Autor Wątek: LEGO - temat zbiorczy  (Przeczytany 22919 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 16, 2011, 18:29:42 »
O kurde zacny zestaw. I jakie to drogie, nie wiedziałem iż istnieją tak hardcorowe zestawy. Przy tym wymiękają moje statki hehe. Świetna sprawa naprawdę, have fun ze składaniem :)

Ja chętnie bym upolował (ale raczej tylko w marzeniach hehe) najbardziej popularny statek piracki - Black Sea Barracuda

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:22:24 »
te zestawy monorail sa bardzo drogie... i rzadkie....... gratuluje zakupu... btw - a czy tkos mzoe zebira samochody i amszyny roilnicze - SIKU ? :> to tez swietna rozrywka. pameitam keidys z niemeic mi przywiozly znajome mojej kuzynki....marzenie kazdego chlopca wtedy. u nas takeigo czegos nie bylo.... traktor z przyczepa.... masakra.. ;D.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:25:10 »
Mój ojciec coś kiedyś wspominał, że miał traktorek jakiś z LEGO ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 17, 2011, 00:34:23 »
@GBColorSprint: Rewelacyjny nabytek, doskonale pamiętam tę serię. Miałem chyba jeden zestaw, jakiś statek kosmiczny czy coś w tym guście.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2011, 16:07:20 »
Kupiłem ten zestaw od jednego z LUGPolowiczów, klocki są naprawdę zadbane, tylko zakurzone, teraz trwa akcja ich czyszczenia.
Mam słabość do starych, klasycznych zestawów LEGO, a tego Monorail'a to raczej przypadkowo znalazłem, ale jak zacząłem się o niego bić, to postanowiłem, że nie odpuszczę za żadne skarby. ;) Te jednoszynowe pociągi zawsze strasznie mi się podobały, ale nigdy nie były dla mnie osiągalne - cenowo i jeśli chodzi o dostępność też. Ale miałem farta.
Dobrze, idę czyścić i budować.

Chciałem tylko dodać, że na 100% przygotuję jeszcze na tych wakacjach wielką recenzję tego zestawu. :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 17, 2011, 16:55:00 »
mi sie zawsze marzyla kolejka, ale ta na normalnych torach, z super duza makieta stworzona z klockow lego..... bo wyglada to tez przekozacko. jednakze scenki z zycia wziete to cos niesamowitego..... tak wiernie odwzorowane.... moze cos zbuduje....

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 20, 2011, 00:35:31 »
Przy okazji udało mi się kupić grę LEGO Racers na PC -  nową z 1999 roku!! Naprawdę super sprawa, grafika jest słaba, ale gra daje masę frajdy. Jest utrzymana w stylu Mario Kart.
Nagle w sklepie niedaleko mnie się wyrwali i mają z 8 rodzajów klasycznych gier LEGO sprzed 8-12 lat! I to nie po jednej sztuce, ale po 5-6! :D Jedna kosztuje 19,99 ;)

Co to za sklep? Lego Racers to świetna gra. Spędziłem przy niej kiedyś wiele godzin ;)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 20, 2011, 10:11:29 »
Carefour, ale raczej nie mają w każdym. :> Przecenili je teraz wszystkie na 10 zł!!! Nie omieszkałem już kupić Rock Raiders, a w planach mam Island 2 i Xtreme Stunts. :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 28, 2011, 09:56:43 »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:29:01 »
grubo grubo :).

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 03, 2011, 16:47:10 »
oto dźwig fischertechnik:
http://fischertechnik.de/en/home/fan-club/fan-projects/Crane.aspx/usetemplate-1_column_no_pano/

ogolnie nei iem, ale chyab trzeba byc inzynierem zeby cos tkseigo zbudowac :P

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 03, 2011, 21:55:57 »
Oj tam, oj tam. ;) Jednak robi wrażenie, ogromna konstrukcja.

Prawdziwa bomba dla fanów zamków - nowy zestaw LEGO z serii Exclusive został zapowiedziany! http://www.brickset.com/news/article/?ID=1502

Pojawi się w styczniu 2012 roku. ;)

No i nie zapomnijcie o innym zestawie ekskluzywnym - 10220 Volkswagen T1 Camper. Oczywiście na licencji VW. Od prawie tygodnia jest oficjalnie w sprzedaży: http://www.brickset.com/detail/?Set=10220-1

Ech, to jest cudo... Epicka maszyna :>>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 04, 2011, 00:33:15 »
Te klocki fischertechnik nie mają startu do LEGO. Brutalna prawda :)

Tutaj Crane z LEGO zbudowany przez Polaka:
http://www.brickshelf.com/gallery/Aurimax/Liebherr-LR-11350/105.jpg


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 04, 2011, 11:51:15 »
no niestety w Polsce startu nie maja zadnego, chcoiaz ostatnio powstala strona, a raczje sklep oficjalny polski. widze ze jeszcze nawet nie do konca. bawilem sie i jednymi i drugimi klockami i sadze ze fischertechnik ma wiekszy potencjal jesli chodzi od strony technicznej. niestety musi miec rowneiz potencjal ze strony ludzi - a tego w Polsce nie ma..... no coz ;P.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 04, 2011, 15:12:08 »
Główne wady fishertechnik to bardzo słabe modele stockowe, tragicznie dobrane kolory (albo pstrokate albo wyglądające jak wyblakłe), design pudełek gorszy niż LEGO 20 late temu, zaporowe ceny. To wszystko połączone ze słabym marketingiem, słabą stroną www i małym środowiskiem fanów nie wróży tej marce nic dobrego...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 04, 2011, 17:40:15 »
ale ta marka jets na rynku dluzej niz lego i ma sie calkiem dobrze. ona ma istniec glownie dla niemcow i holendrow. poza tym fischera stac na to zeby utryzmywac takie klocki a to dlatego ze glownie utryzmuaj sie z innych dziedzin produkcji. kiedys fischertechnik mial do zaferowania wiecej niz kto inny. lego wteyd raczkowalo. kolory - maja male znaczenie, jesl ichdozi o odbiorcow doroslych, a w kwestiahc technic - chdozi tu tylko wlasnie o to - o odbiorcow doroslych... marketnig to jedno - z pewnoscia nie maja rozwinetego tkaeigo marketingu jak lego - lego trafia do wiekszej ilosci odbiorcow praktycznie w kazdym wieku.... fischertechnik prkatycznie do doroslych, albo do malutkich dizeci.... to zly keirunek z pewnoscia.... ale w latach 70-80 fischertechnik juz produkowal zestawy computing sterowane za pomoca komputerow commodore, lub IBM. nawet obecnie..... zestawy computing z inteligentnym klockiem sa zdecydowanie bardizej zaawansowane niz inteligentne klocki lego mindstorm. nie chodzi tu nawet o moc tkaich klockow tylko co tka naprawde mozna z nimi zrobic.... a co do ceny - jeden czujnik do mindstorms 2.0 - 260 PLN - lekka przesada (taki sam cuzjnik mozna zrobic samemu za 10 PLN, jak nie mniej :D ). jesli chdozi o fischertechnik to ceny tez nie sa tanie, 600 PLN za robota z inteligentnym klockiem. jest to drogie, ale na pewno tansze niz lego.... i oferuje chyba troskze wiecej - kilka czujnikow, dwa mega silniki - o wiele mocniejsze niz XL PF w lego. ogolnie rzecz ujmujac nie stoje w obronie fischertechnika, bo jesli mialbym wkrecic sie w budowanie konstrukcji lub czegokolwiek innego to wybralbym lego. dlaczego? bo w Polsce jest lego. uczylem sie budowac z lego od najmlodszych lat i umiem z lego budowac. z fischertechnik budowac potrafie, ale do umiem duzo brakuje.... klocki fichertechnik poza tym u nas nie istnieja. nie ma u nas sceny tych klockow... to jest to co powoduje ze fichertechnik nie wybralbym... fora niemieckie? tam sa ludzie ktorzy sa inzynierami i z tego buduja cuda... o wiele bardizej zaawansowane konstrukcyjnie modele niz najlepsze konstrukcje lego... wlasnie dlatego potwierdzam wyzszosc fischertechnika nad lego.... ale tylko dlatego - zaawansowanosc klockow.... mozliwosci tych klockow.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 24, 2012, 18:29:03 »
sorry, ale nie moglem sie powstrzymac. ogladajcie galerie dalej:

http://www.ftcommunity.de/details.php?image_id=6910#col3

WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW.

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 24, 2012, 17:48:30 »
takiego oto gejmbojka spostrzegłem na mocpages wczoraj,bardzo fajny pomysł i wykonanie moim zdaniem.
www.mocpages.com/moc.php/313534

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 24, 2012, 18:17:20 »
takiego oto gejmbojka spostrzegłem na mocpages wczoraj,bardzo fajny pomysł i wykonanie moim zdaniem.
www.mocpages.com/moc.php/313534
Z Transformers najbardziej przypomina autobota Ironhide;)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 24, 2012, 18:48:21 »
Nie obrazicie się za link do pewnej strony, cnie?
http://www.boldride.com/ride/2011/ford-explorer-lego
Jestem ciekaw ile to by warzyło...?

A co do czegoś własnego, nie mogę sobie przypomnieć nazwy zestawu który miałem... 10 lat temu około,
pamiętam że to było coś ala "podwodny statek kosmiczny", ogromny i rozkładany na pół, był szary z niebieskimi szybami, w zestawie z łodzią żółtą podwodną... może ktoś zna, wie?