Autor Wątek: Sklepy z modowymi akcesorami  (Przeczytany 3986 razy)

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Sklepy z modowymi akcesorami
« dnia: Lipiec 23, 2015, 18:57:33 »
Cześć,

modyfikuję swoje konsole (tylko te w złym stanie zewnętrznym ;)) i poszukuję różnych nietypowych akcesoriów. Podzielcie się proszę swoimi linkami, gdzie można kupić obudowy i akcesoria w dobrej cenie i przesyłce.
Znalazłem w tym sklepie http://www.djtransformer.com/shop/product.php?id_product=43 mega fajną szybkę, ale kurcze 8 funtów to 50 zł, a za to mogę mieć 1-2 gameboy'e wykopane z ogródka :)

Cezary

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2015, 19:43:14 »
http://www.r2pol.com/
W retro konsolach masz gb,gbc,gbp a w grach i konsolach masz gba. Może coś tam znajdziesz dla siebie :)
Tylko nie wszystko jest musisz patrzeć po prawo co jest w magazynie.

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2015, 22:48:04 »
Nic modowego nie mają. Szukam z prawdziwego zdarzenia jak http://store.kitsch-bent.com/ :)

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2015, 07:45:07 »
Cezary jak byś coś kupował z kitsch-bent, to daj znać, przygarnął bym frontlight kits do gbc, a to zawsze mniejsze koszta wysyłki będą :D

Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2015, 14:08:12 wysłana przez emczer »

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2015, 22:06:27 »
http://rosecoloredgaming.com/portables.html piękne rzeczy tu są :)
http://handheldlegend.com/ przesyłka z USA...

Dzięki za linki :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:40:15 »
Ale, że do Game Gear'a backligha oferują to jestem w szoku... pierwsze widzę :D. Przecież tam szła normalna świetlóweczka :d

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2015, 02:45:47 »
I tak szczerze się zastanawiam - 150$ za zmodowanego advane'a, albo 100$ za colora. PRZECIEŻ TO JEST ZŁODZIEJSTWO. Czy ja mam otworzyć własny sklep z cenami o połowę niższymi? Dla mnie to jest szok...

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2015, 08:23:18 »
To jest wolny rynek. Pewnie wliczają w to ew. wymiany gwarancyjne, obsługę itd.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2015, 09:10:56 »
I zachodnie ceny. Na ebayu GB classic z backlightem chodzi za 100E.
Dla nich te 100$-150$ jest warte gdzieś połowę mniej niż nasze 400-600zł

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2015, 13:16:40 »
Też prawda. A druga rzecz to to, że może żerują na hipsterach ;p
BDG ALL DAY

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 25, 2015, 20:53:37 »
Wiele osób pewnie nie chce się bawić w takie rzeczy, potrzebują po prostu towar i płacą.
Tak samo mechanik może się śmiać dlaczego ktoś płaci 100 zł za robociznę wymiany filtrów i oleju (nieautoryzowany zakład oczywiście), przecież to generalnie banał :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2015, 10:07:38 »
Ja w toyocie za wymianę oleju filtrów itp. - za samą robociznę płaciłem 40 PLN. W obecnie w Saabie za robotę płacę 50 PLN.

Umówmy się kochani, że zdzierają, chociaż więcej też zarabiają. Ale... No właśnie umówmy się:
niejednej osobie robiłem moda backlighta i za samą robociznę brałem około 60-70 PLN. Tyle, że ja to robiłem naprawdę fachowo - nie było mowy o fuszerce. Ramka byłą idealnie przycięta, wszystko równo wycięte, a nie oberwane i z poszarpanymi brzegami, luty na płycie głównej pod backlightem były zeszlifowane (mowa oczywiście o DMG i tu odsyłam do poradnika na moim blogu i wiadomo jak to jest ryzykowny zabieg, ale również i potrzebny i ile czasu trzeba poświecić i jakim dokładnym trzeba być). Wszystko było idealnie złożone. I cały DMG wraz z robocizna i kosztem sprzętu do backlighta kosztowałby podliczając w sumie: DMG 50 PLN, robocizna 70 PLN, backlight 40 PLN (handheld legend - promocna backlightów), to daje w sumie 150 PLN...... To nawet na allegro są po 200 PLN minimum (i to jeszcze gość bezczelnie podaje linka z mojego bloga i wykorzystuje MOJE doświadczenie w tym zakresie zarabiając kasę dla siebie).... Więc pomyślmy, że na zagranicznych serwisach są po 100 Euro... co daje 400 PLN. Skandal. I powiem wprost - są nastawieni na ZARABIANIE, ale jeśli to ich praca...no cóż. A nie sądzę żeby backlight był tak solidnie i schludnie zrobiony jak u mnie... I nie chodzi o to, że ja się tu chwale swoją robotą i zachwalam swoja solidność i cenę. Nie! Ja tylko mówię, że tak można to zrobić i też zarobić jakieś tam pieniążki i można to zrobić lepiej. I nie tylko ja tak mogę zrobić, ale każdy mógłby solidnie to zrobić i tyle samo wziąć za robociznę co ja. I nie byłoby problemu, ale jak to się mówi - DZISIAJ WSZYSTKO JEST DROGIE więc zmodowany gameboy też musi być drogi. A ja mówię, że zmodowany gameboy wcale nie musi być drogi! jeśli gameboy na allegro kosztuje 50 PLN to zmodowany wcale nie musi kosztować DUŻO, DUŻO więcej.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2015, 10:48:38 »
Sądzę, że zamiast narzekać powinieneś się dostosować i brać więcej za fachową robotę. Myślałem tak samo, tyle, że na temat resellerów na Allegro. Ale odkąd sam czasem trafię okazję, to też mam ochotę sprzedać taki towar dużo drożej niż sądzę, że jest wart. Jeśli do kieszeni wpadnie mi drugie tyle, za ile kupiłem jakiś przedmiot, to mam więcej kasy na powiększanie zbiorów. Nie wiem jak jest ze zbytem na podświetlane DMG, ale może spróbuj sam wystawić kilka na sprzedaż, skoro masz wprawę w tych modyfikacjach :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2015, 14:22:38 »
Wiesz to nie chodzi o wprawę w robieniu (chociaż mam), tylko chodzi najnormalniej o zdzierstwo. Sądzisz, że ktoś kupi coś co jest tańsze i lepsze niż droższe i gorsze? Ja osobiście nie wykonuję modów masowo i ich nie sprzedaję, aczkolwiek zrobienie sklepu i oferowanie konsol zmodowanych nie byłoby problemem... Ale nie o tym mowa, tylko o tym, że inni sprzedawcy zdzierają i niesprawiedliwie zarabiają na błahych sprawach. Na przykład wykonanie w sposób szybki backlighta to doprawdy banał a liczą jak za zboże.... To są zupełnie nieadekwatne kwoty do wartości tych sprzętów.

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:52:18 »
W przypadku zmodowanych konsol są trzy typy zainteresowanych:
1) Ci, którzy modują, oni robią sami i znają wartość
2) Ci, którzy znają się na konsolach, ale zmodować nie potrafią/nie chcą, natomiast zapłacą uczciwą cenę za konsolkę
3) Ci, którzy chcą świecącego GB/chiptune jest modny/mają kasę/są hipsta  nie odróżnią dobrego moda od złego, nie wiedzą co to znaczy, to ma działać, dopóki im się nie znudzi; jeśli mają więcej kasy to przepłacą i 5 razy, jak im się spodoba dany kolorek i takie jest ich prawo :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2015, 14:41:27 »
I z tym się zgodzę. Jednakże my tutaj na forum bądźmy numerami 1 i 2. :D

zmieniając temat - w dziale kupie,sprzedam (gdzieś tam) powinien być temat o grupowym zamówieniu. Na hendheld legend jest w super ofercie backlight - może zrobimy jakieś grupowe zamówienie?

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2015, 16:42:49 »
zmieniając temat - w dziale kupie,sprzedam (gdzieś tam) powinien być temat o grupowym zamówieniu. Na hendheld legend jest w super ofercie backlight - może zrobimy jakieś grupowe zamówienie?

Jestem za jak najbardziej, sam bym ogarnął, jak bym wiedział jak :D

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:04:47 »
I tak szczerze się zastanawiam - 150$ za zmodowanego advane'a, albo 100$ za colora. PRZECIEŻ TO JEST ZŁODZIEJSTWO. Czy ja mam otworzyć własny sklep z cenami o połowę niższymi? Dla mnie to jest szok...


To jest złodziejstwo na naszym rynku, bo przeciętnego gracza w naszym kraju nie stać na takie fanaberie... Chociaż sam mógłbym podać kilka przykładów przeczących temu.


Jest takie powiedzenie - If you'll build it, they WILL come.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sklepy z modowymi akcesorami
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2015, 22:04:38 »
A nie czasem - If you build it, they WILL come? :)