Autor Wątek: Pytanie do perkusistów  (Przeczytany 3777 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2012, 20:37:01 »
Pamiętaj, że instrument im straszy tym lepszy, a nuż trafi się perka z naprawdę ciekawą historią. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2012, 20:43:47 »
Wiem,dlatego chciałem odrestaurować tego pol-muza :( Z kasą jest problem ale,mogę rozdawać ulotki :)
EDIT: http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-instrumenty-muzyczne-Perkusja-Amati-W0QQAdIdZ402912997 Ta jest zarąbista,nie sądzicie? Taka cena za takie Amati? Szkoda że w Warszawce :(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 20:50:07 wysłana przez Nintendowiec »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2012, 00:57:07 »
@Mario
Czy to ten sklep na mikolowskiej ?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:29:41 »
mattek, ten jak z tunelu wychodzisz, niedaleko poczty.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:45:19 »
Ok, to zawitam :)

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2012, 17:29:51 »
Ej,pojawił się mały problem: mamy perkusistę.
A kiedyś jak byłem mały chciałem mieć bas.
Pytanko: Bas czy perkusja?
Nie mamy basisty,jest perkusista.

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2012, 18:02:40 »
Bas i perkusja - mimo, że kwalifikują się do tej samej sekcji to jednak dwa zupełnie inne instrumenty. Wybierz który bardziej Ci pasuje ^^ Wiedz, że instrument to ciężka i denerwująca praca. To , że ktoś posiada instrument lub  gra na nim, powiedzmy 2 lata, nie czyni z niego basisty/perkusisty. Ja tak naprawdę pierwszy raz zasiadłem za bębnami jak miałem 13 lat i już wtedy wiedziałem , że to mój instrument. Niestety rodzice myśleli , że sobie to ubzdrurałem, no i straciłem najlepszy okres na naukę. Teraz gram 7 lat, mam trochę koncertów za sobą, ale i tak czuję, że nie mogę siebie nazywać perkusistą, gówno umiem i zawsze będę mierny :) Powodzenia w walce z własnym sobą, przyda Ci się.

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2012, 18:28:41 »
Perkusistę łatwiej znaleźć niż basistę,bo bas uznaję się za nudny,a perkusje łatwą,więc wielu basistów nie ma. Moi rodzice są obojętni,byleby było tanio :P Mimo że bas należy do sekcji rytmicznej,dużo ludzi (nazywam ich muzycznymi impotentami) nie słyszy baśki.Wybrałem baśkę...Starzy też się cieszą,bo bas da się ściszyć,jest tańszy,i zajmuję o wiele mniej miejsca.Chcę zacząć się uczyć,kupiłem klasyka,a niedługo bas.
Chciałem grać na perce,los nie dał.Pozdrawiam :)

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:32:45 »
Bas nudny, a perkusja łatwa, hę ? W moim mieście jest odwrotnie. Brak właśnie perkusistów i wokalistów. Bas wcale nie jest tańszy. Dobry sprzęt potrafi kosztować wiele tysięcy złotych. No ale to już tematy na osobne forum. Sprawdź sobie tych dwóch panów z firmy Meshuggah: http://www.youtube.com/watch?v=JOR0hUIGb4Y

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:49:08 »
Z moimi rodzicami miałem luz bo mam muzyczną rodzinę, ojciec nawet się cieszył ,że założyłem zespół i gram na perce. Bas jest spoko, zresztą jak reszta instrumentów. Powodzenia w nauce i koniecznie wrzuć jakieś filmiki/MP3! :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:36:23 »
Lisu napisałem że ludzie uważają bas za nudny,a perkę za łatwą.Co jak co ale bas jest ciut tańszy od perki nawet razem z piecem.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 30, 2012, 11:20:17 »
Oj uwierz, że dobry bas z dobrym piecem jest droższy od perki. To są tylko takie stereotypy bo jakiś laik spojrzy na stronę sklepu muzycznego, zobaczy najtańszy bas, piec do basu i perkę no i stwierdza "O, bas jest tańszy!" i tak to idzie w świat... Prawda jest taka, że dobry bas to ok. 1500-2500zł, do tego piec za ok. 500-1000zł. Szczerze to najtańszym instrumentem jest chyba gitara, klasyk i akustyk to grosze, ok. 100-300zł, zaś jak chcesz dobrego elektryka ze wzmacniaczem na początek, to spokojnie Ci wystarczy tysiak. A perka też jest tania, ok. 1000zł i już możesz walić po garach. Oczywiście mowa tu o dosyć dobrych instrumentach na początek, które tyle kosztują nowe w sklepie muzycznym. I dlatego gitarzystów i wokalistów jest najwięcej, a perkusistów mniej (nie każdy ma gdzie postawić te gary), a basistów prawie wcale.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC