Autor Wątek: Rzadkie, mało znane gry  (Przeczytany 23451 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:54:03 »
na classica bym dorzucił motocross maniacs
na colora Worms Armageddon (za zajebisty soundtrack ^^)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:39:09 »
No ale Inlagd mi chodziło o gry na GB/GBC. Poza tym w tym temacie na neogafie jest wiele przeciętnych pozycji, którym bym nie poświęcał miejsca. Jak widać ludzie są zorientowani w grach na GBA, które są bardziej znane i którym jest poświęcane więcej miejsca na necie. Ja nie jestem zwolennikiem dublowania materiałów, ktoś to tam opisał fajnie i można z tego korzystać. Tyle tylko, że widać, iż autor za punkt honoru obrał sobie napisanie takich krótkich opinii o każdej wydanej grze/serii na GBA. A nie o to do końca mi chodzi.

Tarma dzięki! Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 18:27:17 wysłana przez Antari »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:24:39 »
Wiem, ze chodzi o GB(C), a nie GBA. Chodzilo mi o "zrobic takie zestawienie, jak", a nie "skopiowac istniejaca na neogaf liste". Wg mnie swietna rzecz i bardziej praktyczna od top list, bo gusta sa rozne. Ja zamiast liczyc na to, ze gusta ukladajacego pokrywaja sie z moimi (akurat…), wole sobie sam wybrac cos ciekawego majac krotki opis, informacje i screeny czy fragment gameplay'u (patrz neogaf). Ale rozumiem, ze tu chodzi raczej o top liste Antariego i basta. ;)

No to postaje mi tylko miec nadzieje, ze Duck Tales 2 beda gdzies przy samym szczycie. :)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:53:03 »
Classic:
Killer Instinct
Jurassic Park

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:57:09 »
Ale rozumiem, ze tu chodzi raczej o top liste Antariego i basta. ;)

Czy ja pisze po chińsku? xD Nowych gier ci nie wymyślę, więc artykuł "jak na neogafie" w 90% pokrywałby się z tym na neogafie. No chyba, że zrobilibyśmy to lepiej niż na neogafie. Ale w to wątpię, sądząc jaki jest feedback w tym temacie na forum. Sam nie opisze wszystkiego. Tzn. myślę że dałbym radę, ale zajęłoby mi to kilka lat pracy. Pracy, którą potem ktoś podsumuje stwierdzeniem "i tak na ch*ja się to przydaje". Jest sens?

Nigdzie nie ma obligatoryjnego obowiązku "zgadzania się" z napisanym przeze mnie topem. Napisałem to nie dość że w samym artykule, to jeszcze w tym temacie na forum. No cóż może faktycznie myśląc DMG widzisz przed oczami Duck Tales 2. Ja widzę gry które opisałem. Proste. Polecam zaznajomić się z grami z MOJEGO topu - mogą solidnie zweryfikować twoje poglądy na temat gier, w które warto zagrać na GB Classic.

Gdyby chodziło o mój top, nie pisałbym chyba tego tematu na forum, tylko zrobił wszystko po swojemu. Rozumiem Inlagd że jesteś anarchistą? Wątpię, że idąc tym tokiem myślenia zbudujemy jakikolwiek artykuł.

Można by kilka tytułów najciekawszych, prezentujących określony poziom z danych gatunków poprzeć ikonką okładki i opisem a resztę wrzucić w formie listy/spisu tytułów. Ktoś będzie miał chrapkę na więcej, to sobie wygoogluje potrzebne informacje. Grunt, żeby wiedział, że takie i takie pozycje istnieją i nie musiał szukać na xxxxxx stronach i dowiadywać się po 5 latach, że istnieje taka i taka gra.

No i klasycznie brakuje konkretów. Wszyscy tutaj grają tylko na GBA?

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:34:00 »
Spróbuję odszukać coś w pamięci (i na półce xD) co mi się szczególnie podobało, a czego nie ma na stronie w artykułach top ten gb i ton ten gbc.

Wstępnie:
Ja bardzo lubiłem Tomb Raider na GBC. Miało ładną grafikę i dość urozmaicony gameplay, ale czasem mnie wkurzała animacja lary.
Cannon Fodder jest super (GBC) ale to konwersja ze starych komputerów, więc nie wiem czy się kwalifikuje.
Perfect Dark jest też fajny, zwłaszcza jak się ma też transfer packa i wersję na N64.
Lemmings na GB jest dość oryginalną grą i byłoby super jakby nie skopane sterowanie.
Blades of Steel - (GB) tu jestem subiektywny, ale to mój ulubiony hokej.
Pokemon Pinball uwielbiam ze względu na fajną muzykę i wibrację. (czyli znów subiektywnie :P)
Magi-Nation na GBC.
Probotector (Contra).
Battle Toads & Double Dragon (GB)

I dopiszę Heroes of Might And Magic, choć nie grałem w to nigdy, jedynie widziałem na youtube. Ale bez wątpienia ciekawe i oryginalne. Ale czy super? Tego niestety nie wiem.

I tak takie topy to zawsze kwestia gustu, choć akurat te na stronie dla gb i gbc sie prawie pokrywają z moim top 10. Zwłaszcza ten na gb classic. Jedynie bym wyrzucił donkey kong z obydwu bo po prostu tych gier nie lubię ;) Jak również nie jestem fanem wario ;) Po prostu mi nie podchodzą za bardzo.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:06:47 »
Antari niepotrzebnie zarzucasz mi zla wole. Jasna sprawa, ze zrobisz jak uwazasz, chcialem tylko zwrocic uwage, ze istnieja inne zestawienia niz top listy, ktore moga byc od nich ciekawsze czy bardziej uzyteczne. Zestawienie na neogafie, skoro sie go juz tak uczepilismy, przedstawia gry na GBA, natomiast brakuje mi osobiscie czegos takiego na GB(C) i to mialem na mysli od samego poczatku (wybaczcie, jesli posluguje sie jezykiem polskim niewystarczajaco jasno). Najwidoczniej masz o czyms takim tak samo niskie powazanie, jak ja o top listach. OK, roznimy sie ale nie ma potrzeby kruszyc o to kopii. :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 23, 2011, 17:23:00 »
Skracając wywód właśnie dlatego z top list na GBF chciałem zrobić hybrydę - żeby zwiększyć użyteczność.

@Rezor: Heroes of Might And Magic faktycznie wygląda ciekawie.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 24, 2011, 12:10:23 »
Trochę kiepsko to wygląda, bo temat nie obfituje w dużą liczbę wypowiedzi, a szkoda. Wcześniej nie miałem czasu żeby się rozpisać nad swoimi propozycjami, więc teraz to nadrobię.

Miałem okazje grać w HoMM i gra jest na prawdę ciekawa w wydaniu na GBC. Gameplay jak w drugiej części na PC wzbogacony o grafiki z trzeciej. Gra jest na pewno warta tego żeby o niej wspomnieć.

Myślę że skoro jedziemy gatunkami to przydałoby się wymienić jakąś bijatykę. Osobiście optuje za Killer Instinct, który jak dla mnie jest ciekawą alternatywą dla Mortal Kombat czy Street Fighter. Jest tam kilka ciekawych rozwiązań chociaż oczywiście gra nie jest pozbawiona błędów, bo przede wszystkim rzuca się w oczy fakt iż gra nie jest zbyt dobrze zbalansowana - niektóre postacie jak np. Combo są znacznie słabsze od reszty. Ale i tak uważam tę grę za lepszą niż Mortal Kombat 1 & 2 i Street Fighter 2.

Jak wspominałem w poprzednim poście wśród drugoligowych gier moją uwagę zwrócił Jurassic Park. Zawsze uważałem że jest to jedna z fajniejszych gier na NES, a wersja na GB to idealny port tej gry.

Rozważyłbym jeszcze Harry Potter na GBC. Co prawda sam z tym dużej styczności nie miałem, bo nigdy mnie nie ciągnęło do tego uniwersum, ale nawet tutaj na forum mamy kilku userów, którzy uważają HP za jedną z lepszych gier na Colora.

Ze wspomnianych już przez innych tytułów najbardziej do gustu przypadł mi Wario Land 2, Pokemon TCG i Tomb Raider na GBC oraz Battletoads i Probotector na Classica.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 24, 2011, 12:43:24 »
Jak dla mnie street fighter 2 na classica ma beznadziejną animację postaci. Raptem kilka klatek. Ruch postaci wygląda jak pokaz slajdów.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:50:36 »
ale na advanca street fighter alpha 3 jest juz calkiem fajny. neistety skzoda ze DOPIERO na 3DSa bedzie mzona pograc w jakeis fajne bijatyczki. uwielbiam bijatyki 2D i street fighter alpha 3 lub SF 3 third strike na dreamcasta to genialne gry. powinn byc na 3DSa.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 26, 2011, 13:00:10 »
Na 3DSa jest Street Fighter 4.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 27, 2011, 18:19:03 »
O ile się nie mylę na GB Color wydali Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams, który był chyba najlepszą bijatyką na tę konsolę :P

A tak z innej beczki:

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=120

Nowy spis skończony, póki co obejmuje tylko Top 10 na GB Color. GB Classic zajmę się później gdy wrócą mi siły i wena :P Dziękuję wszystkim, którzy wykazali inicjatywę w tym temacie oraz za wsparcie.

Prosiłbym jeszcze o opinię czy spis/lista może być, czy trzeba coś dopisać, opisać. Może wykreślić? Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

A jeszcze odnośnie Topów zawartych na GBF, bo przemyślałem całą sprawę. Wiadomo, że każdy Top pisany bądź układany przez 1 osobę zawsze będzie subiektywny. W swoich artach starałem się być najbardziej obiektywny jak to możliwe. Wydaje mi się, że pozycje z podium zarówno na GB Classic jak i Color raczej w przypadku każdej osoby powinny być takie same, a już na pewno oceniając je przez pryzmat historii, ogólnych ocen, wkładu w dorobek gatunku, sprzedanych kopii czy ilości fanów, te gry zasługują na tego rodzaju wyróżnienie. W przypadku pozycji od 4-10 może faktycznie jestem zbyt subiektywny, za co przepraszam, jeżeli kogoś w ten sposób uraziłem.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 27, 2011, 18:50:32 »
Możnaby zrobić taką listę top ileś gier na gameboye, na zasadzie jak zrobili listę 100 najlepszych gier na retroage, że wytypowałbyś (antari) kilka osób i by te osoby wybierały gry od najlepszych (ich zdaniem) i te najlepsze miałbymy najwięcej punktów (jak top 10 to za pierwsze miejsce 10 pkt, za drugie 9itd, jak top 100 to 100, 99 itd) i Potem zsumowałoby się oceny wszystkich osób i tak powstałby top.

Co do tej listy to odnośnie spaceshooterów, ja osobiście nie lubię dropzone i space invaders. Moim zdaniem to monotonne gry i zbyt jednostajne. Ale to kwestia gustu, w sumie w tetrisie czy alleyway też chodzi cały czas o jedno i to samo, a gry są świetne.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 27, 2011, 19:11:45 »
Dropzone i Space Invaders, dałem na liście jako tytuły do sprawdzenia ot tak, jakby ktoś się nudził. Nie są to jakieś wybitne killery, ale imho dobrze o nich wspomnieć. Na forum powstaje xxxxx tematów w stylu "dobre shootery na GBC" itd. więc widać że gro osób szuka gier gatunkami.

Odnośnie pomysłu z topem to nie wiem czy jest sens zaczynać wszystko od początku, bo 2 arty już są zrobione na GBF (Top 10 GB Color i GB Classic). Druga sprawa to czy znalazłyby się takie osoby chętne to napisać? Taka inicjatywa wymaga bardzo płynnej kooperacji, a zrobienie top 100 to robota na parę miesięcy.

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 26, 2014, 23:28:45 »
ech... też na nią od dawna poluję... raz się w galopie doczłapałem ponad 100$ i odpuściłem...

swoją drogą patrzcie... http://www.ebay.com/itm/Trip-World-European-Release-/121282184702?pt=Video_Games_Games&hash=item1c3cfb45fe

z Przemyśla :) ciekawe kto to :P
Pozdrawiam,
Lampros

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 27, 2014, 08:35:15 »
Tak, tylko naklejka dodrukowana. Na pewno nie jest oryginalna, bo to widać na 1 rzut oka.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Lampros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 27, 2014, 13:03:31 »
znając naszą polską - ułańską fantazję, to w środku jest jeszcze pewnie samojebno-lutowany everdive z jedną grą ^^
Pozdrawiam,
Lampros

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 27, 2014, 13:06:54 »
Nie zdziwiłbym się :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Rzadkie, mało znane gry
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 27, 2014, 13:50:37 »
Niezła cena za tego Trip Worlda! Gdzieś chyba jeszcze mam kostkę flash do flashcarta.....