Autor Wątek: Jak sklep internetowy wyglądać powinien  (Przeczytany 5405 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2012, 09:18:56 »
Cytuj
jeśli cena wysyłki z kopertą wynosi 6zł to kupujący płaci 6zł. Bez przeliczania ile ATP trzeba było zużyć by ruszyć zad na pocztę ;P

Czas to pieniadz, stanie na poczcie, pakowanie i materialy do tego, transport lub/i paliwo rowniez. Sklep to troche inna bajka niz sprzedaz przez prywatna osobe, wiec nie oczekiwalbym gruszek na wierzbie, tylko racjonalnych kosztow przesylki.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2012, 09:29:09 »
Argument analogiczny do "skoro wszyscy kradną to ja też". Już wolę zobaczyć wyższą kwotę za przedmiot o te 4 zł niż płacić za "wysyłkę". Nazywajmy rzeczy po imieniu. To kwota za wysyłkę przedmiotu czy dodatkowy bonus dla sprzedającego za przedmiot? Zaznacz w aukcji, że cena przedmiotu powiększona jest o prowizję dla sprzedającego, natomiast kwota wysyłki jest "czysta". Mnie by to przekonało. Choć pewnie wielu by też odstraszyło i dało się nabrać szubrawcy zdzierającemu na "wysyłce". Dziwny jest ten świat.

Poza tym temat brzmi "jak sklep internetowy wyglądać powinien" a nie "jak sklep internetowy wygląda". Jakie realia są wszyscy wiemy, szukasz porady, więc radzimy.

Skoro zarabiasz miesięcznie 400 zł na samym "bonusie do wysyłki" to aż boje się pomyśleć ile na samej cenie przedmiotu :) Chyba raczej nie 2-10 zł.

nie napisałem że ja tyle zarabiam na wysyłce tylko dałem taki przykład :)

wielu ludzi woli zaniżyć cenę przedmiotu a dać większą wysyłkę ze względu na pozycje na allegro po wyszukaniu wg. ceny

ustawiłem na dziś 4 licytacje , jak się wystawią dam link do oceny
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 10:05:15 wysłana przez suspect »

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2012, 10:49:33 »
Inglad właśnie nie. Czasem dorabiam w firmie mojej mamy w dziale wysyłki. Osoba kupująca za wysyłkę płaci tylko tyle ile ja zapłacę (a nie są to małe kwoty bo firma ta to oficyna wydawnicza) bo: -samą wysyłkę jako usługę można odliczyć od podatku; -koszty benzyny itd. wlicza się w koszty uzyskania dochodu, czyli znowu podatek wraca do mnie.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:04:27 »
Inglad właśnie nie. Czasem dorabiam w firmie mojej mamy w dziale wysyłki. Osoba kupująca za wysyłkę płaci tylko tyle ile ja zapłacę (a nie są to małe kwoty bo firma ta to oficyna wydawnicza) bo: -samą wysyłkę jako usługę można odliczyć od podatku; -koszty benzyny itd. wlicza się w koszty uzyskania dochodu, czyli znowu podatek wraca do mnie.

tak można to wliczyć w koszty ale to nie znaczy że całość wraca do Ciebie , poprostu od tej kwoty nie płacisz podatku. Część osób tak jak ja jest na ryczałcie i nie mogę uznać żadnych kosztów, wiec dojazd , opakowanie itp musiał bym płacić z własnej kieszeni .

Przykład na zasadach normalnych : sprzedajesz coś za 100zł i wysyłka 10 zł to płacisz podatek tylko od tych 100 zł bo wysyłka to Twój koszt
Na ryczałcie ta sama sytuacja : płacisz podatek od 110 zł czyli od całości i nie masz żadnych kosztów

Jeśli ktoś jest na vacie to i tak nie zrobi zwrotu bo usługi pocztowe są zwolnione z vat ....
To wszystko nie jest takie proste jak sie wydaje :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 11:11:35 wysłana przez suspect »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:22:23 »
Ja bym jeszcze dodał informację mailową za każdym razem, że przedmiot został wysłany. Zawsze tak robię i wolę sam mniej więcej też wiedzieć kiedy dany przedmiot do mnie dojdzie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2012, 12:17:33 »
Cytuj
jeśli cena wysyłki z kopertą wynosi 6zł to kupujący płaci 6zł. Bez przeliczania ile ATP trzeba było zużyć by ruszyć zad na pocztę ;P

Czas to pieniadz, stanie na poczcie, pakowanie i materialy do tego, transport lub/i paliwo rowniez. Sklep to troche inna bajka niz sprzedaz przez prywatna osobe, wiec nie oczekiwalbym gruszek na wierzbie, tylko racjonalnych kosztow przesylki.

Nie wiem jak chcesz wycenić stanie na poczcie, według jakiej stawki. Koszt koperty bąbelkowej to ok. 1-2 zł w placówce publicznej, kup hurtowo masz je za parę groszy. Nie rozumiem kosztów transportu. Paliwo? Rozumiem, że dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy mieszkają na wsi po parę km od miasta, a na dodatek nie jeżdżą codziennie do miasta np. po zakupy. Nikt nie każe jeździć co 5 minut na pocztę z każdą paczką. Sklepy wysyłają chyba towar raz dziennie lub raz na kilka dni jeżeli się nie mylę? To mam proste rozwiązanie - jedź na pocztę i przy okazji zgarnij dzieciaki ze szkoły i kup ogóra w Tesco do sałatki.

wielu ludzi woli zaniżyć cenę przedmiotu a dać większą wysyłkę ze względu na pozycje na allegro po wyszukaniu wg. ceny

No właśnie to miałem na myśli pisząc "choć pewnie wielu by też odstraszyło i dało się nabrać szubrawcy zdzierającemu na "wysyłce". Dziwny jest ten świat." Wielu userów patrzy właśnie po cenach i potem łapią zonk'a z zawyżoną wysyłką, przez co sam przedmiot wcale nie jest najtańszy.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 29, 2012, 17:15:59 »
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=25356505

4 licytacje reszta będzie na kup teraz po nowym roku

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2012, 20:39:24 »
Coś ludziom zależy na tej twojej limitce Mario kilka godzin licytacji a już 100 zł ;/

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2012, 20:53:04 »
ta i pewnie zatrzyma się tak do godziny przed końcem :)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:00:49 »
no tak też jest , czasami właśnie tak ludzie licytują , ja tam lubię czekać do ostatnich minut i dopiero :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:47:20 »
Ale jak widzisz zainteresowanie jest spore. Tak to właśnie działa, te licytacje od 1zł. Ludzie się nakręcają. Wiem z doświadczenie, bo sam nie raz w końcowej fazie licytacji po prostu nie chcę dać za wygraną :D