Autor Wątek: okładki gier do pudełek po kasetach magnetofonowych  (Przeczytany 2090 razy)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
okładki gier do pudełek po kasetach magnetofonowych
« dnia: Luty 11, 2014, 01:45:11 »
Witam,

chciałbym założyć tutaj temat, w którym co jakiś czas będę wrzucał zrobione przez siebie okładki w formacie takim, jak okładki do pudełek po kasetach magnetofonowych. Pomysł ten zaczerpnąłem z innego tematu, a mianowicie z tematu "wasze sposoby przechowywania gier", ale że tam są "sposoby" to tu będzie tak jakby katalog ;) Może komuś ten pomysł się spodoba i zechce sobie w taki oto sposób przechowywać gry. Pozdrawiam i obiecuję, że co jakiś czas będę wrzucał tu jakieś okładki !

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 13:48:26 wysłana przez scrooge »
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: okładki gier do pudełek po kasetach magnetofonowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2014, 03:10:02 »
Siemka,

dodałem właśnie okładkę do gry Harry Potter i Kamień filozoficzny. Niestety nie mogłem znaleźć dobrej jakości okładki do tej gry na GBC, więc posiłkowałem się okładką z GBA, oraz zrobiłem własny bok okładki (fragment okładki książki). Mam pytanie/prośbę: czy ma ktoś może w dobrej rozdzielczości okładkę do tej gry na GBC i mógłby podesłać mi na maila? Lub może ktoś ma pudełko i dałby rade jakiś zarypisty skan zrobić lub coś w tym stylu?

Pozdro!
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: okładki gier do pudełek po kasetach magnetofonowych
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 00:31:12 »
Hey,

ostatnio przyglądałem się tym okładkom, które zrobiłem i doszedłem do wniosku, że nie będę ze zdjęć/grafik/skanów wycinał tyłu okładki, tylko zrekonstruuje go sam, aby był lepszej jakości. Postanowiłem też dodać na tył jakąś małą grafikę, aby nie było tam zbyt pusto i "szaro". Poprawiłem także znacząco jakość srebrnych/chromowanych pasków (z przodu i z boku), na których widnieje logo GB, GBC lub GBA, a także zadbałem o to, aby i z tyłu i z przodu okładki było "słoneczko" w tej samej wersji. Symbol danej gry nad kodem kreskowym to symbol kartridża, którego aktualnie posiadam - pomyślałem, że fajnie będzie by symbol na okładce był taki sam jak na moim kartridżu. Wydaje mi się, że okładki teraz są bdb jakości i wypadają lepiej na tle pierwowzorów. Nie zdążyłem jeszcze odnowić wszystkich tych, które zrobiłem wcześniej, ale powoli ku temu zmierzam ;) doszło za to kilka nowych oraz będą kolejne nowe okładki już niebawem. Jakby ktoś miał jakieś uwagi odnośnie tego co należałoby poprawić lub dodać, to byłbym wdzięczny. Od razu jednak mówię, że nie zależało mi na tym, by okładki były jak najbardziej zbliżone do oryginalnych okładek z boxów. Mają przede wszystkim być ładne i w dobrej jakości :)

Pozdrawiam !

PS: nie edytuję pierwszego posta, bo może komuś bardziej podobają się te pierwsze okładki, więc może je sobie pobrać. Jakby ktoś chciał bezpośrednio oryginalny plik, proszę pisać - podeślę na maila.

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 00:47:33 wysłana przez scrooge »
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]