:49 »

Cieszę się, że powstaliście z popiołów. Cytując samego siebie z Facebooka:
Cytuj
Pytacie czy ktoś nadal wyczekiwał waszego powrotu. No cóż, weźcie kartkę papieru i długopis i możecie mnie wpisać na samym początku listy czekających :) Dobrze znów zawitać w stare progi.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:36:13 »
No trzeba przyznać - profil na ... Facebook'u faktycznie spełnił się.
A i w ogóle, jak wyżej pisałem - poradziłem sobie z awatarkiem :L

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:36:35 »
Trzeba było się gdzieś odezwać, bo myślałem, że olaliście sprawę. Domena była w kwarantannie, można było ją spokojnie przechwycić i każdy zorientowany w temacie domen to widział.

Nie mogę powstrzymać się od skomentowania hostingu, bo to porażka. Używam w tym momencie kilku serwerów wirtualnych i vps w hostpark.pl i robią backup codziennie na osobnych nośnikach. Kiedyś poprosiłem o przywrócenie danego folderu z wskazanego dnia i nie było problemu. A to było konto, uwaga, za 3 pln miesięcznie.

A teraz grzecznie ustawić backup na zewnętrzny FTP codziennie w CRON, póki pamiętacie o kopiach :D

Brakowało mi GBF, ratowałem się RetroAge, ale to nie to :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:38:12 »
No nareszcie :) Już zaczynałem tracić nadzieję i przewidywać powtórkę z poprzedniego projektu. Dobrze, że jesteście i oby do przodu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:52:15 »
Cześć. Sporo rzeczy się w tym czasie u mnie zmieniło. U wielu z was pewnie też. Można by nawet wątek na to założyć.

Mówisz, masz.

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=2579.new#new

Offline urban07

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:00:06 »
Wow, już myślałem że to koniec :O
Fajnie że portal znowu działa :D

Offline frogger

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:17:28 »
Bardzo fajnie, że udało się Wam przywrócić serwis. Może nawet zmuszę się w końcu i pokażę swojego idealnego GBA SP AGS-101 Surf Blue, tak żebyście pozazdrościli :P

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:21:04 »
Pięknie Panowie, pięknie. Myślałem, że się nie doczekam. :P

Wielkie brawa dla walczących o powrót administratorów!

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:34:48 »
Bardzo fajnie, że udało się Wam przywrócić serwis. Może nawet zmuszę się w końcu i pokażę swojego idealnego GBA SP AGS-101 Surf Blue, tak żebyście pozazdrościli :P

Koniecznie! Kufer tajemnic się nam trochę już zakurzył!

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:39:44 »
Od siebie tylko dodam, że gdzieniegdzie mogą się jeszcze pojawić jakieś niedociągnięcia jeśli chodzi o funkcjonalność forum. Wszystko jest do zrobienia, ale ważne żeby informować o tym administracje. Najlepiej w kwestiach technicznych pisać do mnie na PW.

Tak poza tym to też się cieszę, że GBF wróciło do życia :)

EDIT
Upload awatarów już działa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 23:47:43 wysłana przez GBM_Fan »

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:58:22 »
No, bardzo dobrze- GBForever to jedna z moich ulubionych stron w internecie! :D
Bardzo tęskniłem za Wami, chłopaki i dziewczyny o/
No to co: wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i... częstszego robienia kopii!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 00:16:30 wysłana przez wasczarek »
Oto kręcąca kokoszka:

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:28:20 »
Ekstra, nie mogłem się doczekać :)

Offline Geekboy68k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2015, 02:52:55 »
Czołem misiaczki! <3

Nie byłem co prawda zbyt aktywny przed upadkiem serwisu (choć czytywałem!), ale niezmiernie cieszę się, że wróciliście.
Dobrze widzieć, że kilka nicków z "dawnych lat" jest wciąż w grze :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:22:31 »
NARESZCIE!

PS. gdzie jest info o datkach na forum i wszelkiej pomocy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 08:42:59 wysłana przez pajda »