Autor Wątek: Pytanko o kable gb , gbc , gba  (Przeczytany 2957 razy)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Pytanko o kable gb , gbc , gba
« dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:38:29 »
Ciekawi mnie czy np. z grami Pokemon Red ktore sa na gameboy classic jest mozliwa zamiana na  konsolach gba poprzez kabel game link pod gba? :D

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:47:02 »
Jeśli chcesz linkować gry z GB/GBC na konsolach Advance i SP, musisz zaopatrzyć się w link kabel z wtyczką GBP/GBL/GBC. Jest to tak zaprojektowane, że starsze kable wejdą, nowsze do starszych konsol nie. Tak więc nie zadziała, musisz mieć starszy kabel.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:08:39 »
sam nie wiem czy zrozumiales pytanie.
chodzi mi ze mam
2x gba i chce sie wymieniac np. pokemonami w grze Pokemon Red czyli gra pod gb classic

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:14:25 »
Tak, tak. Chcesz przesłać Poki z np. Red do Blue, używając Advance'ów. W tym celu musisz zaopatrzyć się w stary kabel, którym normalnie łączy się Pockety, Light'y i Colory. Też się zmieści do wejścia, a nowy kabel nie zadziała ze starymi grami.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:49:32 »
OK już rozumiem , dziekuje :)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2012, 21:26:41 »
Sorka za double post , ale zdobyłem oryginalny kabel ext. do game boy classica. i mysle jak go przetestowac bo jedynie jakie mam 2 takie same gry to Super Mario Land. hmm chce sprawdzic czy dziala wogole

btw.
to co zdobylem za 85 zl :

walizeczka od gameboy , gameboy classic zolty , 11 gier oryginalnych świetne tytuły na gameboya + 10 pudełek od nintendo na cartridge , kabel ext. oryginalny
 
a tu taki noobski mój unboxing xD :
http://www.youtube.com/watch?v=c68Q4kCwOHI&feature=plcp

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2012, 23:21:10 »
MMM tu się pojawia problem, bo jeśli masz 1x Classica i 2x Advance'a, nie pomalujesz połączysz. Tym kablem. Akurat ten kabel ma wtyczki tylko do Classic'ów. Więc musisz albo kupić drugiego Classica, albo kabel z wejściami do Pocketa. To skąplikowane, ale oficjalnych kabli jest sporo. Napisz, jakie masz konsolki, i co chcesz dokładnie zlinkować, to pomyślimy :)

BTW - jest wgl multiplayer w SML?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2012, 00:17:19 »
BTW - jest wgl multiplayer w SML?

Nie ma.

PS. Fajny filmik, kręć następne :D

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytanko o kable gb , gbc , gba
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2012, 11:49:28 »
BTW - jest wgl multiplayer w SML?

Nie ma.

PS. Fajny filmik, kręć następne :D
Ta? xD
Tu mój filmik jak otwieram 4 oryginalne gierki gameboy ;d http://www.youtube.com/watch?v=2TovMVv4EQw&feature=plcp
za 20 zl - pokemon goldy po ang , save off, pokemon blue po ang , ver. USA , save działa , sonic advance 3 ver.usa , spy challenger ver. usa :D
MMM tu się pojawia problem, bo jeśli masz 1x Classica i 2x Advance'a, nie pomalujesz połączysz. Tym kablem. Akurat ten kabel ma wtyczki tylko do Classic'ów. Więc musisz albo kupić drugiego Classica, albo kabel z wejściami do Pocketa. To skąplikowane, ale oficjalnych kabli jest sporo. Napisz, jakie masz konsolki, i co chcesz dokładnie zlinkować, to pomyślimy :)

BTW - jest wgl multiplayer w SML?
Zapomniałem dodać , że mam 2x Classic :)