Autor Wątek: Procesory AMD  (Przeczytany 2308 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Procesory AMD
« dnia: Sierpień 14, 2012, 14:32:52 »
Wit...
Skoro to dział ogólny, a pewnie są userkowie na Tym forum co się na tym znają, zrobiłem taki temat.
Otóż mój problem jest prosty, nie znam się na procesorach AMD (tylko na Intelach), więc:
czy jeżeli według strony producenta płyty głównej podejdzie procesor Phenom to czy podejdzie Phenom X3? Według wielu stron - podejdzie, lecz właśnie takowy procesor mam, podłączony, wszystko fanie złączone - odpalam komputer, włącza się wszystko jak należy, a tu nie ma obrazu... nawet klawisz power, który po chwili powinien wyłączyć komputer - nie wyłącza go co oznacza że Windows bądź po prostu cokolwiek się nie włączyło.

Na wszelki wypadek - dane:
Płyta główna:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma78gm-s2h_10/

Procesor:
http://allegro.pl/amd-phenom-x3-8450-i2539924441.html

Będę super wdzięczny, zwłaszcza że to nie mój komputer :|

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Procesory AMD
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2012, 14:58:38 »
nawet klawisz power, który po chwili powinien wyłączyć komputer - nie wyłącza go co oznacza że Windows bądź po prostu cokolwiek się nie włączyło.

To akurat jest sprawa biosu, albo macie zle podłączone kable od powera, albo poprostu gdzie indziej leży problem. Patrząc na:

włącza się wszystko jak należy, a tu nie ma obrazu

I brak jakiejkolwiek notki o Sound postach (dźwięki pipające xD), że albo ram źle siedzi i trzeba wypiąć i wpiąć jeszcze raz, Procek jest uszkodzony, grafika źle wpięta, albo nie podłączyliście wiatraka od proca :)

Jeżeli to nie zadziała to prawdopodobnie umarło gniazdo od procka właśnie.

Co można zrobić? Małe żonglowanie Ramem, czyli wypiąć jeden, odpalić, zamienić, odpalić, spróbować włączyć bez ramu (powinien pikać nie rzucając żadnego obrazu na ekran).

Spróbuj też poodpinać wsio zbędne do rozruchu z wyrzuceniem czegokolwiek na LCD:
Odepnij napędy optyczne i HDD.

Jeżeli masz zintegrowaną kartę i zewnętrzną kartę to spróbuj tymczasowo odpiąć zewnętrzną i zobaczyć czy po podpięciu do zintegrowanej ruszy.

Jeżeli wykonasz wszystko co wypisałem (troszke Ci to zajmie, ale czasem trzeba) to możesz jeszcze spróbować wyjąć proca, dmuchnąć w dziurki w które wchodzi (slot) powietrzem sprężonym i włożyć go jeszcze raz. Po tych zabiegach jak nie ruszy to albo proc nie ten i rozpiski się mylą jednak, albo płyta główna do wymiany.

Warto też zerknąć czy kondensatory się nie wylewają ;-)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Procesory AMD
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:11:27 »
Więc tak:
kośćmi pamięci się bawiłem - nic.
Wypatrzyłem że wiatrak był podpięty pod system_fan a nie CPU_fan - więc zmieniłem ale nic to nie dało.
Wyjąłem baterię BIOSu na ok 10minut - nic to nie dało.
Grafikę testowałem na zintegrowanej jak i zewnętrznej - nic nie dało.
Próbowałem odpalić bez HDD - nic :c
Przy włączeniu nawet nie ma notki o danych systemu (to czarne z danymi typu jaki procek GHz czy ram).
Zostaje jeszcze sprawdzenie tego procka (bo mam inny ale się przegrzewa dlatego kupiłem nowy, ale tamten przegrzewający się działał (ale dawno temu).

... jak na razie nie mam już pasty termo-przewodzącej.


Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Procesory AMD
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:29:34 »
Wypatrzyłem że wiatrak był podpięty pod system_fan a nie CPU_fan - więc zmieniłem ale nic to nie dało.
nie wiem czy to go nie uwaliło O,o...

Spróbuj tymczasowo na starej paście ogarnąć czy go wogóle odpali na starym procu...jak na sekunde go włączysz i zapostuje dźwiekiem/obrazem to walnął CPU


A tak z ciekawości....jeżeli procek Ci sie grzeje...to albo masz za dużo pasty, albo zapchnany radiator ;-) CPU same z siebie się nie grzeją ;-)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Procesory AMD
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:19:00 »
Widocznie płyta padłą, dorwałem pastę, dałem stary procek - ten sam efekt...

Dziękuję Ci Tarma, lecz wyszło jak wyszło :c

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Procesory AMD
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:26:52 »
A jednak możesz mi BARDZO pomóc
czy ta płyta główna będzie lepsza? od tej wyżej:

http://allegro.pl/asus-m2a74-am-dvi-dsub-am2-am2-ddr2-crossfirex-fv-i2542619922.html

(Sory za podwójny post :|
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:07:28 wysłana przez Ostry96 »