Autor Wątek: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.  (Przeczytany 3039 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:01:25 »
Otoz kupilem u jednego kolesia na alle Nokie N-Gage. Zaplacilem za przedmiot wszystko elegancko, ale towaru w domu od 2 tyg nie ma :E . Rozpoczalem spor allegrowski o wyslanie mi tego, bo juz mam gry, kupilem brakujaca baterie.
I teraz pare pytan do Was:
- mieliscie juz tak?
- sprzedajacy wyslal Wam towar itp?

Z gory dziekuje za pomoc (zalezy mi na tym sprzecie, bo mam Sonica N w domu, a bym chcial pograc :D)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline kapo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:05:45 »
jak nie dojdzie i nie ma kontaktu to jedynie policja i wtedy można odzyskać pieniądze z programu ochrony kupujących

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:10:09 »
No kasa to niecale 50 bylo, a policja to pewnie oleje jak zwykle xD
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline kapo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:12:47 »
nie ważne ile , to jest podciągane pod paragraf oszustwa nie kradzieży wiec kwota nie ma dużego znaczenia , wystarczy że zgłosisz , na allegro jest więcej info jak i co

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:15:24 »
Ok, spk :) hm... jeszcze jutro pojde na poczte sprawdzic czy nie ma nic do mnie na poczcie, bo mojemu listonoszowi sie czasami nie chce nawet tej karteczki wypelnic xd . A jak nie to tak zrobie, bo kurde zalezy mi na tej konsolce :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:59:00 »
A kontakt ze sprzedającym zerowy? I jakie ma komentarze?


Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:59:24 »
Jak rozpocząłeś spór to tam jest chyba 2 tygodnie na jego rozwiązanie. W między czasie zobacz czy facet przypadkiem nie wyjechał na wakacje czy coś (w opisie nigdzie nie napisał o urlopie).
A jak nie to pójdź na policje, niech wypiszą kartkę i resztą się zajmuje allegro (policja i tak umorzy sprawę ze względu na niską szkodliwość czynu ale dostaniesz pieniądze). 

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:06:28 »
Rozpoczalem spor allegrowski o wyslanie mi tego(...)
Allegro ma to głęboko w nosie. Kupiłem kabel do PS3, gościu wysłał rozwalone gówno, nie dość, że doszło po kilku tygodniach to jeszcze nie był to kabel, który kupiłem i w dodatku był zepsuty! Napisałem do faceta, kazał odesłać i tak zrobiłem. Kasy ani towaru nie było. Rozpocząłem spór na Allegro ,ale oni olali sprawę. Kasy ani jakiejkolwiek kasy nie mam do dzisiaj. Także od dzisiaj naprawdę pilnuje od kogo kupuje.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:37:10 »
Kupując na Alle niestety trzeba się liczyć z tego typu akcjami i z możliwością straty kasy (o ile nie pójdziemy na policję)

Co ciekawe to bardzo często się zdarza w działach.. z telefonami. Najśmieszniejsze że tylko raz tam zajrzałem i to właśnie przy okazji N-Gage.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:48:18 »
Mi się takie coś zdarzyło tylko raz - kupowałem płytę CD na "Kup teraz!", co ciekawe, było kilka sztuk. Przelałem kasę, wszystko było git. Przedmiotu długo nie było, więc napisałem pytanie o niego. W odpowiedzi dostałem informację, że niestety nie mają go na stanie o_O. Przecież w aukcji było kilka [!] sztuk, a jak tylko zakupiłem jedną, "uzupełniono" puste miejsce. Ktoś po prostu niepoważny, na szczęście dużo to nie kosztowało i dostałem kasę z powrotem.


Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:49:56 »
A kontakt ze sprzedającym zerowy? I jakie ma komentarze?
Kontakt byl do czasu dojscia mu kasy. Komenty pozytywne byly. Nie bylo o zadnym urlopie czy cos info. Hm no nic najwyzej, ale mi bardzo zalezy na tej nokii :( (nie ma ktos z forum czy cos?)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:03:48 »
Gościu się ulotnił. Miałem taki przypadek jak kupowałem album GNR z 2008r., czekałem na premierę, facet wystawił ok. 50 takich albumów, każdy nówka za 30zł z wysyłką (co jest taniochą zważając jaki na to popyt był, a w dodatku w dniu premiery), oczywiście kupiłem dwa (jeden dla mnie, drugi dla starszego brata). Koleś pytał się ciągle czy przelałem kasę. Potem gdy poczekałem kilka tygodni, a towaru nie było wkurzyłem się i napisałem do faceta. Odzewu zero, a kasy i towaru do dziś nie widziałem. ;/ Na szczęście płyty kupiłem gdzie indziej, ale jednak 60zł piechotą nie chodzi...
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2012, 20:11:45 »
Miałem sytuację podobną i odzyskałem pieniądza (około 140zł) jednak bez kosztów przesyłki. Kilka porad ode mnie. Przede wszystkim pisz do gościa i zadzwoń co z Twoją paczką, żądaj dowodu nadania (czasem to wina poczty a ta po 2 tygodniach dopiero przyjmuje wszelkie reklamacje). Śledź komentarze i daty logowania sprzedawcy. Jeśli spór nic nie rozwiąże idź prosto na policje z dowodem wpłaty, numerem aukcji i danymi sprzedającego. Nie ważne jak kwota i czy policja to oleje, dla Ciebie najważniejszy jest numer sprawy tzw. RSD, który dostaniesz po około 2 - 3 tygodniach na oficjalnym piśmie z policji. Ten numer praktycznie gwarantuje Ci zwrot kosztów z programu ochrony kupujących (należy go podać w formularzu), także wypełnij wniosek, wyślij i czekaj na zwrot kasy. Jeśli istnieje taka możliwość dlaczego z niej nie skorzystać? Złodziejom nie popuszczaj.


Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2012, 17:24:53 »
Gosciu w koncu wyslal i mi przyszlo, a ja OMG :E takie zdziwienie jak odbieram przesylke :D . Gratis nawet dostalem baterie xD uj tam, ze kupilem 2ga bo nie mialo byc w zestawie xD Dziekuje wszystkim za pomoc, ale mam ostatnie pytanie: jak zakonczyc teraz spor? XD czy trzeba czekac jeszcze te 26 dni? :)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2012, 17:56:33 »
Jak w nim odpisał można zakończyć, jak nie to nie da się chyba szybciej.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:20:26 »
No i wypas, to teraz prosimy o zdjęcia konsolki i wrażenia z użytkowania. Chętnie wymienię się opiniami jako iż cenię sobie N-Gage :)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Kupilem na alle, ale nie ma towaru u mnie.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:08:29 »
Spk, spk jutro wrzuce fotki ^^ tylko stan taki dobry raczej, ale zawsze cos ^^ doznania? Napisze w topicu o N-Gage^^
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)