Autor Wątek: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?  (Przeczytany 7448 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2012, 13:06:15 »
A gdzie tam; nie trzeba przeciez konczyc beznadziejnej gry, zeby moc powiedziec, ze taka jest.

(Fakt, offtop w temacie zrobil sie straszny, ale sam watek o "hardkorowych" graczach, recenzentach i wyciskaniu z gier na maksa na tyle ciekawy, ze moze by wydzielic te posty? Taki pomysl, a moderacja niech zrobi jak uwaza.)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2012, 13:24:41 »
Beznadziejnej - owszem. Przyzwoitej, przecietnej - lekka nie madrosc moim zdaniem. "Mial to fakt" - trzeba cos z ta sprawa zrobic bo smiecimy w takim fajnym temacie ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2012, 13:34:07 »
Cytat: Antari
(...)pan "A" w sposób ogólny zaprezentował sprzęt. (...) wole dokładną recenzję bo tego wymagam jako gracz nie-niedzielny.
Przecież to był unboxing, nie recenzja, recenzja dopiero ma być. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:40:50 »
Najogólniej rzecz ujmując świat składa się z różnych ludzi, którzy lubią różne rzeczy. Niektórym wystarczy pobieżna i zdawkowa analiza, która w większości przypadków wystarcza, innym potrzeba szczegółowego opisu, gdyż lubią drążyć temat i wiedzieć więcej. Stąd popularność Classic Game Room np. Mark wcale nie ocenia gier rzetelnie - czasami robi to od niechcenia - a mimo to ma sporą grupę wyznawców, ot taki styl. I podobnie Archon.

A odnośnie tego co pisał Inlagd, ja przechodzę nawet te beznadziejne gry :P Zawsze może się w nich zdarzyć coś nieprzewidzianego, co zmieniłoby twój stosunek do gry. Odstawiając ją, nigdy się o tym nie przekonasz :P

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:57:33 »
Dluga i analityczna recenzja gry, ktora kogos zajela potrafi powiedziec rownie wiele, co krotkie i konkretne wyjasnienie, dlaczego ktos rzucil inna gre w kat po krotkiej sesji. To troche na zasadzie, ze brak odpowiedzi rowniez jest odpowiedzia.

O, w temacie oprocz hardcore gamera pojawil sie tez casual. Piekna sprawa ten (w miare) nowy podzial, bo dzieki niemu oprocz - bardziej lub mniej powaznych lub zabawnych - dyskusji miedzy fanbojami, mamy jeszcze opcje nazwania kogos graczem niedzielnym, czyli uprzejmy i powszechnie akceptowany sposob powiedzenia komus, ze nadaje sie do wypowiadania na tematy gier jak kozia dupa na trabke.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:06:16 »
Casual to często nie wybór, a konieczność. Gramy wtedy kiedy mamy na to czas - a w dorosłym życiu praca, rodzina często wygrywają naszą uwagę. Ja póki co się obijam, a rodziny de facto nie mam, więc mam czas być hardkorowcem. Nie w każdej grze warto być maniakiem, ale są takie, które zajmują po prostu masę czasu via Pokemony czy np. Monster Hunter. Gdybym nie poświęcił praktycznie 3 miesięcy na grę w MH i poznanie tego uniwersum od deski do deski, pewnie nie czerpałbym teraz z gry tyle przyjemności. I nie odkrył "w pełni" tej perełki. Ale zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później to się skończy i przyjdzie mi stać się casualem. Nie pozostaje nic innego jak tylko płakać na ilością tytułów, których w ten sposób nigdy nie odkryję...

No ale oczywiście są też osoby, które po prostu są casualami z wyboru, choć mają masę czasu :) Mają inne hobby, a elektroniczna rozrywka jest jednym z wielu. Nie jest niczym "wyjątkowym".

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:12:35 »
A właśnie, ja na przykład, także staram się przejść nawet dość słabe gry - w przeciwnym razie, odczuwam wrażenie, że ona ze mną wygrała xD

@GBM_Fan - Umm... kurde, rzeczywiście jest tam masę sekretnych wersji gry, jakoś o tym nie pomyślałem o_O Sorki. A najlepsze jest to, że sam mam je odblokowane :>
Niemniej, co do New SMB 2, kończąc już z mojej strony dyskusję na jej temat, nie jest tak zła, jak Archon mówił. Ba, on stwierdził, że jest świetna, ale nieświeża. Istotnie, po prostu brakuje jej tych dodatkowch trybów. Jest więc pod tym względem słąbsza od poprzedniczki. W każdym razie, "Sarcastic Mr Know-It-All" ocenił ją zbyt pochopnie i powiedział, iż jest za krótka. A sam zdobył zaledwie 2% wszystkich coinsów (Licząc, że maksymalnie jest ich 9999999, to nawet mniej :D).


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:42:12 »
W moim przypadku to bywa różnie. Ogólnie wychodzę z założenie, że szkoda czasu na słabe gry i jeśli tytuł od samego początku mi nie podchodzi to żegnam się z nim na zawsze. Bywa, że daję szansę średniakom, ale przeważnie gram wtedy tylko na Normal i nie zawsze chce mi się w nich wszystko odblokowywać. Co innego gry dobre/bardzo dobre. Tutaj najczęściej wałkuję tytuł na maxa. Tzn. zaczynam od trybu Normal, potem Hard i przy tym staram się wszystko odblokować/uzbierać. No i nie gram we wszystko, tzn. mocno przesiewam gry. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie regularnie grać i dlatego np. w ogóle nie zagłębiam się w platformy Sony, czy Segi. Kręcę się wokół handheldów Nintendo i PC'ta. Może to mocne ograniczenie, ale nie można mieć wszystkiego. Poza tym już na samo GBA mam tyle dobrych gier, że ogranie ich zajmie mi parę lat :) A do tego dochodzi jeszcze GB, GBC i masę gier na DS. W przyszłości pewnie w 3DS'a zainwestuje. Czasem mnie tylko ciągnie do NES'a i SNES'a i możliwe, że kiedyś zaopatrzę się w parę gierek na te wspaniałe konsole. Tymczasem gram sobie spokojnie w stare gierki na szaraka i czerpię z tego wielką radochę :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:43:24 »
Ja pamiętam, że w DX na GBC był jakiś bonus za pokonanie każdego Bowsera w zamkach za pomocą Fire Flowera, a nie tradycyjnie przeskakując/prześlizgując się nad nim/pod nim. Później w NSMB na DS zawarli odwołanie do tego, bo jeżeli dobrze pamiętam, za pokonanie każdego szefa zamku będąc mini-Mario, też coś się odblokowywało. Patent tak bardzo zapadł mi w pamięć, że szukam go w każdej odsłonie. Niestety w NSMB Wii i Super Mario 3D Land go nie uświadczyłem :P Może w NSMB 2 będzie inaczej?

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 04, 2012, 18:08:05 »
Ja pamiętam, że w DX na GBC był jakiś bonus za pokonanie każdego Bowsera w zamkach za pomocą Fire Flowera, a nie tradycyjnie przeskakując/prześlizgując się nad nim/pod nim.
Zgadza się, ale tutaj akurat jestem pewien co do nagrody - są to tylko dwie (jedna za pierwszych czterech, druga za czterech ostatnich) nalepki do wydrukowania. Sam próbowałem tego dokonać, ale nigdzie nie jest pokazane, których już się pokonało, a co za tym idzie - pogubiłem się i spasowałem.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2012, 19:34:40 »
Cytat: Antari
(...)pan "A" w sposób ogólny zaprezentował sprzęt. (...) wole dokładną recenzję bo tego wymagam jako gracz nie-niedzielny.
Przecież to był unboxing, nie recenzja, recenzja dopiero ma być. ;)
Mała pomyłka - nie zmienia to faktu różnicy (jakości) prezentowanego sprzętu

Polak: tu macie to, macie tamto. KONIEC.
Nowo Zelandczyk: Tu jesto, działa to w taki sposób. Tam jest tamto, jeżeli zrobisz "a" to stanie się to. Dziękuję i zapraszam do zakupu.

Wyznaję zasadę że jeżeli gra nie jest (bądź nie prezentuje się na pierwszy rzut oka) zbyt pokaźnie - daje jej 10-12 godzin żeby "zakwitła" przed moimi oczami. Jeżeli tak się nie dzieje  - odkładam ją i nie żałuje wydanych pieniędzy (dzieki takiemu tytułowi nabywam doświadczenia - czasem warto zagrać w gnioty by wiedzieć jak smakuje e-kaszanka ;) ). Bije się w serce bo dziś z własnego wyboru nie poświęciłem czasu grze, miało być odwrotnie. Mój osobisty rekord gry non-stop to ok 15h. Dla wielu to pewnie pestka, pochwialcie się jak u was to kiedyś (bądź teraz) wygląda.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 19:43:34 wysłana przez LifeRetro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2012, 19:49:57 »
Non stop? Ja to w porywach z 10h siedzę oczywiście z przerwami na obiad/WC itd.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:04:04 »
Tak non-stop...eee...całonocne granie (ok. 13h, oczywiście przerwy na WC, żarcie itd. były) z kumplem w Fifę, Need for Speed'a, God of War i kilka innych gier, aby nie popaść w paranoję. xD A tak samemu...hmm...chyba 22h (tu także przerwy na WC, żarło) przy Skyrim'ie na PS3.
btw. jak już jesteśmy przy 'godzinnych rekordach' to ile godzin najwięcej czytaliście non-stop książkę/i? Ja pochłonąłem na raz Ojca Chrzestnego od Mario Puzo i Hobbita od Tolkiena, łyknąłem obydwie w 12h, w nocy. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:04:47 »
Przerwa na WC jest nie wliczana bo trwa ok 2min. Obiad to już inna branża  -  10-20min. Temat powinien się nazywać "pogaduchy casuali i hardkorowych graczy" imo ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:06:42 »
Ale nie obiad, żarło, czyli jakieś czipsy, batoniki, hamburgery, hot dogi czy coś na szybko przy konsoli. ;) Jeden gra, a drugi żre. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:11:00 »
Od dłuższego czasu życie nie daje mi możliwości długiego grania (czasem nawet i krótkiego :P) dlatego głównie gram na przenośnych konsolach i pc. W ciągu 2 ostatnich lat najdłużej siedziałem na raz przy Bastionie bo aż 9h.
Z przerwami to Fallout new vegas bo coś koło 110h (bez dodatków :D).

W latach młodości to najwięcej bez przerwy grałem w fallouta 2, bo z kumplem graliśmy na zmiany coś koło 19h. Po takim maratonie oczy miałem wypalone.

A jeśli chodzi o temat, to casualami zwie się raczej takich graczy co to grają w mario party raz na tydzień albo w kręgle na wii. To powstało chyba w okresie, kiedy ludzie kupowail wii i kinecta bo to było modne (a to, że się na tym gra to się dowiadywali miesiące po zakupie :P).
Bo jeśli chcecie tak nazywać ludzi, którzy grają w dobre gry raz na 2-3 tygodnie, to mnie też tak trzeba nazwać. Czasem po prostu praca i życie nie dają czasu na gry + jak mam urlopik to czytam książki na jakiś zadupiach, gdzie nie ma internetu a co dopiero konsol.


Edit: Aaaaa zapomniał bym. Najdłużej sam, grałem w FF VII na psx. Dostałem go od taty i wsiąkłem z słownikiem na jakieś 20h (rodzice wtedy wyjechali w delegacje na 1 dzień i mnie z siostrą zostawili) , potem spałem i od razu jak wstałem, nawalałem dalej. No i tak mniej więcej przez 5dni.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:16:19 »
Z przerwami to Skyrim, miałem nabite 347h. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:29:24 »
Tytułem Mega-hardkorowca mogą się poszczycić tylko gracze mmorpg - liczniki po 300-400 dni(!) Co daje w sumie 7200 bądź 9600 godzin. No-life'y... chyba tak ich zwą jeżeli mnie pamięc nie myli ;) To już skrajna choroba nie hobby... sam kiedyś taki byłem :( Co gorsze, zaczynają mi chodzić smaki na Guild Wars 2... Chroń mnie panie od tego tytułu...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:11:37 »
10h grania na raz?! Toż to masakra jakaś :D Ja tam w porywach pogram z 2-3 godz., ale to raz na 2 miesiące ;D A tak to 1h-2h z 3-4 razy w tygodniu, całe moje granie :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:14:39 »
10h grania na raz?! Toż to masakra jakaś :D Ja tam w porywach pogram z 2-3 godz., ale to raz na 2 miesiące ;D A tak to 1h-2h z 3-4 razy w tygodniu, całe moje granie :)

Tak żeby spamem zapachniało: +1 Z tym iż ja praktycznie nie gram wcale w wakacje, szkoda ładnej pogody na siedzeniu w domu. Praktycznie ani jednego dnia lata nie przesiedziałem w chałupie. Zima jest od grania ;)