Autor Wątek: Laptop czy PS Vita  (Przeczytany 8062 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Laptop czy PS Vita
« dnia: Sierpień 18, 2012, 15:03:25 »
Siemka otóż lecę niedługo do wujka do Szwecji i chce on mi coś kupić. Nie wiem co wybrać, bo z 1 strony strasznie ciekawi mnie ta PS Vita (no i prędko na nią nie uzbieram), ale również laptop by mi się przydał, bo szkoła itp. Pytanie do was co wy byście wybrali?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 15:14:20 »
Zdecydowanie laptop. Dlaczego? Z prostej przyczyny - przyda ci się do znacznie wielu więcej rzeczy.
PS Vita okazała się niesamowitą klapą która nie oferuje nic więcej od poprzedniczki poza dotykowym tylnym panelem i gałką analogową. Poza jedną grą (Uncharted - który i tak podobno jest mocno przeciętny w porównaniu do PS3-sowej trylogi) reszta to niegodne uwagi tytuły.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2012, 15:50:33 »
Uncharted to podobno crap korzystający z popularności sagi z PS3, gra próbuje pokazać jak najwięcej możliwości PS Vity, czyli dotykowy panel z tyłu, dotykowy ekran itd.
Co do laptopa, jeśli dużo podróżujesz to tak, ale jeśli ma Ci służyć tylko w domu, a posiadasz już komputer to po co Ci to? Ja na Twoim miejscu brałbym 3DS'a lub jakiegoś DS'a z grami.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2012, 15:55:40 »
Myślałem o 3DS'ie jeszcze, ale mam też problem, bo jedynego kompa ma siostra i też lapka i jak się wkurzy (ostatnio coraz częściej i to o jakąś pierdołę :E) to go bierze ze sobą do roboty. No i straciłaby wtedy jak to ona nazywa ,,swoją kartę przetargową'' hm. Pomyślałem o Vicie  bo na YT jest sporo filmików :) .
To teraz skłaniam się ku laptopowi, ale poczekam jeszcze zdania innych ^^.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:39:53 »
No wiadomo, że bierz laptopa... w ogóle co tu porównywać, komputer z konsolką.....

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2012, 18:01:41 »
Co tu dużo mówić Vita nie jest tym czym ją reklamują, jest za to powtórką PSP tyle ,że z bajerami i lepszą grafiką, ale w przeciwieństwie do PSP nie ma dobrych gier, więc albo bierz laptopa ,albo 3DS'a. (ja wolałbym 3DS'a bo masz tam opcję surfowania po necie :P)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:31:00 »
Mario, moim zdaniem bzdury piszesz. Nie przesadzajcie, że tak mało jest niezłych gier na PSV. Uncharted wcale nie jest złe, co prawda na pewno nie dorównuje swoim stacjonarnym odpowiednikom, ale i tak na solidne 8/10 zasługuje. Wipeout 2048 jest wspaniałe jeśli się lubi takie gry. Antari chyba pisał ostatnio o Gravity Rush, też warta wspomnienia gra. Do tego niedługo pojawi się Little Big Planet zapowiadające się świetnie. I tak dalej.

Jeśli chodzi o główne pytanie, to oczywiście wybierz laptopa, większe możliwości, przyda się do pracy/nauki. Konsola - tylko do rozrywki.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:44:31 »
Ja bym w takiej sytuacji zamiast nad laptopem albo Vita rozwazal nad 3DSem XL albo iPadem.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:48:40 »
GBA SP v2 z SuperCardem/EZ Flash IV  - na skromno xD

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:53:27 »
Ja bym w takiej sytuacji zamiast nad laptopem albo Vita rozwazal nad 3DSem XL albo iPadem.

Jak już to nad 3DS XL, ale nie wiem. GBA SP? Na pewno nie hehe. Powiem szczerze, że wolałbym tą kasę dostać i samemu zrobić z niej użytek ;) . Wiem, że nie ma co porównywać lapka do konsolki, ale nie mogłem się zdecydować :) .
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2012, 21:32:33 »
Mario, moim zdaniem bzdury piszesz. Nie przesadzajcie, że tak mało jest niezłych gier na PSV. Uncharted wcale nie jest złe, co prawda na pewno nie dorównuje swoim stacjonarnym odpowiednikom, ale i tak na solidne 8/10 zasługuje. Wipeout 2048 jest wspaniałe jeśli się lubi takie gry. Antari chyba pisał ostatnio o Gravity Rush, też warta wspomnienia gra. Do tego niedługo pojawi się Little Big Planet zapowiadające się świetnie. I tak dalej.
Uncharted, Wipeout 2048, Gravity Rush, Little Big Planet, ok, ale kupować za tysiaka PSV dla 4 gier? Nie, dzięki. :P Nadal polecam Chino albo 3DS XL, albo laptopa/iPada. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:10:09 »
Ale z was fanboy'e Nintendo :P No ja nie mogę :P

Laptopa kupią ci rodzice, jak wysnujesz argument "potrzebny mi do nauki, robienia notatek w szkole". Konsoli z pewnością ci nie kupią :) Więc ja bym radził PS Vita, bo druga taka okazja może się nie powtórzyć.

A odnośnie Vity to chyba trochę przesadzacie. "Niesamowita klapa"? No nie wiem. Ciężko wywnioskować jakie kryterium stosujecie. Na Vicie jest masa gier, których nie wymieniłeś Mario m.in. TONA portów bijatyk z ps3 - BlazBlue: Continuum Shift Extend, Street Fighter x Tekken, Mortal Kombat, Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Z doświadczenia wiem, że mordoklepki genialnie spisują się w podróży, są idealne na kilkuminutowe sesje. W przyszłości pewnie przeportują TTT2, co dla mnie będzie powodem do zakupu. Co ważne nie są to jakieś crapiki, tylko topowe bijatyki na rynku wzbogacone o wszelkie dodatki za jakie musielibyśmy płacić osobno (w formie DLC) grając na stacjonarce.

A to jedynie kropla w morzu. Nie zapominajcie, że Vita nie ma blokady regionalnej jak 3DS. Można bez problemu importować gry wydane w KKW m.in. Persona 4 Golden. Niezła gratka dla wszystkich, którzy przegapili tego jRPG'a na ps2. Dla RPGowców przygotowano Disgaea 3: Absence of Detention, Tales of Innocence R.

Gravity Rush to nie jedyna dobra pozycja na Vicie. Nie zapominajcie o Touch My Katamari - jeżeli ktoś nie miał okazji zapoznać się z serią to nie ma lepszego ku temu powodu. Odkryciem miesiąca jest też Sound Shapes, mieszkanka platformówki, gry muzycznej, zapewniająca unikatowe doświadczenie. Do Pataponów jednak trochę zabrakło. Escape Plan i Little Deviants to świetne popierdółki testujące możliwości handhelda. MotorStorm: RC, Wipeout2048 i zapowiedziany Need for Speed: Most Wanted dodają słówko od siebie w temacie racerów. Elektryzującą (przynajmniej mnie) zapowiedzią jest Dragon's Crown od Vanillaware, czyli twórców Muramasy na Wii i Odin Sphere na ps2.

Niedawno Sega potwierdziła wydanie na Vitę Jet Set Radio. A od pana Kojimy otrzymamy Zone of the Enders. Jeżeli ktoś nie grał w Ninja Gaiden Sigma, to na Vicie otrzymuje możliwość zagrania w "Plus", czyli najbardziej dopasione wcielenie tego odcinka serii. A dla fanów FPSów mamy Resistance: Burning Skies i zapowiedziane Call of Duty: Black Ops Declassified. Jasne, nie są to najlepsze FPSy, ale jeżeli chodzi o te dedykowane handheldom, to dzięki dwóm gałkom, najpewniej tak.

A na zakończenie kwestia dem. Na Vicie na dzień dzisiejszy są 24 dema możliwe do pobrania. Nie są to żadne wersje Trial, tylko pełnoprawne dema, z nielimitowaną ilością odpaleń. Innymi słowy, już na wstępie otrzymujemy dostęp do bardzo bogatego contentu. Coś jak bootleg na GB z serii 25 in 1.

Na 3DS w Europie mamy 15 dem, z czego 8 jest wartych pobrania. No chyba, że kręci was symulator farmy i puzzle z telefonów komórkowych. Ale najlepsze, że właściwie nie są to dema, a jedynie wersje Trial. Mają limity odpaleń. W większości przypadków "demo" odpalimy 15 razy max. Później dane się blokują i nawet ich usunięcie z karty nic nie daje.

Mam u siebie 3DS'a i szczerze... mając samą konsolę, nudziłem się. Nie mówię, że Vita jest lepsza, ale na dzień dzisiejszy jakbym miał możliwość, że bogaty Wuj mi kupi, to nie wahałbym się ani przez chwilę. Sprzęt na potencjał i będzie dobrą alternatywą dla 3DS'a. 3DS'a wyrwiesz za dwie stówki jak wydadzą kolejną wersję. Tyle sam bez problemu uzbierasz :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 23:18:11 wysłana przez Antari »

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [Chino] mój stuff
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:50:06 »
No właśnie rodzice mi nie kupią bo są po rozwodzie, ojciec ogranicza sie jedynie do alimentow- 300 miesiecznie... Matka obiecuje mi lapka od roku... Tak samo bylo z psp tele i mp4. 
Hm... Jednakze twoj post dał mi do myslenia
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2012, 00:03:56 »
Aha, no to w takim razie lepsza inwestycja to laptop.

EDIT: Jeszcze na zakończenie argument z ceną. 3DS XL kosztuje ile? na allegro 960 najtaniej, na ebay nie lepiej. Doliczcie do tego ładowarkę za około 100 zł. Vite w wersji 3G łykniesz w tej cenie lekko z kartą pamięci.

Na zakończenie: Sony does what Nitnedon't :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 00:57:05 wysłana przez Antari »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2012, 06:55:56 »
@up: Czekaj czekaj, a nie dodaja czasem do 3DS XL karty pamieci (i to wiekszej niz do 3DS)?

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [Chino] mój stuff
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2012, 09:55:00 »
Z tego co kojarze dodali 4gb.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:50:48 »
@up: Czekaj czekaj, a nie dodaja czasem do 3DS XL karty pamieci (i to wiekszej niz do 3DS)?

Szkoda, że zapomnieli ładowarki, bez której nie odpalisz konsoli.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:28:59 »
Ja bym brał laptopa na Twoim miejscu i nawet się nie zastanawiał. Na pewno przyda Ci się bardziej, a Vitę sobie będziesz mógł kupić jak zejdzie jeszcze z ceny i pojawi się więcej gier. Też nie byłbym do niej taki krytyczny jak niektórzy tutaj bo póki co to dość młody system i na pewno prędzej czy później zostanie zalany sporą liczbą hitów, tak jak to było w przypadku PSP. 

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:02:26 »
Miałem Vitę w rękach, grałem w Uncharted i z tego doświadczenia wywnioskowałem ,że nie warto. Dla mnie Vita to przenośne PS3 ,a jakoż ,że mam tą stacjonarkę to zapewne dlatego nie ciśnie mnie do tej konsoli. Ale jest to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. :P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:06:31 »
Ja za bardzo kocham to hobby, żeby się obrażać na konsole, bo finalny produkt odstaje od moich wymagań. Za 3DS'em nie przepadam, tzn. lubię gry ale koncept konsoli niezbyt; a mimo to mam już SM3DL i gram na pożyczonej konsoli :P Tak jak pisałem Vita does what Nintendon't :) Więc kiedy stanieje zapewne wejdę w jej posiadanie.

Oczywiście łatwiej jest sklasyfikować jeden sprzęt jako nie warty uwagi, a drugi obiekt pragnień. Tak funkcjonuje ludzki umysł. Przyczyny są różne - brak kasy, czasu na obie konsole. Argument, że "Vita to przenośne ps3" to jedynie pretekst do olania systemu. Skupiamy się na jednej rzeczy i ją gloryfikujemy, a w dalszej perspektywie rzygamy nim i sięgamy po konkurencyjną markę. Stąd gro fanboyów Niny przerzuca się później na SEGĘ, Sony czy inne. A później zostaje się szeroko pojętym entuzjastą retro i ma się takie podziały w dupie. Ja też mam "kilka" gier na PS2, a jednak kupiłem PSP i ograłem "kilka" gier nań. Choć początkowo (a nawet i dziś) ów sprzęt jest określany mianem "przenośnego PS2".

tl:dr system ma o wiele za dużo do zaoferowania żeby go olać. Jeżeli przeszkadzają konwersje i porty na Vicie z ps3, to dlaczego magiczna zasłona milczenia jest spuszczana na 3DS'a i jego MASOWE porty i konwersje z 16 letniej konsoli N64? No wybaczcie...