Autor Wątek: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic  (Przeczytany 21847 razy)

Offline lukasz050792

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« dnia: Grudzień 16, 2012, 20:17:23 »
Witam, jak uruchamiać romy *.gb na starym GameBoy Classic? Czy jest możliwość wgrywania ich na kartridże? Jeśli tak to jak? Szukałem sporo jakiś informacji na ten temat, ale wszędzie tylko o GameBoy Advanced. Znalazłem urządzenia typu SmartCard, które polegają na wrzucaniu romów poprzez USB, a potem wrzucenie do konsoli, ale urządzenia tego typu są trudno dostępne (jeśli w ogóle) w Polsce, a ich ceny zakupu z zza granicy zbyt wysokie jak na moje dochody. Proszę o pomoc.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2012, 20:34:07 »
Są programatory ale są niezwykle trudno dostępne i stosunkowo drogie. Kiedyś widziałem zestaw do nagrywanie informacji na karty ale cena tego cacka daleko wykraczała poza jakikolwiek twój budżet.

Najłatwiejszy sposób to granie po prostu na oryginałach :P
A jak masz jakiegoś ciekawego moda to można go ograć na emulatorze (jeśli masz oryginalną niezmodowaną wersję).

Offline lukasz050792

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2012, 20:51:59 »
Po co mi konsola jak mam grac na emulatorach? To nie to samo. Czy da sie zrobić coś takiego jak w kartach do pegasus ( zabawa w lutowanie układów)?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:17:43 »
Po co mi konsola jak mam grac na emulatorach? To nie to samo. Czy da sie zrobić coś takiego jak w kartach do pegasus ( zabawa w lutowanie układów)?

Da się, jest nawet poradnik jak to zrobić, ba cała strona temu poświęcona, pytane tylko czy masz na tyle cierpliwości i umiejętności żeby lutować dziesiątki małych kabli :P

Obszerna strona z duuuużą ilością wiedzy na temat naszych konsolek jak i flashcartów wszelkiej maści (+ poradniki DIY):

http://www.ziegler.desaign.de/readplus.htm



Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:10:48 »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:21:32 »
To jakieś coś nowego, robione chyba przez jakiegoś gościa. Data na carcie to 2012 rok.
Fajne w sumie, ale drogie.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:26:09 »
Napis na karcie: "Made by Zido"
Sprzedawca: Zidoch
;)

Ogólnie polecam obejrzeć to:
https://www.youtube.com/watch?v=L_ijZM-Ic4c

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:46:08 »
hmm, pomysł ciekawy ale bardzo nie praktyczny, bo czy wyobrażasz sobie np. jechać pociągiem i nagle stwierdzasz, że chcesz zagrać w coś innego, a żeby to osiągnąć wyciągasz jakieś dziwne specjalistyczne i penie drogie szczypce i zaczynasz wachlować procesorami? no ja nie widzę w tym praktycznego zastosowania i tanie na pewno też nie jest, bo taki sprzęcik na pewno złotówki czy dwóch nie kosztuje.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:51:12 »
Od tego jest EZFlash i podobne. To wrzuciłem jako ciekawe, ale nie do końca praktyczne rozwiązanie ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2013, 00:16:08 »
A ja znalazłem takie coś http://allegro.pl/super-card-gameboy-classic-unikat-i2945837164.html

Identyczne robi gość ten Rainer Zigler, o którym wspominał Tarma. Ja nie wiem czy to tak fajnie sprzedawać czyjeś pomysły...

http://www.ziegler.desaign.de/readplus.htm

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2013, 09:35:05 »
A ja znalazłem takie coś http://allegro.pl/super-card-gameboy-classic-unikat-i2945837164.html

Identyczne robi gość ten Rainer Zigler, o którym wspominał Tarma. Ja nie wiem czy to tak fajnie sprzedawać czyjeś pomysły...

http://www.ziegler.desaign.de/readplus.htm

Wiesz, to że opycha to nie problem :) tak samo przecież ludzie kopiują sd2iec i sprzedają jako swoje :) Tak naprawdę to sprzęt może być zupełnie inny w środku od orginału tylko dlatego, że człowiek jak składa to wpada czasem na inne rozwiązanie niż orginalne :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:15:45 »
W zasadzie Tarma masz rację, ale zauważ ze soft jest identyczny. Jeśli Rainer tego nie opatentował (chociaż nei wiem jak mógłby to zrobić jak wykorzystuje oryginalną konstrukcję kardridża), to każdy może robić sobie z tym co chce. Ogólnie mam WSZYSTKIE materiały potrzebne do zrobienia identycznego programatora oraz kontrolera potrzebnego do flashowania karta. Od informacji ze strony Rainera do sprzętu (płytka jednostronna, wytrawiacz, itd, itp.). i Powiem już teraz, że 300 PLN to zdeczka przegięta cena :).

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:50:23 »
No wiesz wiadomo, że chce zarobić

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:10:42 »
W zasadzie Tarma masz rację, ale zauważ ze soft jest identyczny. Jeśli Rainer tego nie opatentował (chociaż nei wiem jak mógłby to zrobić jak wykorzystuje oryginalną konstrukcję kardridża), to każdy może robić sobie z tym co chce. Ogólnie mam WSZYSTKIE materiały potrzebne do zrobienia identycznego programatora oraz kontrolera potrzebnego do flashowania karta. Od informacji ze strony Rainera do sprzętu (płytka jednostronna, wytrawiacz, itd, itp.). i Powiem już teraz, że 300 PLN to zdeczka przegięta cena :).

Mógłbyś kiedyś w ramach wolnej chwili i chęci rozbić to na polskie realia (ceny pierdółek do tego potrzebnych) oraz przerzucić to na ludzki?:P Chodzi mi tu o schematy i materiały :P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:34:32 »
Tzn. tak cena do zarobku dobra, i fakt trzeba troszkę pracy w to włożyć, ale w zasadzie on zrobił to z gotowych materiałów... tylko wykonanie. Sądzę, że cena kup teraz powinna być w granicach 200-230 PLN.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:36:12 »
Tarma jak wspomniałem - materiały mam zgromadzone, schematy, podzespoły. Mogę listę zrobić. Jednakże prędzej zrobiłbym to w chwili gdy wykonywałbym taki zestaw. Wtedy tak naprawdę będzie wiadomo, co z czym się je.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2013, 16:47:06 »
Nie mógłbym zapomnieć, że owy projekt robiliśmy razem z soulsick'iem i jeśli będzie na to czas to również razem go skończymy.

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2013, 13:59:51 »
też się tym interesuję i na dniach wytrawiam płytki.. robię dwie sztuki w wersji usb (jedna pewnie będzie na sprzedaż) z tym że na razie mam tylko jeden wolny slot na carty wylutowany ze złomowego gb.. innych mi szkoda na części. znalazłem też na stronie thretrisa soft do tego programatora na mac osx (co bardzo mnie cieszy)... a najlepsze jest to że ten programator nie jest projektu rainera tylko dwóch polaków o ksywach Kraku i Chroost o czym sam reiner pisze na swojej stronie :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:07:21 »
O proszę to nie doczytałem!!! Rewelacja, że jest ktoś kto również będzie to robić. Masz może listę potrzebnych podzespołów? Bo ja jeszcze nie zdążyłem zrobić, a przydałaby mi się. Płytkę mam, wytrawiasz też mam. Chodzi jeszcze o mikrokontroler - ten chip który wlutowuje się wzamian za oryginalny w kardridżu?

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Uruchamianie plików *.gb na GameBoy Classic
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2013, 14:19:42 »
wiesz co? kupiłem na alle dwie sztuki M29F040B plcc32.. nie jestem elektronikiem i trochę błądzę po omacku ale wg schematu samej pamięci i tego co jest na stronie reinera powinno się zgadzać.. zobaczymy jak złożę programator bo jednego carta już polutowałem.