Autor Wątek: Telefon dla seniora.  (Przeczytany 2662 razy)

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Telefon dla seniora.
« dnia: Lipiec 02, 2015, 15:50:33 »
Witam. Mój dziadek potrzebuje komórki. Wymaga jedynie dzwonienia i dobrej słyszalności. Ma być najprostsza jak to możliwe. Musi nieć duże przyciski i duże litery na wyświetlaczu. Limit 100 zł. Możecie coś doradzić?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2015, 16:09:54 »
MyPhone swego czasu robił fajne i wytrzymałe(!) telefony "dla seniorów" - mój dziadek do teraz z takiego korzysta. Ma duże klawisze, telefon sam może nawet mówić co to za klawisz został przyciśnięty. Wady to np. by wybrać osobę, do której chce się dzwonić, trzeba dwa razy kliknąć zieloną słuchawkę (1 żeby wybrać, 2 by wybrać opcję "dzwoń") ale poza tym... no nie widzę wad jakiś większych. Mówię o telefonach jednokolorowych, z pomarańczowym podświetleniem~
Sądzę że na allegro dorwie się do setki taki~

@@do dołu
Już bardziej opłaca kupić oddzielnego GPS'a i telefon niż takiego z dużymi klawiszami szukać... chodzi o to, że  nie mogę sobie przypomnieć jakiegokolwiek telefonu z GPS'em i to z dużymi klawiszami. Z małymi to tak, nawet i się z klawiaturą qwerty znajdzie, ale tak duże i GPS... no nie wiem :L
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 16:50:50 wysłana przez Ostry96 »

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2015, 16:27:39 »
Ja szukam tak do 500 zl telefon dla mamy, chce duze klawisze i zeby GPS byl. Bez dotyku.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2015, 22:37:41 »
GPS daje radę w tablecie za 200-300 zł. A jako telefon polecam Xperię E4... dałem za to 300 zł, a do internetu,  maila , muzyki i dzwonienia jak znalazł. Nie gram w gry :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Geekboy68k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2015, 18:45:54 »
@autor
Nokia 106, Alcatel 10.13 albo Samsung E1200 - trzy proste modele "jak za dawnych lat" poniżej 100 złotych. Alcatel ma latarkę i chyba największe klawisze.

@kubaswistak
Samsung Solid ma AGPS. Poza tym zostają Ci raczej albo stare telefony z Symbianem, albo coś dotykowego.

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:52:13 »
A ten alcatel ma dużą czcionkę na ekranie?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:56:07 »
Patrząc po góglu, to Alcatel nie ma zbyt dużej czcionki. Natomiast chciałbym podtrzymać swą propozycję:
Litery na ekranie w rzeczywistości są bardziej wyraźne, niż na zdjęciu~


... a no i na allegro pewnie taniej wyrwać się da~

@@do dołu
Tą mówiącą klawiaturę dało się wyłączyć... jakoś... jakoś kiedyś mi się udało, ale potem jakoś wróciła :L
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 13:34:29 wysłana przez Ostry96 »

Offline Geekboy68k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2015, 13:20:33 »
myPhone rzeczywiście fajny, ale kurczę - mówiąca klawiatura? Szkoda, że jeszcze nie ma przylepionego z tyłu notatnika na numery, jak podobny wypust firmy Emporia sprzed kilku lat. Really, gdyby mi wnuk takie coś kupił to chyba bym się zapłakał. Nie można dobitniej uświadomić kogoś o nieuchronnym upływie lat :D

Alcatel ma "taką sobie" czcionkę. Samsung i Nokia definitywnie wypadają pod tym względem lepiej, minusem francuskiego jest mały ekranik. Mimo wszystko nie wydaje mi się, aby była to jakaś kosmiczna przeszkoda - tu raczej trzeba patrzeć na czytelność i prostotę interfejsu.
Moja babcia bez problemu radziła sobie z podobnym telefonem, pomimo że miała 86 lat i wadę wzroku wynikającą z cukrzycy. Wszakże z odległości metra czcionka o rozmiarze 11-12 punktów (a mniej więcej takie są w tych prostych telefonach) na kontrastowym tle powinna być widoczna dla każdego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 13:35:17 wysłana przez Geekboy68k »

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2015, 18:47:17 »
Wybrałbym tego myphona, gdyby nie ta mówiąca klawiatura...

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2015, 18:54:16 »
Wybrałbym tego myphona, gdyby nie ta mówiąca klawiatura...

Weź obczaj po necie, na pewno da się wyłączyć, jak wspominałem - jakoś wyłączyłem... jakoś :Y...

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Telefon dla seniora.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2015, 21:07:54 »
 Tą klawiaturę jakoś już przeboleję, wybrałem myphone. Temat do zamknięcia. Dziękuję za odpowiedzi.