Autor Wątek: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)  (Przeczytany 5349 razy)

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« dnia: Sierpień 12, 2013, 16:01:16 »
Witam!
Czy jest jakiś emulator GBA na jave (ew. na nokia asha 206 lub samsung wave 533), bo większość wygooglowanych wyników to 2005-2008.
PS: sprawdzałem na zagranicznych forach

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:19:12 »
Emulatora GBA na java nie ma i nie będzie, sam szukałem kawał czasu zanim kupiłem pierwszego GBA ;-) Dlaczego nie będzie? Telefony które jadą na javie są poprostu za słabe żeby to ogarnąc, a nawet jeśli teraz jakiś wyszedł to scena produkująca emulatory na telefony z javą padła wraz z nadejsciem ery tanich smartphone'ów. Jedyne co widziałem i na czym grałem to emulator GBC, który kulał bo był zbyt wolny (przynajmniej do pokemonów). Polecam poszukać za to emulatorów NES ;) chodzą miodnie i nie marudzą :)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:21:20 »
Nie popieram piractwa na konsolki Nintendo

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:21:53 »
Ale na androida jest game boid czy jakoś tak

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:22:52 »
Nie popieram piractwa na konsolki Nintendo

Ja wytłumacze się że szukałem i emulowałem PRZED zakupem. Co do emulacji NES'a to jest jedyna metoda żeby grać on the go i nie przepłacać za sprzęt nie od nintendo do którego wsadza się carty od NES'a ;-)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:58:26 »
Doskonale rozumiem ludzi poszukujących emulatorów, sam kiedyś szukałem jak nie miałem jeszcze dobrej pracy i nie mogłem sobie pozwolić na zakup konsoli czy też gier. Fakt faktem, uparłem się i zakupiłem Brightera i teraz nie korzystam z emu. Rozumiem antypirackie hasła i chęć zakorzenienia w ludzkich umysłach nawyku kupowania a nie ściągania i piracenia ale przyznam się bez bicia, że kiedyś byłem młody i z emulatorów korzystałem (zarówno NES jak i GB).

Nie popieram piractwa na konsolki Nintendo

To nie popierasz tylko na Nintendo czy na inne konsole również?

Emulatora GBA na java nie ma i nie będzie, sam szukałem kawał czasu zanim kupiłem pierwszego GBA ;-) Dlaczego nie będzie? Telefony które jadą na javie są poprostu za słabe żeby to ogarnąc, a nawet jeśli teraz jakiś wyszedł to scena produkująca emulatory na telefony z javą padła wraz z nadejsciem ery tanich smartphone'ów. Jedyne co widziałem i na czym grałem to emulator GBC, który kulał bo był zbyt wolny (przynajmniej do pokemonów). Polecam poszukać za to emulatorów NES ;) chodzą miodnie i nie marudzą :)

Nie rozumiem tej zależności, emulator NES jest znacznie mniej wymagający niż GB? Czemu tak jest? :)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:08:22 »
W ogóle nie popieram piractwa komputerowego.Tak mi się napisało

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:29:29 »
Kiedyś się bawiłem z takim jednym emulatorem, że był program, do którego się romy wrzucało i wyskakiwał plik jar odtwarzający wgrane uprzednio romy, ale już nie pamiętam czy przypadkiem nie był on przeznaczony dla romów z GB i GBC. Obecnie piractwa nie uznaję i nie korzystam z takich gier (poza drobnymi wyjątkami), ale sam pamiętam jak kiedyś robiłem. ;)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:02:20 »
Nie było dobrego emulatora na N-Gage z Symbianem, więc co dopiero Java.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:59:09 »
Sorry mattek, gadamy chyba o różnych Symbianach.
Na Symbiana są dostępne bardzo dobre emulatory pierwszych maszynek Nintendo (NES/SNES/GB/GBC/GBA). Polecam sprawdzić produkty firmy vampent (vSun, vBoy, vBag i jeszcze vCośtam - nie pamiętam).

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:05:06 »
Potwierdzam. W dawnych czasach miałem Nokię 6260 i na niej śmigało elegancko.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2013, 23:14:54 »
Ja na starej dobrej Nokii 6124c (klon 6120c dla Vodafone) prześmigałem na emulatorach Ninny (głównie GBA) praktycznie całą gimbazę :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:02:27 »
Nie rozumiem tej zależności, emulator NES jest znacznie mniej wymagający niż GB? Czemu tak jest? :)

Chodzi o prędkości procesorów :) Akurat gry GB śmigają ok (mocy obliczeniowej potrzeba tyle co do gier na NES'a), ale już na przykład na słabszych tel. z Javą nie pogramy w GBC z dźwiękiem bo procek telefonu nie jest w stanie udźwignąć tyle na raz.

GBA jest znacznie bardziej zaawansowaną konsolą pod względem graficznym, ma o wiele silniejsze bebechy niż jej poprzedniczki, a co za tym idzie biedny telefon na javie nie ogarniający już GBC z dźwiękiem nie udźwignie jeszcze większej ilości danych do przerobu.

Pamiętać należy że emulując coś na telefonie odpalamy program który udaje bebechy konsoli oraz jej bios, co za tym idzie odpalamy jakby system operacyjny w systemie operacyjnym i staramy się tam grać :) Obok emulatora działa jeszcze bardzo dużo procesów odpowiedzialnych za normalne funkcje telefonu co spowalnia emulację :) Niby technicznie powinno się dać emulować GBA na javie, ale inne funkcje telefonu zżerają za dużo zasobów. Wydaje mi się że gdyby napisać od podstaw nowy OS do telefonu który odpala TYLKO emulator GBA to by się udało ;-) Ale praca to już nie potrzebna i długo trwająca, do tego zmienia telefon w konsolę którą można mieć bardzo tanio jak się dobrze poszuka :)

A co do samej emulacji to bardzo dobrze rozumiem ludzi emulujących i próbujących wycisnąć z telefonu ile się da :) To jest dobra droga do nauki tego co może telefon, doszukiwania się tego dlaczego nie może oraz technik kombinowania nad tym jak zrobić żeby coś naprawić ;-) Emulujcie więc, ale nie zapominajcie o orginałach :)

Peace and Love ,,\/, (^ . ^)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:30:15 »
N-Gage miał S60v1 i o takiego mi właśnie chodzi. Emu chodziło nieźle i szło nawet pograć w Pokemony czy Maxa Payne. Pamiętam, że były nawet wykazy najlepszych ustawień :P
W telefonach wyżej przez Was wymienionych siedziały już v2 i v3, a tam emulator rozwinięto lepiej. Faktycznie, źle trochę napisałem bo w tamtej wypowiedzi miałem na myśli konkretnego Symbiana siedzącego w Gadzie ;]

Ps. Ten emu to oczywiście dziecko niedziałającej już (chyba) firmy Vampet - VBag. VBoy oraz VNes chodzą spoczko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 11:15:37 wysłana przez mattek »

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2013, 11:09:47 »
To od siebie jeszcze dorzucę, że GBA świetnie śmiga na nokii E51 (którą mam na sprzedaż/wymianę btw. ;) ) Nie pamiętam który to symbian ale w poki grało się zacnie :) (w tramwaju jeździł gościu w tych samych godzinach co ja i codziennie patrzył jak gram...przez ramię...ehh :P)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2013, 11:56:54 »
No właśnie dlatego wspominałem o różnych Symbianach, poza tymi, które wymieniłeś był jeszcze Symbian s60v5 dla telefonów dotykowych (np. 5800XM). Rzeczywiście, największa scena aplikacji rozwinęła się na v3 (był nawet pierwszy AC w pełnym 3D) :)

E51 ma s60v3 ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:47:19 »
Na s60v3 wyszedł emulator N-Gage. Z tego co kojarze nawet dało się na nim pograć, tylko dużo było kombinowania z tym :P

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2013, 13:08:40 »
Nooo, godzinami kombinowałem jak to zrobić, ale nie na wszystkich telach z s60v3 się dało to zrobić.

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2013, 10:13:27 »
Znalazłem emu, ale jest na j2me, a większość ma midp 2.1 lub 2.0. Zna się ktoś na portowaniu javy na inne platformy (sorq jak cos pokrecilem, bo się nie znam -_-')?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Emulator GBA na java (nokia asha 206 lub samsung wave 533)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2013, 10:19:38 »
A przypadkiem j2me to nie midp 2.0?