Autor Wątek: dmg-w9  (Przeczytany 2035 razy)

Offline samiwieciekto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Magia świąt :)
dmg-w9
« dnia: Styczeń 11, 2013, 16:23:16 »


witam
może wie ktoś czemu ma takie dziwne oznaczenie, czym to się różni, dlaczego tak a nie inaczej?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: dmg-w9
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2013, 17:58:15 »
Jakie dziwne? Normalne :P

Offline samiwieciekto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Magia świąt :)
Odp: dmg-w9
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2013, 20:52:54 »
no ja drugiego takiego kartu nie mam z takim oznaczeniem to dziwne ;D  a w sumie to może i masz po cześci racje bo mi chodziło czy to jest to co tam pisałeś kiedyś czy wyczytałem jakieś tam dmg 9 cośx d ale mniejsza, jak to norma to ok! : D dzięki za info ; P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: dmg-w9
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2013, 21:17:28 »
W przypadku kartów na GB Classic oznakowanie składa się z trzech członów.

Pierwszy to zawsze DMG, czyli zapewnienie, że kart należy do rodziny DMG-09 - Game Pak (Cartridge).

Drugi to często nie mający większego sensu KOD, którego etymologii nie udało mi się póki co rozgryźć, co odwleka w czasie przygotowanie stosownego artykułu, który gdzieś tam w 50% jest zawieszony. Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku gier na Nintendo DS, jest on tożsamy z kodem umieszczonym gdzieś na opakowaniu danej pozycji bądź w manualu.

Trzeci oznacza region wg. wzroru:

AUS - Australia
EUR - Europa
FAH - Francja i Holandia
FRA - Francja
FRG - Niemcy, Austria i Szwecja
HOL - Holandia
NOE - Nintendo of Europe, często Niemcy
SCN - Skandynawia
UKV - Wlk. Brytania
USA - USA

etc.

Są jeszcze drobne niuanse typu pionowy napis GAME BOY, który występuje na części kartridżów czy pieczęć Nintendo Player's Choice z tym, że tak jak mówię, do tego typu badań potrzeba sporej ilości kartridżów żeby móc choć w niewielkim stopniu zweryfikować dane hipotezy.

Offline samiwieciekto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Magia świąt :)
Odp: dmg-w9
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2013, 00:07:28 »
Co do ostatniego zdania ; P
Mam gdzieś wario jeszcze i mario takie, ale jestem po za domem to z starych fot kolekcji mojej podrzuce ; P

pare co na szybkiego znalazłem z gameboy  ;P














player choice ; P


i taki jeszcze żółty pasek


no to teraz czuję się doedukowany ^^

jak znajdę czas to zrobię wam artykuł o tetrisach, mam ich ponad setke, co najśmieszniejsze, zdarzają się takie z inaczej nadrukowanymi klockami itd(nie mylcie tych od classica) ; o


fajne na sygnaturę takie mógłbym ludziom robić ; D swojego dzieła nie skończyłem zbraku czasu, musiałem już jechać z domu ; D