Autor Wątek: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic  (Przeczytany 7013 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« dnia: Sierpień 11, 2012, 22:24:20 »
Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Ostatnio powróciły nostalgiczne wspomnienia związane z wyżej wymienionym numerem magazynu Click! Spędziłem godziny czytając po 40 razy każdy artykuł. :D Niestety gazetka zginęła, przepadła i od lat jej nie widziałem. Została mi do dziś płyta z demami i innymi dodatkami. Może ktoś z Was ma ten numer i byłby tak dobry aby go zeskanować? Byłbym zachwycony.

Pełna nazwa: Click! Wydanie Specjalne - Harry Potter: Hogwart bez tajemnic! Nr 6/2004
Zdjęcie
Opis

Tak swoją drogą - ktoś z Was lubi Pottera? ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:38:39 »
Wydaje mi się, że mam go gdzieś w piwnicy. Jutro poszukam i dam znać jeśli znajdę ;)
Aktualnie czytam po raz n-ty całą serię i gram na moim GBC w drugą część. Chyba można przyjąć, że lubię Pottera.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:04:12 »
Yhm ja tam sobie przechodzę jedynkę na Advance'a [dwójeczka już ukończona w 100% odpoczywa sobie na półeczce ♥], a oprócz tego mam wszystkie 7 książek [przeczytane, a jak! :) ], Tezaurusa, Baśnie Barda Beedle'a, Quidditch Przez Wieki, Magiczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć, wszystkie filmy w wydaniach dwupłytowych [z czego ostatni w wydaniu kolekcjonerskim z "Hogwarts Pins", czyli po prostu przypinkami z logiem Hogwartu i godłami domów], dwie kompletne gry na GBA [KF i KT], oraz jeszcze kompletny pirat KT na GBA, dema KF i ZF na PC, szczątki zestawów KF z LEGO, magnesy z Ronem i Hermioną, album na naklejki ZF, naklejki z KP... i jeszcze promocyjna płytka z fragmentami audiobooka KF z Gazety Wyborczej. Oprócz tego tony wycinków z gazet, zeszytów, broszur, reklam z Potterem :D

Czyli pozwolę sobię uznać się za Potteromaniaka* ;]
Co do ów gazety z tematu - przewinęła mi się przez ręce - dobra rzecz! Niestety, też w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach zniknął o_O Niestety, zdobycie teraz egzemplarza może być trudne :l

*Ale nie Trotteromaniaka - mimo, iż jeden tom mam :P

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:22:22 »
Też czytam Pottera. Wszystkie części mam, ale jestem przy szóstej. Clicka kojarze. To wydanie tez. W ogle Click to dobra gazeta kiedyś była. Szkoda, że upadli :/

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:08:34 »
Wawrzino, hurra! Mam nadzieję, że znajdziesz. :) Ten numer był wspaniałby, miał opis przejścia 3 pierwszych gier na PC, tonę ciekawych informacji nawet o grach planszowych HP i prawdziwych fasolkach wszystkich smaków Bertiego Botta (zawsze chciałem je spróbować :D).

Bart, Ty maniaku. ;D Od bardzo dawna chcę kupić Fantastyczne Zwierzęta i Quidditch Przez Wieki, ale zawsze jakoś mi to nie wychodzi. Niedawno widziałem je na empik.com, lecz nie ma już ich w sprzedaży. :( Napisz, czy Baśnie Barda Beedle'a są ciekawe/fajne? Sam siebie trochę uważam za Potteromaniaka, mam 3 pierwsze gry na PC (Komnata Tajemnic miażdży, właśnie przechodzę po raz... chyba 4 albo 5), KF i KT na GB Color'a, które są naprawdę bardzo dobre i album z naklejkami Panini z Zakonu Feniksa. :P Uzbierałem ok. 60% naklejek. Też gdzieś mam ten fragment audiobooka z Wyborczej. Demo KT właśnie mam z tego numeru Clicka, przeszedłem je ponad 15 razy zanim kupiłem pełną wersję. Dopadłem dzisiaj KT na PlayStation 2, potem tylko jeszcze zostanie do przejścia wersja na PSX i KF też na PS2 i PSX. Oczywiście wszystkie 7 książek też mam, każda przeczytana po kilka razy. ;) Zdradzisz jakie masz zestawy LEGO? :) Link

mattek, też mi szkoda Clicka, pamiętam że kuzyn miał tonę numerów. Teraz tylko 3 na krzyż takie magazyny o grach są, ale to nie to samo...

Chyba zmienię nazwę tematu. ;P

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:53:38 »
@GBColorSprint - Zestawy mam 4702, 4711 i 4712. Fantastyczne [właśnie, "Fantastyczne", nie "Magiczne"] Zwierzęta i Quiddtch przez wieki kosztują grosze. jak najbardziej się opłaca IMHO, nie ma co zwlekać :D Małe to, bo małe, ale naprawdę fajnie się czytało. Na pewno lepiej niż Baśnie Barda Beedle'a :) Akurat te kupiłem dla uzupełnienia kolekcji, nie spodziewałem się czegoś ekstra, no i w sumie ekstra nie są. Chociaż o wiele lepsze od mugolskich xD Na pewno nie są warte tych 50 - 60pln, czyli tyle, ile sobie na allegro wołają. Wydrukowana na tylnej okładce cena 19,90 wydaje się rozsądna :D Także poszukaj ich w empiku, MM albo w jakiejś księgarni, na pewno znajdziesz - może nawet przecenione :D Za dwie dyszki jak najbardziej, wydane świetnie i fajnie pachnie :P Co do samych opowiastek, to naprawdę można poczytać, a zawarta tam Opowieść O Trzech Braciach świetnie uzupełnia się z treścią zawartą w IS, a co za tym idzie, KUPUJ! :)

BTW gra Komnata Tajemnic rzeczywiście miażdży, nawet na GBA jest suuuper :] Polecam.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:05:26 »
Hoho, nie wiedziałem, że Quiddich i Fantastyczne Zwierzęta są tak śmiesznie tanie! Bardzo dziękuję za link, już kupiłem komplecik za 6,20 zł z wysyłką! :D :D
W Baśnie zaopatrzę się kiedy indziej, na pewno kiedyś je przeczytam.

Btw, Komnata tajemnic jest chyba lepsza na Color'a niż na Advance'a, przynajmniej tak wnioskuję z gameplayów. ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:09:41 »
Btw, Komnata tajemnic jest chyba lepsza na Color'a niż na Advance'a, przynajmniej tak wnioskuję z gameplayów. ;)
Zależy co kto lubi :D o znaczy, wersja z GBC to RPG, a wersja z GBA to po prostu taki action - adventure :] mi osobiście bardzo się podobał, w wersję z GBC nie grałem, także nie mnie tu oceniać ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:46:45 »
To jest chyba to o co Ci chodziło: ;)

Powiedz mi tylko na jakiej jakości skanu Ci zależy? 150dpi czy więcej?

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2012, 19:23:35 »
Tak, to jest to. :D
150dpi chyba wystarczy, to powinny być skany sporej rozdzielczości.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2012, 20:23:08 »
Właśnie zerknąłem na rozmiar gazety, niestety jest szersza o ok. 1cm niż rozmiar a4 i nie mieści się cała strona na skanerze.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2012, 21:14:21 »
:O


Katastrofa... :( Szkoda, strasznie się napaliłem, że znowu sobie poczytam. Dzięki za dobre chęci. Naprawdę.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2012, 21:16:57 »
Może nie katastrofa, ale trochę więcej czasu zajmie mi przeskanowanie, więc cierpliwości ;)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2012, 21:18:32 »
To trzeba było od razu tak napisać. :D Myślałem, że nie da się zeskanować, bo się nie zmieści.

Ufff! :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2012, 21:30:51 »
Wszystko da się przeskanować, ale będzie po prostu w kawałkach ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2012, 21:46:07 »
Pierwszą książką ,którą przeczytałem była właśnie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". :D Na tą chwilę posiadam wszystkie 7 części sagi o Okularniku (oczywiście wszystkie w twardej oprawie :)), Tezaurus, Baśnie Barda Beedle'a, Quidditch Przez Wieki, Magiczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć (za nówki Qudditch'a i Zwierzaków w księgarni zapłaciłem wtedy dokładnie 20zł, czyli na Nasze pieniądze 18 sykli i 17 knutów ;)), wszystkie 3 części Barry'ego Trottera ,czyli parodii Pottera, a z gier LEGO Harry Potter: Lata 1–4 i LEGO Harry Potter: Lata 1-7 na PS3, wszystkie części sagi oraz Harry Potter: Mistrzostwa Świata w Quidditchu na PC plus oczywiście wszystkie części filmów na Blu-Ray ,w tym obydwie części Insygniów w wydaniu 3D. Mam także sporo gadżetów z Harrym, przypinki, różdżkę, wycinki z gazet, kubki (dostałem taki komplet siedmiu kubków, na każdym są różne postacie, Harry, Ron, Hermiona, Dumbledor'e, Lord Voldemort, Syriusz, a na ostatnim jest cały Zakon Feniksa), "żywe" szachy z Hogwartu, breloki, zakładki do książek, długopisy, cały strój z Gryffindoru (szalik, krawat, peleryna, mundurek, spodnie, koszula), gazetki, karty, klocki LEGO oraz płyty z soundtrack'ami z wszystkich części filmów, ostatnią mam nawet w wydaniu kolekcjonerskim ,jakby ktoś chciał to jest to takie cudo: http://allegro.pl/dvdmaxpl-harry-potter-the-deathly-hallows-insygn-i2531869626.html i, co ciekawe, kupiłem na wakacjach w Londynie monety z Harry'ego! Dokładnie takie coś: http://www.cinemastore.pl/pl/p/HARRY-POTTER-Kolekcja-monet-Banku-Gringotta-/380, ale zapłaciłem za tą gablotkę troszkę mniej, kosztowała mnie dokładnie 20 funtów, czyli pi razy oko 100zł zakupiłem też w Londynie "Proroka Codziennego" kosztował mnie 5 funtów i za 20 funtów takie cudo http://www.cinemastore.pl/pl/p/HARRY-POTTER-Zestaw-pamiatek-Ron-Weasley/457. :) Uff... ile tego... :) Więc chyba można mnie uznać za Potteromaniaka? :D btw. Czekam na skany! :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 21:53:28 wysłana przez Mario_77 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2012, 15:31:26 »
Mario, przebiłeś wszyatkich. :P Super kolekcja, a tym strojem mnie powaliłeś na podłogę.

Komnata Tajemnic na PS2 okazała się dobrą grą, nie zawiodłem się. Kompletnie inna niż wersja na PC. Byłem niezwykle zdziwiony jak zobaczyłem płytę - jest fioletowa! Heh, nie wiedziałem, że takie robili. HP i Komnata Tajemnic ma jedną wadę - cały czas płyta obraca się z szaloną prędkością w napędzie, przez co konsola głośno buczy.

Wawrzino, jak Ci idzie skanowanie? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 15:38:16 wysłana przez GBColorSprint »

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2012, 16:39:01 »
Do niedzieli będzie zrobione ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2012, 17:58:28 »
Mario, przebiłeś wszyatkich. :P Super kolekcja, a tym strojem mnie powaliłeś na podłogę.
Tzn. tą kolekcję zbierałem z dwoma braćmi od 5 roku życia, czyli odkąd przeczytałem pierwszą część Harry'ego i zobaczyłem film. Z najstarszym bratem (5 lat starszy ode mnie) daliśmy wszystko młodemu (4 lata młodszy ode), teraz w ogóle się książkami Rowling nie jaram... wolę Tolkiena albo Sapkowskiego. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Click! Harry Potter: Hogwart bez tajemnic
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2012, 18:28:41 »
Skanowanie zajmuje więcej czasu niż przypuszczałem, nie wiem kiedy się wyrobię dokładnie, bo przeskanowanie 9 stron przy moim skanerze zajmuje ok 40 minut. Niestety sprzęt jest dosyć leciwy.
Jak już wcześniej wspomniałem, gazeta jest ciut szersza niż szyba skanera, więc dwie strony przeskanowane są w trzech plikach (lewa strona, środek i prawa strona).
Na razie wrzucam to co mam, jak przeskanuję wszystko to zmajstruję z tego ładny plik pdf, jednak proszę o trochę cierpliwości (kampania wrześniowa is coming) ;)

Gazeta, pierwsze kilka stron