Autor Wątek: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupić na eBay/w USA bez adresu  (Przeczytany 8942 razy)

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
[PORADNIK] Jak bezpiecznie kupić na eBay/w USA bez adresu
« dnia: Grudzień 05, 2013, 23:01:05 »



Witam!

Poniższy poradnik ma na celu ułatwienie dokonania bezpiecznych zakupów internetowych i wysłanie ich do Polski nie posiadając adresu w USA oraz bez pośredników na takich popularnych sklepach internetowych w USA jak:
- eBay - platforma aukcyjna
- Amazon - platforma e-commerce
- Target - dom i wyposażenie
- BestBuy - elektronika i AGD
- Wal-Mart - dom i wyposażenie
- TigerDirect - elektronika i komputery (IP restricted)
- New Egg - elektronika i komputery

Dla wielu, problem zakupów w USA z wysyłką do Polski może być kłopotliwy z kilku powodów:
- brak znajomej osoby mieszkającej w USA, która mogłaby pomóc
- sprzedawca nie wysyła przedmiotów za granicę USA
- brak adresu dostawy w USA
- lub wysokie opłaty "pośredników"

Rozwiązanie jest proste, bezpieczne i nie jest żadną tajemnicą.

W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele polskich firm specjalizujących się w wysyłce towarów do Polski. Jedną z nich jest firma DOMA Shipping, która wyszła na przeciw potrzeb polskich internautów i bezpośrednio oferuje wysyłkę do Polski bez pobierania dodatkowych prowizji.

Portal w USA: http://www.domashipping.com/index.php
Portal w Polsce: http://doma.com.pl/
Informacja dla Internautów: http://www.domashipping.com/pageinternauci.html

Wymagania:

- konto PayPal
- lub karta kredytowa/debetowa którą można płacić w sieci
- zapoznanie się z informacją zamieszczoną w/w na stronie

Przykładowy przebieg transakcji:

1. Dokonujemy zakupu internetowego na wybranym portalu.
2. Produkt wysyłamy do wybranego przez nas oddziału DOMA podając jednak SWOJE imię i nazwisko:
Jan Kowalski
8878 N. Milwaukee
Niles, IL 60714, USA
3. Informujemy firmę DOMA o nadchodzącej przesyłce/przesyłkach, ich liczbie i miejscu nadania (sklep w którym dokonaliśmy zakupu)
4. Opłacamy kwotę za wysyłkę firmie DOMA za pomocą PayPal
5. Czekamy na wysyłkę.

Czy to jest bezpieczne?
Tak. Z serwisu takich firm jak DOMA czy też Polamer istnieją od wielu lat.
Pamiętajmy jednak, iż w przypadku wątpliwości należy zawsze zapytać.

UWAGA!:
1. Należy najpierw skontaktować się z oddziałem i poinformować ich o nadchodzącej przesyłce/przesyłkach ze sklepu X dla osoby Y.
2. Konsolidacja paczek jest darmowa
3. DOMA nie pobiera dodatkowych opłat za transakcję
4. Termin przetrzymywania towaru: 3 tygodnie. Po upływie tego terminu będzie naliczana opłata za przechowanie towaru w wysokości $30/mc.

Który oddział jest najlepszy? Trudno powiedzieć.
Polecam ten oddział ze względu na miłe wspomnienia i bardzo miłą obsługę:

DOMA SHIPPING
8878 N. Milwaukee
Niles, IL 60714

Poniedziałek- Piątek: 10am - 8pm
Sobota:                     10am - 5pm
Niedziela:                  10am - 4pm

tel USA. 1-847-299-5599
email: domaNiles@domashipping.com
email do biura w Niles dotyczący zamówień internetowych: domaniles29@gmail.com

TRACKING / Śledzenie przesyłki: http://app.domashipping.com/default.asp?PID=ITEMSTATUS

INFORMACJA:

Nie jestem oraz nie byłem pracownikiem tej firmy. Nie otrzymuję żadnych korzyści finansowych z tego tytułu. Przytaczam Wam w/w firmę bazując na doświadczeniu z nadzieją, że może okazać się pomocna.
Wpis ma charakter czysto informacyjny i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności prawnej, materialnej, finansowej za ewentualnie poniesione szkody.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Amerykanie mają bardzo mądre powiedzenie:

There is nothing is more uncommon than common sense.


Wpis będzie modyfikowany aby uwzględnić możliwe wszystkie zagadnienia związane z tematem.
W przypadku dalszych pytań proszę o komentarze w tym wątku.

Update 08/25/2015

Ponieważ trafił się pierwszy użytkownik, który skorzystał z tego sposobu zakupu umieszczonego na forum, poniżej będę umieszczał ich nazwy i linki do ich komentarzy:

- Chino http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=2324.msg42826#msg42826
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 19:39:01 wysłana przez NintendoPassion »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2013, 00:23:17 »
Szkoda, że nie napisałeś tego kilka dni wcześniej, były fajne promocje na amerykańskim amazonie np. Persona 4 Golden za 19$ :)

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2013, 00:25:39 »
Antari, sorry, ale żyję na pożyczonym czasie. A powyższy post choć banalnie prosty, to trochę mi zajął. Nie mogłem się zebrać "do kupy" :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2013, 11:01:54 »
A prowizje duże biorą?

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 13:55:33 »
Nie pobierają prowizji. Oni zarabiają na wysyłce - bo są firmą wysyłkową :P

Prowizje jakie są poniesione to opłaty PayPal. Ale gwoli wyjaśnienia zadzwonię dzisiaj do nich i dopytam.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2013, 14:12:47 »
Widziałem cennik i te 11$ to trochę dużo (to chyba minimalna cena). Można z nimi coś negocjować? Bo za wysyłkę np. jednego carta na GB/GBC to trochę drogo (aczkolwiek jeszcze do przyjęcia jeśli kupowałbym grę za ~100$).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2013, 14:29:52 »
Widziałem cennik i te 11$ to trochę dużo (to chyba minimalna cena). Można z nimi coś negocjować? Bo za wysyłkę np. jednego carta na GB/GBC to trochę drogo (aczkolwiek jeszcze do przyjęcia jeśli kupowałbym grę za ~100$).

@M4ciek, to co piszę poniżej NIE JEST adresowane do Ciebie broń Boże! Tylko taka moja refleksja.
Polak, to taka nacja, że jak mu nasrasz na talerz, to nie nie obrazi się o gówno, tylko będzie narzekał - Dlaczego tak mało?  :P

Czyli ogólnie rzecz biorąc, oferta nie jest adresowana do wszystkich, ale macie opcję, dzięki której nie będziecie uzależnieni od osób trzecich.
Warto pamiętać (i przeczytać w powyższym linku), że DOMA nie pobiera prowizji za konsolidację paczek. Dlatego możemy kupić kilka rzeczy i wysłać wszystko jedną paczką.
DOMA to rzetelna firma - i mówię tutaj czysto z własnego doświadczenia.
Mój post nie ma na celu uzdrowić świata, lecz tylko pomóc niektórym. Tym którzy już konkretnie na coś polują. Czasami jest warto dodać kilka groszy i mieć święty spokój.

A mój ulubiony święty? To Święty Spokój.

Warto też pamiętać, że paczki wysyłane są w kartonach i dostarczane kurierem w Polsce. Zatem nie musimy się martwić o jakieś poważniejsze traktowanie paczek.

Pamiętajmy o jednym, kto pyta nie błądzi. Mam nadzieję, że jeżeli ten wątek pomoże chociaż JEDNEJ osobie, to będę czuł się spełniony. A jak głosi reklama w TV - czasami warto pomagać :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2013, 15:04:28 »
Hehe, ja to doskonale rozumiem. Korzystając z takiego rozwiązania nie jestem zdany na wolę sprzedawcy i to, czy łaskawie wyśle mi przedmiot do Polski korzystając z tej samej poczty, na której wysyłałby do USA.

Po prostu stwierdziłem, że dla jednej rzeczy o wartości kilku $ raczej nie warto z tego korzystać - chyba, że kumulować to u nich w magazynie (ale pewnie za to też policzą).

Dzięki za info swoją drogą, bo znałem takie rozwiązania wcześniej... tzn. słyszałem o pośrednikach zakupów, ale nigdy o takich sprawdzonych przez kogoś i szczerze mówiąc bałem się powierzać im coś o wartości kilkuset złotych.

Może dzięki temu dorwę w końcu Shantae w fajnym stanie na amerykańskim eBay'u :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2013, 16:11:55 »
Właśnie na RA pytałem niedawno o coś takiego, ale praktycznie nikt nie podjął tematu. Znalazłem oto jakiś czas temu podobnie działającą firmę, tzn. http://plusexpress.pl/   i ciekaw byłem czy taka skrzynka i zakupy są faktycznie bezpieczne i czy nie ma jakiś ukrytych kosztów. W sumie nie jest to głupi pomysł, zwłaszcza jak ma się kogoś zaufanego z kim można dzielić taką skrzynkę i tam wspólnie odkładać rzeczy, a następnie dzielić się kosztem wysyłki na pół i nawet więcej.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2013, 16:25:03 »
@Bodzio

Nie znam firmy i nie mogę się wypowiedzieć.

W DOMA nigdy nie miałem problemu. Paczka nigdy nie zginęła. Raz tylko zdarzyło się, że przesyłka lotnicza przedłużyła się znacznie. Ale raz na kilkaset paczek, to znikomy procent.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2013, 17:42:29 »
No poradnik super, ja podobnie jak wielu innych znam te możliwości ale, albo były drogie albo nie pewne. Generalnie więc gra nie była warta świeczki. Teraz będę miał na uwadze ów posta, i w razie potrzeby.

Prezentacja możliwości: http://www.xseedgames.com/store.php fajne gry za fajne ceny, a soundtracki po 5$ to sam miód. Nie do kupienia w inny sposób.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2013, 17:46:51 »
Być może niedługo przetestuję. Jeszcze jedno pytanko - muszę założyć nowe konto na eBay US na adres ich biura (podając jednocześnie jako osobę moje imię i nazwisko), tak?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2013, 18:57:00 »
Długo trzymają w magazynach bezpłatnie?
Zawsze można razem się ustawić na jedną wysyłkę :)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2013, 19:17:22 »
Jak dla mnie za dużo z tym grzebania. Jak ktoś ma już konto paypal to sobie zapłaci i sam ściągnie do Polski.  Pomijając już fakt, że koszty ściągnięcia rzeczy z USA są już i tak jak dla nas Polaków ogromne kwestia dopłacania jeszcze do tego 11$ też działa na minus. Przy dzisiejszej ilości aukcji i wyborze przedmiotów na ebayu, znikome są sytuacje, że nie znajdziemy tego czego szukamy bez możliwości ściągnięcia tego do Polski. Ja tak to widzę.
Niemniej jednak szacun dla Ciebie, że chciało Ci się to dokładnie ogarnąć i przedstawić. Może ktoś skorzysta.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 19:57:14 wysłana przez Przemek_07 »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2013, 20:16:36 »
@Przemek_07
Nie zgodzę się. Często są aukcję, gdzie za Chiny nie przekonasz do wysyłki do Polski. USA ONLY i koniec. A są takie rzeczy, że nie ma innych aukcji z wysyłką do Polski.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2013, 21:12:20 »
Być może niedługo przetestuję. Jeszcze jedno pytanko - muszę założyć nowe konto na eBay US na adres ich biura (podając jednocześnie jako osobę moje imię i nazwisko), tak?
Wydaje mi się, że wystarczy przy płatności PayPal podać inny adres do wysyłki, oczywiście wcześniej trzeba go zdefiniować w opcjach.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2013, 21:17:34 »
Żeby doszło do płatności trzeba najpierw złożyć ofertę w aukcji / kliknąć 'kup teraz'. A w aukcjach, o które mi chodzi oferty z konta o adresie innym niż USA są odrzucane.

No chyba, że tak jak mówisz - wystarczy dodać adres jako alternatywny... muszę sprawdzić.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2013, 22:10:02 »
Czy dobrze rozumiem? Można kupić kilka itemków w różnych odstępach czasowych, żeby je na końcu wysłać za jednym zamachem?
BDG ALL DAY

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:03:43 »
@Keitaro

Warto gdy przedmiot ma duże gabaryty, bądź cena wysyłki oferowana przez sprzedawcę jest zbyt wysoka.

@M4ciek

Nie, nie musisz. Możesz kupić używając polskiego konta PayPal. Po prostu wybierasz inny adres dostawy, ale dalej używasz swojego imienia i nazwiska.

@nvd96

Towary od jednego interesanta są przetrzymywane bez opłat do trzech tygodni. Po upływie tego terminu, naliczona jest opłata 30 USD/miesiąc.

@Przemek_07

Ten wpis, jak wspomniałem wcześniej, nie wyleczy wszystkich ran. Nie jest złotą receptą. Jest jednym z wielu pomocnych narzędzi. Nie Tobie, to może komuś innemu się przyda.

@M4ciek

Ta opcja jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdy nasz przedmiot/y są o większych gabarytach. Myślę np o konsolach (SNES/NES/SEGA?itp) w oryginalnych pudłach. Paczka morska jest idealnym rozwiązaniem.

@fixxxer1

Dokładnie :) Wystarczy dodać adres alternatywny zanim zalicytujemy. Robię tak bardzo często i nie ma problemów.

@Kwaśny

Tak, dobrze rozumiesz. Masz około 3 tygodni na skompletowanie kilku zamówień bez dodatkowych opłat. Musisz tylko poinformować o tym biuro.


Dzisiaj zadzwoniłem do biura i dowiedziałem się chyba wszystkiego. Pytajcie, a pierwszy post będzie należycie modyfikowany.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [PORADNIK] Jak bezpiecznie kupować na eBay/w USA bez adresu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:08:09 »
Mówiłem o eBay'u, gdzie nie mogłem kupić / zalicytować, bo sprzedawca wymagał adresu w USA :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie