Autor Wątek: [GB Advance] Seria Advance Wars  (Przeczytany 5100 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2013, 11:42:56 »
Metacritic omijam szerokim lukiem, jakos tak wole sam decydowac czy cos mi sie podoba czy nie i dlaczego.

Wykorzystam jeszcze to male ozywienie w temacie do przytoczenia ciekawostki dot. japonskich wersji Advance Wars na GBA, o ktorej pisalem wrzucajac jej zdjecia:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=605.msg22334#msg22334

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2013, 13:20:17 »
Jak dla mnie Advance Wars: Dark Conflict to idealne rozwinięcie serii. Genialny, cholernie zagrzewający do walki OST, świetny klimat, ciekawa historia, piękny świat i charyzmatyczne postacie. Na temat reszty ciężko mi się wypowiedzieć, bo generalnie kuleję w tym gatunku i pozycje ograłem do 3/4 lub 1/2 i się zaciąłem, choć podchodziłem do 1 misji wieeele razy i próbowałem różnych taktyk. AW1 nie sprawił mi tyle trudności heh :P

Offline minder

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 55
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2013, 14:20:57 »
Utknąłem gdzieś w połowie Advance Wars i teraz planuję zacząć od nowa, by z powrotem wdrożyć się w mechanikę ;)

Offline SennseJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Piwna Recenzja
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2013, 14:42:24 »
Jak by ktoś potrzebował to znalazłem poradnik obrazkowy do AW1 i 2 :)

http://awrevival.netfirms.com/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:10:47 »
Byłoby z kim pogadać w temacie "Tactics Ogre"? Znajdą się fani? :)

Ja ograłem Tactics Ogre z GBA :P Ale w sumie o szczegółach może być ciężko pogadać bo to 2 lata temu było. Muszę grę odpalić :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:41:42 »
W przypadku AW/AW2 czy AW: DS mamy do czynienia z dużo bardziej lekkimi klimatami moim zdaniem. Jednym może się podobać kreskówkowy/animelike design świata a inni stawiają na nieco bardziej realistyczne (choć może to złe słowo, hm) podejście jak w Dark Conflict.

W każdym bądź razie pod względem OST, jak dla mnie między AW/AW2, AW:DS a Dark Conflict jest przepaść wręcz dziejowa.

Przykład OST z AW: http://www.youtube.com/watch?v=TQcgQpMlkEw

Przykład OST z AW: Dark Conflict: www.youtube.com/watch?v=P7KPqhEZm-U

Trzymam kciuki żeby poszli dalej w tę stronę z rozwojem serii, choć chyba jest to marzenie nie do spełnienia, bo gra sprzedała się średnio. Zresztą szkoda, że nie zapowiedziano wciąż nowej części serii.

Dark Conflict, to trochę tak jak zobaczyć Mario, Zeldę czy Pokemony w postapokaliptycznym świecie, z brudnymi, poważnymi postaciami, a wszystko to polane sosem z ostrego OST.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 17:49:27 wysłana przez Antari »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:54:03 »
Ja przeszedłem AW1, AW2 i AW:DQ. Każde ma swoje plusy i minusy ale chyba najbardziej podobał mi się klimat ostatniego AW - kwestia gustu. Choć fakt graficznie było cieńkie, za to nadrabiało muzyką. Coś za coś.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:21:34 »
Ja nie pokonałem tego tytułu choć byłem nim ostro zajarany, mimo braku wrodzonego talentu do gier tego typu. Pochodziłem po kilka razy do jednej i tej samej misji w celu dalszego progresu i nic. Po czasie uaktywnił się motyw wanitatywny przez co w konsekwencji odstawiłem. Z tego co pamiętam chyba robiłem nawet 2 podejścia, za każdym razem rozpoczynając kampanię od nowa i zawsze zostałem zatrzymany w tej samej misji.

Offline SennseJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Piwna Recenzja
Odp: [GB Advance] Seria Advance Wars
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:26:21 »
Nie powiem bo czuję się zachęcony :) Czas wzmóc poszukiwania i zaopatrzyć się we wszystkie ale po kolei bo nie chce skakać po nich :)

A jest tu jakiś hardcorowiec co przeszedł jedynkę na trudniejszym poziomie?