Autor Wątek: Kilka pytań nowicjusza.  (Przeczytany 2077 razy)

Offline bananiak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Kilka pytań nowicjusza.
« dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:19:53 »
Witamm, mam dwa takie pytania z czystej ciekawości. Nie wiedziałem gdzie je zadać, uznałem że tutaj będzie najodpowiedniej. Pierwsze jest takie iż przeglądając różne serwisy aukcyjne itp nie znalazłem nigdzie fabrycznie nowych gier i konsol. Zakładam że przestano już je produkować, lecz nigdzie nie znalazłem roku w którym mniej więcej przestano. Czy ktoś może posiada taka wiedzę?
I drugie zaś pytanie czysto informacyjne. Zacznę od tego że jestem zdecydowanie przeciwko piractwu i pytam z czystej ciekawości. Zawsze interesowało mnie jak to się dzieje że mamy np podrobione pokemony. Które niczym się nie różnią od oryginału(chodzi mi o gameplay) a nie można na nich zapisać stanu gry. Zawsze mnie to zastanawiało czym to jest spowodowane. Przeglądając forum i stronę, znalazłem artykuł dotyczący zmiany baterii w grach dzięki czemu na naszych oryginalnych grach znów można zapisywać stan gry. I stąd moje pytanie czy w podróbkach jest po prostu gorsza bateria wsadzona? Czy to podrobione oprogramowanie jakoś sprawia że nie można zasejwować? Gdybyśmy np. wsadzili lepszą baterie do podróbek czy by chodziły normalnie. Pytam tak z czystej ciekawości bo zawsze mnie zastanawiało jak to się dzieje;)

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Kilka pytań nowicjusza.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:25:06 »
Tak gry nie są już produkowane, zaprzestano tego jak dobrze kojaze 2006-2007 ?   Nowe zafoliowane gry i konsole można jeszcze dostać lecz jest to cieżka sztuka .  Na allegro napewno znajdziesz nowe zafoliowane  Pokemon Mystery Dungeon na gba i Final Fantasy na GBA .   Co do piratów się nie wypowiadam :) ale zapewne słaba jakość produktu ma wpływ na usterki .

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kilka pytań nowicjusza.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:29:24 »
Co do piractwa, tak jak napisał Bogo- słaba jakość produktu. Czasem w bootlegach są obcięte też niektóre plansze (miałem tak w nieoryginalnym SML, na szczęście gra była w zestawie z konsolą więc nie było zgrzytu zębami xd).
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline bananiak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kilka pytań nowicjusza.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:49:33 »
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kilka pytań nowicjusza.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2012, 20:50:27 »
Gry można dostać ale często ceny są takie same jak były w dniach premiery czyli 100-200zł. Jak chcesz mogę podać parę namiarów na sklepy. Ostatnie nowe konsole GBA SP v2 zniknęły ze sklepów (głównie Allegrowych) w grudniu 2009 roku.

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Kilka pytań nowicjusza.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2012, 21:26:42 »
ja chetnie zobacze co oferuja te sklepu jak mozesz podeslij namiary :D